zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: waszka »

...jestem w zgodzie ze trzeba zachowac ostroznosc przy lataniu naszymi zabawkami ale...tu jest mowa o czym innym i z wielkim przesadyzmem...(zabicie pianka ponizej 1kg) zebys nie wiem jak sie nameczyl i ile razy probowal to nie uwieze ze da sie to zrobic.
Adrián pisze:
oko pisze:lekki model piankowy ze śmigłem pchającym może przestraszyć, może nabić guza, ale zabić - to wysoce nieprawdopodobne. Jest miękki, ma masę rozłożoną na wiele części, śmigło jest ukryte od uderzenia - bez przesady!
Tak Ci się wydaje, że jest taki miękki? Dorzuć jeszcze do tego co napisałeś, prędkość spadającego samolotu.
Adrián, zgodze sie ze moze byc niebezpieczne a prawdopodobienstwo zrobienia krzywdy taka pianka z silnokiem pchajacym jest mniejszze chyba niz wygranie w totka ale nie o tym mowa... ...jak bedziemy przesadzac z bujna wyobraznia to jestesmy mniej wiarygodni (widze ze czarna wyobraznia niektorych, przekracza Science fiction)

Powiedz tak naprawde czy naprawde wiezysz ze model piankowy ze smiglem z tylu i majacy ponizej 1kg moze kogos zabic (bo o tym mowa)...czy takie cos juz sie zdazylo ?
...jesli tak to wyjdz moze przewietrz sie troche, zobacz realny swiat bo juz chyba za dlugo siedzisz przed ekranem... ...i uwazaj na swoj cx10 bo elektronika zawiedzie, moze odleciec i wpasc w oko jakiemus dziecku. ...albo spadnie na kamien, rozwali baterie ktora sie zapali na suchej trawie kolo lasu, blisko zabudowan miasta po ktorym zostana same zgliszcza...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: pilot »

oko pisze:...I wtedy lekki model piankowy ze śmigłem pchającym może przestraszyć, może nabić guza, ale zabić - to wysoce nieprawdopodobne...
Ja mam swoje zdanie, Ty masz prawo mieć swoje :-) Zakładasz, że to model ze śmigłem pchającym a ja odwrotnie. W każdym razie nie życzę aby jakikolwiek spadł Ci kiedyś na głowę.

Niektóre komentarze widzę są dość żałosne :-| Zakładają, że to super lekka pianka ze śmigłem z tyłu. A co jeśli ta pianka waży 0,5kg albo lepiej, ma silnik z przodu, spada rozpędzona z kilku metrów i uderza w głowę ? Tym, którzy uważają, że nic złego stać się nie może życzę aby nie mieli okazji się przekonać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 wrz 2015, 13:26 przez pilot, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: Adrián »

waszka pisze:...jesli tak to wyjdz moze przewietrz sie troche, zobacz realny swiat bo juz chyba za dlugo siedzisz przed ekranem... ...i uwazaj na swoj cx10 bo elektronika zawiedzie, moze odleciec i wpasc w oko jakiemus dziecku. ...albo spadnie na kamien, rozwali baterie ktora sie zapali na suchej trawie kolo lasu, blisko zabudowan miasta po ktorym zostana same zgliszcza...
Miałem odpowiedź, ale po przeczytaniu tego bełkotu, pozwól, że to przemilczę, bo widzę, że szkoda mojego czasu.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: oko »

pilot pisze:Zakładają, że to super lekka pianka ze śmigłem z tyłu.
Do wszystkiego trzeba podchodzić w sposób odpowiedzialny. Pianka nie musi być super lekka, ale śmigło pchające ogromnie zwiększa bezpieczeństwo, a do tego warto zachować "strefę zgniotu" w dziobie. Ja raz przywaliłem w szybę samochodu, i skończyło się na uhu-porowaniu dzioba a szyba nietknięta. Ale dlatego nie wzmacniam przesadnie dzioba, i znacznie ostrożniej latam samolotami z kadłubami z laminatu.

Co do siły upadku, to największa jest przy nurkowaniu, a to mało prawdopodobne. Upadek w korkociągu albo konfiguracji nieustalonej daje o wiele mniejszą energię, jedno ze skrzydeł zwykle zachowuje siłę nośną, a prędkość postępowa jest mała.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: Adasko »

Jejku za chwile to napiszecie ze bezpiecznie to tylko na Saharze
Nie lepiej uzyc myslenia
W Londynie sie lata modelami z napedem elektrycznym w kazdym wiekszym parku sterowanie tradycyjne nie fpv
I jakos mozna .nawet policja przyjdzie popatrzec .pogadac
Mowa o modelach malych tak do 150cm
Zreszta wieksze potrzebuja przestrzeni a tu wszedzie strefa ctr wiec sie wyjezdza na lotniska z dala od ctr

Wystarczy rozsadek i wyobraznia
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: jervon »

To ciekawe, bo w UK prawo zabrania latania w zasięgu 50m od innych osób, i mienia którego nie jest się właścicielem.

Ale generalnie tak, latać trzeba z głową. Tu boisko wydaje się rozsądne a jednak było jakieś zdarzenie.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: zgloszenie na za latanie na boisku szkolnym

Post autor: Kyokushin »

Jak słusznie zauważyłeś, w UK. I w/g projektu nowego rozporządzenia, w PL dla lotów amatorskich też będzie warunek odległości poziomej.
ODPOWIEDZ