Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

popart
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 21:21

Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: popart »

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/po ... 54661.html

No niebywała robi się ta sekwencja wydarzeń i urabianie opinii publicznej - Cytując komentarz Mańka pod artykułem:

"Poniedziałek - dron stwarza zagrożenie dla samolotów

Wtorek- właściciel drona zatrzymany i to po jednym dniu!

Środa - właściciel drona na.wolności, nowe oprogramowanie pozwalające przejąć kontrolę nad dronami."

A wszystkie te newsy na jedynkach w każdym medium...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Fiszbin »

popartmedia pisze:No niebywała robi się ta sekwencja wydarzeń
Rejestracja 7 lipca
Wszystkie posty w jednym temacie
Zabawa w Macierewicza
Przypadek? Już 7 lipca wiedziałeś co będzie się działo?

Chyba pomyliłeś forum. ;-)
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Brontos »

"Dobrze że" jasna strona mocy, zawsze ma kontrole nad poprawna, jasna, jedyna słuszną rzeczywistością i należy jej sie tylko prawo do kojarzenia faktów oraz ich interpretacji. Oraz zawsze ma swojego Niesiołowskiego do odnalezienia Macierewicza.

Niestety ostatnio obserwuje wszędzie, że jak ktos podchodzi, to odrazu sie pyta czy to dron i po co tym latam, a to zwykle latadła są.Udało sie ludziom wszczepić strach przed naszym hobby, bo Państwo i służby chca miec wyłączność na technologie i brak konkurencji w niezauważonym pozyskiwaniu informacji. mysle że za chwile, tak czy inaczej skończy sie nasze fpv, a doprowadza do tego, ze ludzie sami będą nas z orczykami ganiali po polach , robiąc porządek i odciążając odpowiedzialne organy.

Teraz i ja będę oszołomem :-) po tej wypowiedzi. A co do tego czy incydent czy ustawia, nie umiem odpowiedzieć. Za dużo czarów i ufo juz widziałem zrobionych w celu osiągnięcia celów politycznych czy kasy, żeby móc ustawke wykluczyc, za dużo widziałem też przypadków żeby wykluczyć .....przypadek.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: fragles »

popartmedia pisze:http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/po ... 54661.html
No niebywała robi się ta sekwencja wydarzeń i urabianie opinii publicznej - Cytując komentarz Mańka pod artykułem:
"Poniedziałek - dron stwarza zagrożenie dla samolotów
Wtorek- właściciel drona zatrzymany i to po jednym dniu!
Środa - właściciel drona na.wolności, nowe oprogramowanie pozwalające przejąć kontrolę nad dronami."
A wszystkie te newsy na jedynkach w każdym medium...
Brontos pisze:"Dobrze że" jasna strona mocy, zawsze ma kontrole nad poprawna, jasna, jedyna słuszną rzeczywistością i należy jej sie tylko prawo do kojarzenia faktów oraz ich interpretacji. Oraz zawsze ma swojego Niesiołowskiego do odnalezienia Macierewicza.

Niestety ostatnio obserwuje wszędzie, że jak ktos podchodzi, to odrazu sie pyta czy to dron i po co tym latam, a to zwykle latadła są.Udało sie ludziom wszczepić strach przed naszym hobby, bo Państwo i służby chca miec wyłączność na technologie i brak konkurencji w niezauważonym pozyskiwaniu informacji. mysle że za chwile, tak czy inaczej skończy sie nasze fpv, a doprowadza do tego, ze ludzie sami będą nas z orczykami ganiali po polach , robiąc porządek i odciążając odpowiedzialne organy.
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych a poglądy mam liberalne, ale z tym powyżej zgadzam się w 100%.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: cebulator »

A może by tak w jednym wątku się rozpisywać?! Bo co któryś temat na forum odnośnie jednej sprawy?!
Może by tak wypadało (tu apel do moderacji) posprzątać z deka?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: breweryhills »

Podoba mi się ten fragment:
Niech za przykład posłużą kontrolerzy ruchu pracujący w gdańskim porcie lotniczym, którzy otrzymują nawet 100 zgłoszeń o chęci wykonania lotu w przestrzeni kontrolowanej lotniska. W wyniku tego coraz częściej dochodzi do incydentów z lądującymi albo startującymi samolotami.
Czyli już wszystko jasne - winni naruszeń są ci, którzy uprzednio uzgadniają z wieżą loty w jej CTR! No tak - zgłaszają, latają, nadużywają! Pan Paszek ma właśnie najlepszy moment na sprzedanie swojego pomysłu i - jak widać - nie traci czasu, lecz działa.
Pozdrawiam, Sebastian
popart
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 21:21

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: popart »

Parę minut po 12:00, tvn24 i na żółtym pasku "łamiąca wiadomość": Dron zrzucił flarę na lotnisko w Balicach?. Na tle migawek z filmiku, rozmowa z Panem Zawadą - sejmowym ekspertem ds. lotnictwa i tu cytat: "to niebezpieczny incydent, operator tego "drona" pewnie zapragnął wcielić się w bohatera wojennych gier komputerowych, (...) sama edukacja w tym temacie nie wystarczy - konieczne są zmiany w regulacjach (...) taka maszyna w niewłaściwych rekach może zranić a nawet zabić". Ręce mi opadły - żadnych faktów, prowadząca zadająca tendencyjne pytania %$#@! Wnioski i potencjalne konsekwencje dla całego środowiska RC niech każdy wyciągnie sobie sam...

Fiszbin - co konkretnie mi zarzucasz? Forum nie pomyliłem (bo takiego szukałem) a i w Macierewicza bawić się nie zamierzam (każdego nowego forumowicza tak witasz :-) ? ) . Po prostu widzę na horyzoncie burzę, którą ktoś celowo rozpętuje. Fakt, że dokładnie w tym samym dniu zakupiłem Phantoma co miał miejsce incydent na Okęciu nie czyni chyba jeszcze ze mnie prowokatora hmm? Zarejestrowałem się na forum po lekturze większości tematów tutaj i zakupie własnego sprzętu uznałem, że chętnie włączę się w dyskusję na każdy temat - pod warunkiem, że mam coś sensownego do napisania. Staram się jedynie szczegółowo śledzić wszelkie doniesienia i artykuły jakich lawina pojawiła się od poniedziałku - co ciekawszymi po prostu chciałbym się podzielić z innymi :-)

Ps: Temat założyłem ponieważ poprzedni w Hydeparku został zamknięty i nie wiem gdzie prawidłowo powinna toczyć się dyskusja o ostatnich doniesieniach będących pokłosiem wpadki na Okęciu. Jeśli złamałem regulamin to sorry i prośba o wskazanie miejsca na dyskusję taką jak w tym temacie :-)

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: fragles »

Przecież na pierwszy rzut oka widać, że ten film z flarą to fake. Media mają jednak pożywkę dla wakacyjnego kreowania rzeczywistości, a przy okazji ucierpimy my, bo zaraz komuś mądremu z rządzących przyjdzie do głowy zaostrzyć prawo. Odnoszę wrażenie, że ta cała seria "informacji" o niebezpiecznych dronach to nie jest przypadek.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: kamilborkowski »

W radiu właśnie mówili, że policja ma problem ze znalezieniem eksperta który odczyta logi oraz zrobi eksperymenty na zarekwirowanym dronie wartym 14k. No i że to kwestia miesięcy zanim dostanie ekspertyzę.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: fragles »

W ten sposób w majestacie prawa każdemu można zajumać sprzęt za kilkanaście tysięcy.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: NeXuS »

Zajumać nie zajumać, kiedyś będa musieli oddać, tyle, że sobie gość długo nim nie polata.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Bulkake »

Dla mnie to jest wszystko zawracanie dupy ludziom. odciągniecie uwagi opinii publicznej od najważniejszych problemów w PL. Była Madzia Trynkiewicz, afery podsłuchowe teraz dronofobia. Rząd przez opłacane media odciąga uwagę ludzi od swoich zbrodniczych działań. Mordują redaktorów, niewygodnych polityków a w telewizji o tym jak dron latał koło lotniska.

Od kiedy mamy możliwość budowy latających maszyn? A niby teraz z tego aferę robią.

Mówię Wam zawracanie dupy i nic więcej.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: kamilborkowski »

Bulkake, rozumiem, że gdybyś siedział w tym samolocie to byłoby Ci obojętne czy lata koło Ciebie dron czy nie? Weź się chłopie trochę zastanów...
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Bulkake »

Pewnie bo co dron zrobi rozpędzonym 100 tonom żelastwa. Ha ha ha
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: jacekV »

Ciekaw jestem kiedy "zieloni" stracą cierpliwość... bo ja bym już dawno...
Ostatnio zmieniony czwartek 23 lip 2015, 14:00 przez jacekV, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
ODPOWIEDZ