Latanie dronem w rzeszowie

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qoqo
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 10:56
Lokalizacja: rzeszów

Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: qoqo »

Witam. Posiadam phantoma 2 vision plus z fpv i moje pytanie jest takie:

chcę latać sobie niekomercyjnie czyli rekreacyjnie.

Rzeszów należy do strefy CTR (jasionka) i moje pytanie jest takie:
czy muszę kontaktować się i zgłosić za każdym razem latanie? latać chcę ciut wyżej od budynków, nie jest to centrum miasta a obrzeża, jest sporo dużych pól i tam chciałbym sobie polatać.
LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Re: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: LeWy2005 »

Przepisy są jasne i oczywiste, chcesz latać w CTR to zgłaszasz. To że są tam pola o niczym nie świadczy, może sobie nad nimi latać wojsko albo jakiś napalony motolotniarz, który na ciebie wpadnie i kłopot gotowy. Telefon na TWR nie boli, a przynajmniej nic Cię nie powinno zaskoczyć :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: NeXuS »

Kiedy byłem w Rzeszowie w sklepie modelarskim ostrzegano mnie, że są tam wyczuleni na lotniczą aktywność RC.
qoqo
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 10:56
Lokalizacja: rzeszów

Re: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: qoqo »

a jak wygląda latanie modelami typu galaxy visitor ? takie zabawki do 700 zł
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: IvanM »

W Siedliskach jest oficjalne lotnisko modelarskie zagospodarowane przez RKML. Poza CTR w miejscu dalekim od zabudowań itp. Możesz podejść i wyszaleć się czym tylko chcesz.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: Kyokushin »

qoqo pisze:Witam. Posiadam phantoma 2 vision plus z fpv i moje pytanie jest takie:

chcę latać sobie niekomercyjnie czyli rekreacyjnie.

Rzeszów należy do strefy CTR (jasionka) i moje pytanie jest takie:
czy muszę kontaktować się i zgłosić za każdym razem latanie? latać chcę ciut wyżej od budynków, nie jest to centrum miasta a obrzeża, jest sporo dużych pól i tam chciałbym sobie polatać.
Latanie w CTR trzeba zgłosić, tu masz formularz:
http://www.pata.pl/index.php?lang=_pl&o ... formularze

I nie ma przebacz, to nie jest tak że zadzwonisz, pan powie ok i jest OK.
qoqo pisze:a jak wygląda latanie modelami typu galaxy visitor ? takie zabawki do 700 zł
Tak samo, wchodzą w kategorię UAV do masy 25kg. To samo mikrodrony z biedronki wielkości ręki.
Zdaję sobie sprawę jak brzmi wypełnianie formularza by po podwórku czy w domu polatać mikrodronem, bo jest w strefie CTR :-) Teoretycznie to na rzut papierowym samolotem origami, powinien pójść formularz, bo jest to już model latający :-D Dura lex sed lex.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 21:30

Re: Latanie dronem w rzeszowie

Post autor: virus »

Również mieszkam w Rzeszowie, chciałem sfilmować okolice zalewu koło Żwirowni. Oczywiście wniosek złożyłem do PANSY. Dzwonię na TWR, kontroler mówi, proszę chwilę poczekać.
Po chwili zabronił startu, 5 minut po tym przeleciał dosłownie nade mną helikopter pogotowia lotniczego, prawdopodobnie leciał do szpitala na górce.
W tym momencie zrozumiałem po co te całe "ceregiele" z zezwoleniami i licencjami.
ODPOWIEDZ