Mapa - DroneRadar

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Jagoda »

pirzol pisze:O tutaj jest coś z UK

http://www.flyingtech.co.uk/blog/where- ... -explained
Jesteś super - nareszcie jakaś mapka. :-)

Opisy, prawa,itd to ja nalazł.
Ale map (zwłaszcza aktualizowanych na bieżąco) już nie.
Najbardziej zależy mi na A, CH, I, i F .
Pozdrawiam. :), :)
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: zloty81 »

Fajna apka, ale sądziłem że wystarczy zajrzeć na: http://www.pansa.pl/index.php?menu_lewe ... S/ops_info i można latać.
To się niemiło zaskoczyłem :-/
Awatar użytkownika
virus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 21:30

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: virus »

Jak dla mnie przydała by się funkcja odwołania. Zdarzyło mi się, że w ciągu 40 minut zmieniłem lokalizację 3x
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Głuś »

Moim zdaniem czas rezerwacji powinien być do wyboru - zdarzyło mi się latać pół dnia na jednej miejscówce, z przerwami oczywiście. Po drugie brakuje możliwości rezerwacji z wyprzedzeniem - rezerwacja na daną godzinę. Ogólnie to nie rozumiem tez po co ta rezerwacja jest i kogo niby ma ostrzegać, tym bardziej że rezerwacja jest w promieniu 500m... Jak by była możliwość rezerwacji większego obszaru (nie koniecznie w kształcie koła) to mogły by się ostrzegać loty FPV.

Gdyby ta aplikacja była też dla innych uczestników przestrzeni powietrznej: paralotniarze i inni latający na ręcznikach ze sznurkami, awionetki, szybowce, śmigłowce czyli wszystko małe z ludźmi na pokładzie co lata nisko (zakładam że nie ma w śród prawdziwych modelarzy debli co latają koło lotniska więc rejsowe nam nie zagrażają) to było by super rozwiązanie naprawdę zwiększające bezpieczeństwo tylko problem w tym że Ci najbardziej zainteresowani, Ci którym mogą zagrażać białe mydelniczki i inne modele w większości pewnie nawet nie wiedzą o takiej aplikacji..., a prawdopodobieństwo że latając na wiosce pod lasem nagle zza drzewem wyłoni się phantom i się z nim zderzę jest mniejsze jak to że zderzę się z wroną. Tak więc pomysł samej aplikacji świetny tylko reszta do kitu.

Druga sprawa - wie ktoś jak sprawdzić "czy mogę latać" w miejscu, w którym aktualnie się nie znajduję? Bo jeśli muszę najpierw jechać w dane miejsce żeby się dowiedzieć czy wolno mi tam latać to ja dziękuję :D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Dexx »

Ktoś zainwestował w tą apke sporo kasy:

Obrazek
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Verid »

Muszę zainwestować w nowy telefon bo nie chce się dać zainstalować.... :(
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: jacekV »

Verid , spróbuj tak jak ja bezpośrednio wgrywając w telefona.


jacekV pisze:
tofficzeq pisze:Sprawdź tiyaj

https://apkpure.com/droneradar/eu.drone ... ER7I.gmail

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

super - poszło
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: mkrawcz1 »

Albo zaktualuzować androida
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Verid »

jacekV pisze:Verid , spróbuj tak jak ja bezpośrednio wgrywając w telefona.
"Błąd podczas analizowania pakietu"
mkrawcz1 pisze:Albo zaktualuzować androida
Jak byłbym taki cwany w komórkach jak jestem w samolotach to może i bym zrobił. A i to nie do końca pewne bo z tego co zrozumiałem o aktualizacjach Andka, jeżeli soft fona sam nie ma opcji aktualizacji to trzeba dopaść ROM pod posiadany model słuchawki. W przypadku polsko-chińskiego wynalazku (Overmax Vertis HGW która wersja) może być to problematyczne.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: mkrawcz1 »

Jadę tylko na "chińczykach" - na pewno da się.
Google + YT
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: PiotrSz »

Verid, sprawdź tu czy znajdziesz coś świeżego do swojej słuchawki http://forum.xda-developers.com/
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: PucH2 »

Dopiero odkryłem aplikację a jaki już jestem szczęśliwy. Są tu duże braki ale kierunek rozwoju tej apki jest bardzo dobry, bo ptaszysk przybywa.
Awatar użytkownika
ozim
Posty: 43
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:31
Lokalizacja: Wawa

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: ozim »

PiotrSz pisze:Bardzo fajna aplikacja tylko pytanie czy nie zbiera danych z naszych lokalizacji i nie wysyła przypadkiem gdzieś ... ?
Noooo. Jakiś czas temu latałem w Warszawie. Dodam, że mamy wszystkie papiery i zgody (CTR, R, od Hanki). Ponieważ do lotów miałem jeszcze 40 min to siedziałem i się grzałem w samochodzie no i kliknąłem. Miejsce pomimo, że w stolicy to mocno na uboczu i odludne. W ciągu pół godziny pojawiły się 2 patrole straży wiejskiej i 2 patrole policji bardzo bacznie się rozglądając po co ja tam parkuje !!!!!! Ewidentnie pojawili się po moim kliknięciu i chyba niezależnie od siebie. Mój lot się przesunął o 30 min - czyli de facto latałem jakąś godzinę po kliknięciu - służby już się nie pojawiały.

Wniosek : Ja osobiście więcej nie będę klikał. Miałem już doświadczenia ze służbami i pomimo posiadania wszelkich pozwoleń i tak to się kończyło dwoma straconymi godzinami, tłumaczeniem, że "dron" nie posiada dowodu rejestracyjnego i OC itp.
sky is not limit ;)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: jacekV »

Ups, jeżeli to ma na tym polegać to ja serdecznie dziękuję.

Ktoś może takie zdarzenie jeszcze potwierdzić ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Głuś »

Jak napisałem wyżej - sama idea jest fajna, ale wykonanie kompletnie bez sensu - przed czym niby to ma ostrzegać i kogo :-D Przecież sami dla siebie zagrożenia nie stanowimy, a jeśli nawet to prawdopodobieństwo jest mniejsze jak zderzenie z wroną, jak już napisałem.

Co innego gdyby tam się skupiał cały mały, nisko latający ruch. Ty widzisz że ktoś tu zaraz będzie latał na paralotni czy tam innej motolotni i może Ci nadlecieć niespodziewanie z za pleców, albo pilot motolotni widzi że ktoś za godzinę będzie w tym miejscu latał modelem - to by miało sens!.

Bezsens tej aplikacji w obecnej formie (oby się zmieniła i stała przydatna) sprawia że już od razu podejrzewałem że tu jest coś grubymi nićmi szyte, ale nie chciałem być posądzony o teorie spiskowe.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ