inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: PiotrSz »

zawodnik3, ten inspire z Twojego filmu latał w ATZ bo miał takie pozwolenie od kierownika lotniska o którym wspominasz a na moją wiedze lądowanie odbywało się w asyście osób/osoby która zabezpieczała lądowisko żeby ktoś nie wlazł w śmigła. Może to nie było jakoś bardzo szczęśliwe miejsce do ładowania ale odbyło się bezpiecznie na ile to było możliwe.
Nie wypowiadam się czy tam było bezpiecznie czy nie ale tego inspire nie pilotował leszcz co kupił go bo nie wie co z kasą robić. BTW jak chcesz gościa zapytać o uprawnienia i bezpieczeństwo to wpadnij na Grand Slam bo będzie latał.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: From_heaven »

Verid pisze:taśma odgradzająca i kamizelki odblaskowe na w/w osobach wyglądałoby o niebo lepiej
Święte słowa. Zawsze jak parkuję samochodem na chodniku, to najpierw ogradzam teren taśmą i zawsze mam trzy osoby do pilnowania, żeby nikt mi pod koła nie wpadł. No i oczywiście za każdym razem zgłaszam w wydziale komunikacji, gdzie będę parkował ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: Verid »

Czyli rozumiem że w twojej opinii, w przypadku lądowania dronem na terenie imprezy masowej, wspomniane przeze mnie środki ostrożności to przerost formy nad treścią i błazenada bo ty parkując samochód tego nie robisz?
No, skoro taki profesjonalista z długoletnim stażem jak FH szafuje takimi stwierdzeniami to cóż mnie, niedzielnemu lataczowi dodać...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: cebulator »

Nie rozumiem tego błogiego porównywania motoryzacji do naszego hobby i/lub zarobków na nim. Porównanie parkowania samochodu i czegoś latającego to bez sensu.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: Verid »

cebulator pisze: Porównanie parkowania samochodu i czegoś latającego to bez sensu.
Ćśśśśś - FH jest profi, wie co mówi... ;-)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: PiotrSz »

Jak dla mnie ta dyskusja zrobiła się już bez sensu. Będzie to za chwilę kolejny temat za dżybylnaście stron przy czym dyskusja nie będzie merytoryczna a wiele osób podniesie sobie ciśnienie jak miało to miejsce w innych zamkniętych już tematach :-) Panowie peace Obrazek
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: zawodnik3 »

A ja chciałem się tylko dowiedzieć czy to odbyło się profesjonalnie czy nie....
A może ktoś by wyprodukował jakiś krótki film instruktażowy...
A tak w ogóle to na pracy nie mogę się skupić.. ciągle to forum i forum (Alt+Tab mi się nagrzewa) :-D
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: From_heaven »

cebulator pisze:Nie rozumiem tego błogiego porównywania motoryzacji do naszego hobby i/lub zarobków na nim. Porównanie parkowania samochodu i czegoś latającego to bez sensu.
A dlaczego nie? Własnie z lataniem dronami jesteśmy w tym samym punkcie, w jakim rozwój motoryzacji był 100 lat temu. I też było wtedy bez liku obaw i tym podobnych. Rozwoju nie zatrzymasz i tym samym towarzyszącym mu niebezpieczeństw. (pozatym samochód do ponad tona, phantom czy inspire to coś ponad kilogram). Tymczasem na tym forum jest stała grupa osób lubujących się w toczeniu piany za każdym razem gdy ktoś swoim kładzikiem poleci metr dalej niż powinien. Jak dla mnie temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: pawelsky »

From_heaven pisze:A dlaczego nie? Własnie z lataniem dronami jesteśmy w tym samym punkcie, w jakim rozwój motoryzacji był 100 lat temu.
No wiec za 100 lat latania quadzikiem wsrodz dzieciakow tez sie nie bedziemy czepiac ;-)

A tymczasem chyba faktycznie pora zamknac watek...
Awatar użytkownika
virus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 21:30

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: virus »

Trzeba było podejść i zapytać. Mam pewnie miejsce na uboczu miasta, czasem ludzie spacerują z psami (bardzo duża łąka) - lubię sobie trenować w tym miejscu bo rzadko kiedy ktoś się tam pojawia i z dala od zabudowy. Jak puszczam wniosek do PANSA to wklepuje kilka dat, żeby ich nie męczyć co parę dni - zwłaszcza ze jest to CTR i czasem lubi coś nisko przelecieć.

Raz podczas treningu podszedł do mnie gościu ~35 lat. Inspire w powietrzu a ten dosłownie krzyczy, że natychmiast mam wyciągać licencje (nie wiem po co) oraz zgłoszenie z PANSA.

Akurat co dopiero zmieniłem baterię, grzecznie odpowiedziałem, proszę mi nie przeszkadzać dopóki nie wyląduje. A on dalej swoje, że dzwoni na policję, a ja dalej sobie trenowałem - dobre 15 minut, nie zwracając na niego uwagi.

Po wylądowaniu, zadzwoniłem poinformować TWR o zakończeniu lotów, spakowałem sprzęt. Wyciągnąłem komplet dokumentów, zapytałem czy coś jeszcze? Mina gościa bezcenna.
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: czak45 »

Raczej zawsze będę pisał, że święty nie jestem. Chyba, że zaprzestane latania.
Wszystko wszystkim, ale takiego miejsca na start i lądowanie bym nie wybrał. Nawet dlatego żeby nie słuchać komentarzy i różnych głupich pytań które strasznie dekoncentrują. Zresztą to lądowanie jakieś takie ślamazarne strasznie. Może się mylę, ale zalatuje mi to popisami.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 21:30

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: virus »

czak45 pisze:Raczej zawsze będę pisał, że święty nie jestem. Chyba, że zaprzestane latania.
Wszystko wszystkim, ale takiego miejsca na start i lądowanie bym nie wybrał. Nawet dlatego żeby nie słuchać komentarzy i różnych głupich pytań które strasznie dekoncentrują. Zresztą to lądowanie jakieś takie ślamazarne strasznie. Może się mylę, ale zalatuje mi to popisami.
Też święty nie jestem, ale jak już latam w pobliżu imprez, zawsze wymagam od organizatorów specjalnie wydzielonego miejsca do startów i lądowań z dala od ludzi i przeszkód.
tegma
Posty: 12
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 17:45

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: tegma »

Widzę, że wszędzie są ludzie , których coś boli ... latał to latał , jego sprawa , jest duży biały wie co robi ... a czy legalnie czy nie to też jego sprawa... Jeżdżę też na motocyklach - Tam też często trafiają się posty - Zobaczcie jaki dureń jechał 200 ... a sami nie lepiej jeżdżą ... Tu też przykład - karcisz gościa za loty na festiwalu a sam latałeś w MATZ EPOK i na bank nie miałeś na to zgody...

Generalnie polecam -
http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-lek- ... 51203.html
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: Fiszbin »

tegma pisze:Generalnie polecam -
http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-lek- ... 51203.html
Pierwszy ciekawy fragment w tym wątku, ładny biznes gość robi na tej maści. :mrgreen: :shock: Moderator ma wakacje?
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
gast
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 10:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: inspire1 nad GREEN FESTIVAL w Olsztynie

Post autor: gast »

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa latania na plazy miejskiej właśnie w Olsztynie?
Często latają tam nisko startujące samoloty a czasami rano widuję tam modele RACZEJ latające FPV bo pilota nigdzie nie widuję
ODPOWIEDZ