Ubezpieczenie - chyba mam

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

frycek1987
Posty: 12
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 10:03

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: frycek1987 »

RW pisze:Poczekaj do 18 sierpnia - będą załączniki 6 i 6a rozdzielające "bezzałogowy statek powietrzny" od "modelu latającego", a wtedy załącznik nr 7 zmieni brzmienie :-) We wspomnianym przez ciebie punkcie będzie mowa tylko o "bezzałogowym statku powietrznym" czyli takim, który wykonuje loty komercyjne (pkt 1.1). Wtedy będzie pewność co do polisy OC.

http://uavo.com.pl/wp-content/uploads/2 ... wzroku.pdf
Przepisy te wchodzą 18 sierpnia?
Według informacji znalezionych w internecie Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a jak próbowałem w nim znaleźć owe Rozporządzenie to nie widziałem, aby było ono ogłoszone
jpyt1971
Posty: 14
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 01:53
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: jpyt1971 »

Szanowni koledzy! Ja też chciałbym się ubezpieczyć. Latam jedynie hobbystycznie, niezarobkowo, ale zdaję sobie sprawę ile moje cacka są w stanie narobić szkód w sytuacji awaryjnej.
Prośba o wypowiedź osoby, która to przećwiczyła, że ubezpieczenie firmy np. Drozerju, o nazwie ubezpieczene szalonego droniarza nie ma drobnym maczkiem klauzuli że wszystro tylko nie wolno latać.
Co wykupić aby miało to sens
Walkera Scout X4; Voyager 3 ; Devo F12e; GS
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Jagoda »

No i się pozmieniało.
W Generali nowe ubezpieczenie OC owszem mam do 100 tyś. ale tylko na PL.Na EU nie ma możliwości.
Ale w OWU jest wyraźnie napisane "DRON" i również "model".Jedno nie równa się drugiemu.
Koszt OC 140 PLN razem z ubezpieczeniem na nieruchomości domowe do 10k PLN.
Pozdrawiam. :), :)
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: azi82pl »

Ja mam wykupione OC w finansowej chacie, 100zł na rok sportowo i rekreacyjnie.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Jagoda »

Odkopię temat ;-) - jakaś łopata dla mnie :roll:
Kończy mi się ubezpieczenie OC.
Czy jakaś firma w PL daje OC na EU?
Bo teraz Generali daje tylko na PL (łącznie z niewielkim ubezpieczeniem na chatę)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Adrián »

To teraz ja odgrzebię :-)

Z tego co przeglądałem, to finansowa chata daje OC na cały Świat (?)

" 104 zł/rok – amatorskie ubezpieczenie operatora BSP – zakres ŚWIAT. Limit gwarancyjny 350.000 zł"

http://www.finansowachata.pl/ubezpiecze ... w-ac-drona

Są jeszcze jakieś ciekawe oferty?

Chodzi o rekreacje. Sparky lubi spadać ;-)

editt
Jak nic lepszego się nie znajdzie, to wezmę z chaty :-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: szaman89 »

Dwa tygodnie temu orientowałem się w ofertach OC i pierwsze co to sprawdziłem ofertę Multii, z której korzystałem w zeszłym roku i która rok temu współpracowała w zakresie ubezpieczeń modeli z PZU. W tym roku otrzymałem informację, iż PZU już nie ubezpiecza BSP i zaoferowano mi OC u Hestii na 500 tysi za 151 PLN. Podziękowałem i skorzystałem z oferty Finansowej Chaty.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Kowal »

Od dwóch lat ubezpieczam się poprzez system ubezpieczeń Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Adrián »

Kowal pisze:Od dwóch lat ubezpieczam się poprzez system ubezpieczeń Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego
Coś więcej? Na jakie kwoty OC i ile kosztuje?

Rozmawiałem dzisiaj ze szwagrem, jest agentem ubezpieczeniowym różnych firm na rynku. Właśnie jest w trakcie analizy OC z chaty (hestii) i może dostanę rabat.
Jak coś z tego wyjdzie i będą chętni, to coś postaram się załatwić. Ale na razie to sprawa jest w toku, więc to niezobowiązująco.

Do tej pory o tym nie myślałem, to nie było tematu, ale z biegiem czasu czuję, że może się tym razem przydac (oby nie..)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: NeXuS »

http://psp.org.pl/ubezpieczenia/ Tam jest wszystko. Oprócz kosztu samego ubezpieczenia trzeba najpierw zapłacić 40 zł za członkostwo w PSP.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:Od dwóch lat ubezpieczam się poprzez system ubezpieczeń Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego
Tyle ze tam w przypadku dronow
Zakres terytorialny: teren RP
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze:To teraz ja odgrzebię :-)

Z tego co przeglądałem, to finansowa chata daje OC na cały Świat (?)


Są jeszcze jakieś ciekawe oferty?

Chodzi o rekreacje. Sparky lubi spadać ;-)
Co zapodałeś to bardzo ciekawa oferta.
-jest zagramanica :-D
Za kila m-cy kończy się moje OC, więc przemyślę Tę Chatę (poczytam OWU) - prawie taka sama składka, większa suma gw., no i jest po za PL.
Dzięki za "odgrzebanie" :-)

Ps.
Myślałem, że problem spadania Sparka rozwiązany przez DJI - ostatnio cisza na ten temat.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Verid »

Ja tylko nieśmiało przypomnę jak Matulek musiał się użerać o odszkodowanie za rozbitego Ph4 - w Finansowej Chacie właśnie więc z tymi peanami na temat zajefajności ich oferty to bym się hamował.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Ja tylko nieśmiało przypomnę jak Matulek musiał się użerać o odszkodowanie za rozbitego Ph4 - w Finansowej Chacie właśnie więc z tymi peanami na temat zajefajności ich oferty to bym się hamował.
To bardziej kuczy musial sie uzerac niz Matulek, bo to z jego OC Matulek dostal odszkodowanie i koniec koncow sprawa zakonczyla sie wyplata tegoz (pomniejszonego o 20% "sprawstwa") wiec chyba takie zle to ubezpieczenie jednak nie jest...

Kazdy ubezpieczyciel bedzie probowal zminimalizowac kwote wyplaty wiec na uzeranie sie musisz sie przygotowac tak czy inaczej.

A tak przy okazji to zarowno FCH jak i PSP oferuje ubezpieczenie od Ergo Hestii wiec w kwestii uzerania sie jeden pies...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:To bardziej kuczy musial sie uzerac niz Matulek
Wydźwięk postów na forum był zgoła inny.
pawelsky pisze:wiec chyba takie zle to ubezpieczenie jednak nie jest...
Biorąc fakt konieczności żarcia się "o swoje", bzdurne i zmienne w czasie uzasadnienia "wyroku" i opinia "rzeczoznawcy" z której forum darło łacha z taką intensywnością że ponoć firma która to popełniła groziła Matulkowi pozwem o zniesławienie za to ze to opublikował to tak - uważam że to bardzo złe ubezpieczenie. To że nie potrafię podać innego, spisującego się lepiej nie znaczy że to ocieka zajebistością i moim zdaniem potencjalny klient/forumowicz powinien być ostrzeżony że w razie W na to użeranie musi się nastawić.
pawelsky pisze:Kazdy ubezpieczyciel bedzie probowal zminimalizowac kwote wyplaty wiec na uzeranie sie musisz sie przygotowac tak czy inaczej.
Nie wiem czy każdy, nie sprawdzałem każdego. Jeżeli chodzi o latadła znam jednego. Jeżeli chodzi o OC ogólnie to więcej niż jednego i nie - nie z każdym trzeba się żreć.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ