porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: marekp »

Dodam jedno na pozór OT. Policja to jest służba społeczna nie władza, Warto o tym pamiętać.

MarekP
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: jacekV »

marekp pisze:Dodam jedno na pozór OT. Policja to jest służba społeczna nie władza, Warto o tym pamiętać.

MarekP
Gdzie ? Na Madagaskarze ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: mzyla »

Za kanałem na przykład, za odra tez.

Tam gdzie nie ma azji w myśleniu.
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: MagicD »

Moim zdaniem to dobrze aby uświadamiali "stróżów prawa" jakie są przepisy w zakresie modeli zdalnie sterowanych (by mogli działać skutecznie).
Ostatnio też widziałem nad osiedlem gdzie mieszkam Phantoma który sobie kilka razy przeleciał nad placem zabaw gdzie są dzieci.
Modele tak jak samochody, motocykle... wszystko wymaga rozsądku i wyobraźni pilota/kierowcy... a niestety wielu "modelarzom" tego brakuje.
Nie spotkałem jeszcze pirata drogowego któremu zwróciłem uwagę, że jedzie jak wariat, nie używa kierunkowskazów, wyprzedza na pasach itp. aby podziękował i powiedział "poprawię się" lub "mam zły dzień"... zawsze jest tylko "co cie ku**a obchodzi" lub coś podobnego.
Są idioci wśród kierowców, są idioci wśród modelarzy i policja z każdej grupy społecznej powinna ich eliminować a jak zrobić to najłatwiej?
Finansowo oczywiście. Jeśli idiota latający nad dziećmi dostanie mandat 200-500 zł to następnym razem pomyśli dwa razy i poświeci 2-3 zł na paliwo, by samochodem pojechać w pobliże pól czy lasów zamiast "pod domem" na osiedlu latać nad głowami innych.
Yeahw :)
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: aligator »

Wiadomo, że ewidentne latanie w miejscach niebezpiecznych powinno być wyłapywane, my sami zresztą zwracamy na to uwagę. Przypuszczam, że kolegom chodzi bardziej o sytuację, kiedy pojedziesz polatać za miasto na tzw łączkę. Policja, która dotychczas nie interesowała się tymi dziwnymi ludkami z radyjkiem w łapce i jakąś nie wiadomo jaką zabaweczką latającą gdzieś obok, teraz będzie węszyła. Dotychczas nie mieli podstaw, wiec traktowali to jak jakiś nieszkodliwy margines. A teraz jak zobaczą gościa w polu to polecą na sygnale, bo albo skubany z wykrywaczem wydobywa wcześniej wspomniany skarb ;-) , albo na pewno właśnie przekroczył magiczne 500m swoim (jeszcze) nie zarejestrowanym latadłem i można mu dowalić profilaktycznie. A wytłumacz się jak władza ma rację ;-)
A właśnie brakuje jeszcze, żeby były tabliczki rejestracyjne, przeglądy, kontrole, fotoradary... 8-)
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Pieth »

Nic nie musi śledzić, donosicielstwo jest tak powszechne że będą mieli wyniki bez śledzenia.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
dron
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:26

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: dron »

Po mieście nie, nad ludźmi nie, na ślubie nie - czyli kupując np. Inspire 1 za prawie 15,000zł mam robić zdjęcia trawce i drzewkom na odludziu?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: mkrawcz1 »

dron pisze:Po mieście nie, nad ludźmi nie, na ślubie nie - czyli kupując np. Inspire 1 za prawie 15,000zł mam robić zdjęcia trawce i drzewkom na odludziu?
Skoro kupiłeś Ferrari 1MPLN - to musisz zap...dalać 200 km/h po mieście?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Rrafał
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Rrafał »

Niektórzy policjanci działają dla naszego bezpieczeństwa. Reszta - chyba sami wiecie. Kończy się na tym że stoją ukryci za wiatą przystankową i wypatrują kto przejdzie na czerwonym świetle po pasach. Ostatnio miałem takie miłe spotkanie i stówkę dostałem. Droga jednokierunkowa zaraz za rondem (więc ciężko żeby ktoś tam szybko jeździł) i samochodów zero bo miały czerwone światło przed rondem. I co? "Takie mamy przepisy" a potem "Jeżeli pan nie przyjmuje kwitu to możemy iść do sądu".

Nie wierzę że uregulowanie się skończy tak jak powinno - padnie "takie mamy przepisy", a jak odpowiesz że jeszcze nie ma 500m to padnie "możemy iść do sądu".

A co do wymiaru edukacyjno-prewencyjnego tego mojego "kwitu" to teraz przed przejściem przez pustą drogę najpierw dobrze się rozglądam czy nie ma niebieskich...
dron
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:26

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: dron »

mkrawcz1 pisze:
dron pisze:Po mieście nie, nad ludźmi nie, na ślubie nie - czyli kupując np. Inspire 1 za prawie 15,000zł mam robić zdjęcia trawce i drzewkom na odludziu?
Skoro kupiłeś Ferrari 1MPLN - to musisz zap...dalać 200 km/h po mieście?
Gdybym kupił Ferrari to trzymałbym je w podziemnym garażu, bo ktoś mógłby w nie wlecieć swoim fantomem :(
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Verid »

dron pisze:Gdybym kupił Ferrari to trzymałbym je w podziemnym garażu, bo ktoś mógłby w nie wlecieć swoim fantomem :(
No to skoro kupiłeś Inspire to trzymaj go w szafie bo może się spotkać z jakimś BadCat'em czy inną 250tką...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: pawelsky »

Lekki wykop przy okazji wczorajszego incydentu przy EPWA

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 61923.html
Przekazując informację policji, PAŻP po raz pierwszy skorzystała z porozumienia z tą służbą dotyczącego współdziałania w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej.
Niestety tym razem bez powodzenia :-(

EDIT: A moze jednak z powodzeniem? :-)
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 74301.html
We wtorek policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który może być związany z tym incydentem. To 39-letni mieszkaniec okolic Piaseczna. W jego domu znaleziono drona, który został zabezpieczony i przekazany ekspertom. Ci ustalą jego trajektorię lotu i to, czy był używany w poniedziałek. Mężczyzna jest obecnie na komendzie. Policjanci go przesłuchują - mówi tvnwarszawa.pl st. asp. Maciej Blachliński, rzecznik policji w Piasecznie.
ODPOWIEDZ