Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

joel1516
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 21:40

Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Post autor: joel1516 »

Witajcie.
Mam do Was kochani pytanie, bo ja sam zgłupiałem od tego wszystkiego...
Jak to jest z wykonywaniem lotów komercyjnych po za strefami kontrolowanymi?
Przykładowo, mam licencję, ubezpieczenie i przychodzi klient ze zleceniem. Trzeba wykonać przelot nad jakimś obiektem, powiedzmy, że budowane osiedle za miastem. Strefa G przestrzeni powietrznej. Do najbliższych zabudowań 500m a tak żywej duszy. Lot maksymalnie na wysokości 25m nad poziomem terenu. Bądź co bądź drzewa tam sa wyższe pod lasem ale przyjmijmy taka wysokość.
Loty wykonywane w odstepach 4-5 dni, dwa strop, dwa jakieś krokwie, trzy dach. (wszystko teoretycznie oczywiście)
Czy taki lot podlega zgłoszeniu do PAŻP? Czy informujemy najbliższa wieżę o wykonywanych lotach?
Pytałem dwóch "specjalistów" w mojej okolicy i jeden twardo mówi, że wszystkie loty, czego bym nie robił komercyjnie zgłaszam i każdy dzień osobno jako data i każdego z lotów, drugi zaś że lot w "G" nie musi być zgłoszony bo to strefa niekontrolowana, wysokość śmieszna.

Czy ktoś z Was drodzy koledzy, może dokonać interpretacji tego konkretnie przypadku krok po kroku?
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Post autor: Jedrula »

Jak będziesz miał świadectwo kwalifikacji to i wiedzę i sam sobie odpowiesz, jest wyraźnie w przepisach napisane co trzeba zgłaszać do PAŻP
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Post autor: pirzol »

joel1516 pisze:Witajcie.
Mam do Was kochani pytanie, bo ja sam zgłupiałem od tego wszystkiego...
Jak to jest z wykonywaniem lotów komercyjnych po za strefami kontrolowanymi?
Przykładowo, mam licencję, ubezpieczenie i przychodzi klient ze zleceniem. Trzeba wykonać przelot nad jakimś obiektem, powiedzmy, że budowane osiedle za miastem. Strefa G przestrzeni powietrznej. Do najbliższych zabudowań 500m a tak żywej duszy. Lot maksymalnie na wysokości 25m nad poziomem terenu. Bądź co bądź drzewa tam sa wyższe pod lasem ale przyjmijmy taka wysokość.
Loty wykonywane w odstepach 4-5 dni, dwa strop, dwa jakieś krokwie, trzy dach. (wszystko teoretycznie oczywiście)
Czy taki lot podlega zgłoszeniu do PAŻP? Czy informujemy najbliższa wieżę o wykonywanych lotach?
Pytałem dwóch "specjalistów" w mojej okolicy i jeden twardo mówi, że wszystkie loty, czego bym nie robił komercyjnie zgłaszam i każdy dzień osobno jako data i każdego z lotów, drugi zaś że lot w "G" nie musi być zgłoszony bo to strefa niekontrolowana, wysokość śmieszna.

Czy ktoś z Was drodzy koledzy, może dokonać interpretacji tego konkretnie przypadku krok po kroku?
Jest tego trochę do tłumaczenia.
Zapraszam na szkolenie, zaczynamy jutro (12.06.2015) rano w Nowym Sączu
:)

Po dwóch dniach expresowego szkolenia będziesz wiedział.
pozdrawiam
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
joel1516
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 21:40

Re: Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Post autor: joel1516 »

Jedrula pisze:Jak będziesz miał świadectwo kwalifikacji to i wiedzę i sam sobie odpowiesz, jest wyraźnie w przepisach napisane co trzeba zgłaszać do PAŻP
Pomogłeś mi niesamowicie :) Jak bym miał licencje, nie zadawał bym głupich pytań...
Zapomniałem dodać, abyście się wstrzymali od tego typu odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: Najbardziej ogólne w świecie pytanie o legalność lotów

Post autor: Jedrula »

Również dostał byś odpowiedź jeśli zwyczajnie przeczytał byś przepis, wszystko jest napisane co i jak, po za tym było tłuczone kilka razy na forum.
Lecę na nielegalu!
ODPOWIEDZ