Kamerun weselny a przepisy :?:

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: bolcio30 »

Cześć - jak ma się do przepisów kamerun z dronem filmującym ceremonię weselną przed kościołem w centrum miasta w odniesieniu do nowych przepisów ULC? :?:

Czy jeżeli posiadam świadectwo kwalifikacji, ubezpieczenie i umowę z parą młodą (zakładam że w obrębie miasta nie ma lotniska - pozwolenie odpada) - jestem bezkarny??
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: Verid »

bolcio30 pisze:Czy jeżeli posiadam świadectwo kwalifikacji
Jeżeli posiadasz świadectwo kwalifikacji to odpowiedź na to pytanie znasz, a przynajmniej powinieneś.
bolcio30 pisze:obrębie miasta nie ma lotniska - pozwolenie odpada
Nie tylko lot w przestrzeni lotniska wymaga pozwolenia.
bolcio30 pisze:jestem bezkarny?
Jak zdążysz uciec...
A w przypadku dopełnienia formalności jesteś uprawniony do wykonania lotu, taka drobna różnica...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: RW »

bolcio30 pisze:w odniesieniu do nowych przepisów ULC?
Od dłuższego czasu są takie same.

Jeśli miasto jest powyżej 25tyś mieszkańców, to musisz mieć zgodę od Prezesa. :mrgreen: A w zgodzie od Prezesa dowiesz się, że loty musisz uzgadniać z kontrolą lotów (o ile występuje), burmistrzem / prezydentem miasta oraz
loty.... nie powinny odbywać się bezpośrednio nad miejscami przeprowadzania imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych
Rafał Wojtyniak
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: bolcio30 »

Świadectwa jeszcze nie posiadam - a zapytałem ponieważ ostatnio dużo takich ogłoszeń widać i chciałem wiedzieć.

czyli takie filmowanie nie jest do końca legalne bo nie chce mi się wierzyć że każdy zgłasza taki lot odpowiednio wcześniej itp.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: Verid »

Twoja wiara lub jej brak nie ma absolutnie żadnego znaczenia w temacie legalności danego lotu. Jeżeli masz podejżenia że operator wykonuje lot niezgodnie z przepisami to zawsze możesz to zgłosić.
Ten wredny...
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: MichasKrk »

Podłączę się pod temat troszkę. Kumpel ma w sierpniu swoje wesele. Wie, że mam BSP, więc poprosił mnie o zrobieniu kilku zdjęć z powietrza i nakręcenie filmu. No i teraz mam mały dylemat, jak to wszystko ogarnąć, żeby miało ręce i nogi. Ma być to przysługa, nie wezmę od niego za to żadnej kasy. Czy taki lot i nagrywanie wesela kumpla,mogę zaliczyć pod lot rekreacyjno-sportowy z filmowaniem ?? Oczywiście o uzyskaniu odpowiednich zgód na latanie w centrum miasta nie wspominam, bo to dla mnie oczywista oczywistość ;-)
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: Geronimo »

Jeśli jesteś osobą "prywatną", nie masz firmy i nie jesteś pracownikiem firmy foto/video/dron, jesteś w stanie bez problemu udowodnić znajomość z kolegą, to -teoretycznie- jesteś w stanie to zrobić nawet bez zgody ulc/prezydenta jeśli miejsce nie leży w jakiejś strefie. Warunek: musisz to robić na cele prywatne. Nawet głupia publikacja na fb może podpaść pod komercję jako reklama - jeśli tak to zostanie zinterpretowane w przypadku jakiejś kontroli. Czyli film robisz dla siebie, bo np. jesteś gościem tego wesela
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: kiepuri »

Nawet głupia publikacja na fb może podpaść pod komercję jako reklama - jeśli tak to zostanie zinterpretowane w przypadku jakiejś kontroli.
Y. Co ma hobbystyczny Fan Page na fb do reklamy?
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: Geronimo »

A podciągniesz czyjeś wesele pod Fan Page ? No chyba że to będzie kolega z tego klubu... Wesele to temat z góry podpadający, pól biedy jeśli to Twoje wesele ;-)
Szczególnie jeśli urzędnik poweźmie jakieś podejrzenie. Swego czasu zwykła kontrola skarbowa wałkowała mnie 2 lata... Innym razem zostałem oskarżony o próbę zaniżenia należnego podatku. Zaniżenia zgodnego z prawem, ale jak to tak okradać własny kraj - tak nie można :-)
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamerun weselny a przepisy :?:

Post autor: MichasKrk »

Geronimo pisze:Jeśli jesteś osobą "prywatną", nie masz firmy i nie jesteś pracownikiem firmy foto/video/dron, jesteś w stanie bez problemu udowodnić znajomość z kolegą, to -teoretycznie- jesteś w stanie to zrobić nawet bez zgody ulc/prezydenta jeśli miejsce nie leży w jakiejś strefie. Warunek: musisz to robić na cele prywatne. Nawet głupia publikacja na fb może podpaść pod komercję jako reklama - jeśli tak to zostanie zinterpretowane w przypadku jakiejś kontroli. Czyli film robisz dla siebie, bo np. jesteś gościem tego wesela
Jestem osobą prywatną. Nie mam firmy, ani nie jestem pracownikiem żadnej firmy.... Zgodę muszę uzyskać ,bo strefa CTR. Świadectwo kwalifikacji nie mam, ale do tego czasu już będę miał ;-) . Ubezpieczenie OC na latanie rekreacyjno-sportowe posiadam. Będę gościem i chce zrobić koledze przysługę to wszystko. Niby sprawa prosta, a jednak nie do końca. Właśnie będę wysyłał do PAŻP pismo o zgodę na latanie w tym terminie z adnotacją, że danego dnia, będę wykonywał lot rekreacyjno-sportowy z filmowaniem, bo właściwie nie mając z tego żadnych korzyści finansowych inaczej nazwać tego nie mogę.
ODPOWIEDZ