Teplickie Skaly Czechy

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Teplickie Skaly Czechy

Post autor: Andziak »

Mozna tam latac dronem ? Ktos sie orientuje jak w ogole wyglada prawo co do dronow w czechach ?
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: kamilborkowski »

Też się dołączam do pytania, zwłaszcza, że mam ochotę z Biskupiej Kopy trochę sobie polatać ;)
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: oko »

Czechy są lotniczo (i nie tylko) jednym z najbardziej przyjaznych krajów na świecie. Nie bez powodu jest tam tyle sklepów i firm modelarskich. Mają ogromne tradycje i mimo opinii że Czesi to tacy słowiańscy Niemcy, nie stwarza się tam sztucznych problemów.

http://www.caa.cz/letadla-bez-pilota-na ... -na-palube

EDIT: i jeszcze: http://www.fpvguru.cz/legislativa-a-fpv.html
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: kamilborkowski »

Co do ich tradycji to potwierdzam - od wielu lat mają swoje wielkie zloty i konkursy modelarskie z ogromną ilością pilotów zawsze.
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: Andziak »

Podsumowująć:
mogę latać w Teplickich Skalach i Adersbachu bez problemu w zasięgu wzroku z dodatkowym obserwatorem i nagrywać film nie przekraczając 150m ?
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: oko »

Andziak pisze:Podsumowująć:
mogę latać w Teplickich Skalach i Adersbachu bez problemu w zasięgu wzroku z dodatkowym obserwatorem i nagrywać film nie przekraczając 150m ?
No nie wiem, to jednak park i sporo ludzi, ale można zacząć trochę dalej i zbliżać się stopniowo do centrum tego fantastycznego miejsca.

Tu lot załogowy i trochę informacji.
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Teplickie Skaly Czechy

Post autor: Andziak »

bylem latalem mowilem ze bede latal nisko przy kasach a Ci ze moge wysoooooko :D Czesi i ich podejście do latania to marzenie....
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
ODPOWIEDZ