Latanie w TMA

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Re: Latanie w TMA

Post autor: LeWy2005 »

geo pisze: Śmigła na platformę to latają z EPGD. Heliholand lata przez punkt N (Castorama przy obwodnicy) w EPGD CTR i potem leci przez punkt W (Władysławowo) EPOK. A jeżeli mówisz o wojskowych to one raczej molo mają nie po drodze z Oksywia :-)
Wojskowe zazwyczaj latają bardziej na północ, co do "platformerskich" to kilka razy widziałem jak cięły dokładnie nad molo więc trasy czasami się zmieniają :->
Pozdrawiam :)
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: Latanie w TMA

Post autor: Seba_K »

Mam pytanko może głupie ale nie mogę znaleźć. Chodzi o poziomy lotu np F085 ile to będzie metrów. Czy to oznacza 8500 stóp ? Jeszcze widziałem oznaczenie A017.
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Re: Latanie w TMA

Post autor: geo »

F085 to flight level 85 czyli 8500ft (2 591m) a A017 to altitude czyli 1700ft (518m)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Latanie w TMA

Post autor: krall »

Dodam jeszcze, że Flight levele odczytuje się w oparciu o ustawione ciśnienie standardowe (1013hPa) a Altitude w oparciu o ciśnienie z danego obszaru.
Flight levele stosuje sie powyżej wysokości przejściowej.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
tegma
Posty: 12
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 17:45

Re: Latanie w TMA

Post autor: tegma »

Czyli reasumując - nie można latać w CTR pod żadnym pozorem (no chyba, że mamy zgody ), w TMA można latać poniżej poziomu (TMA EPGD A - Min: 1800 ft) ( w tym TMA najbardziej chcę się upewnić), a w MATZ można zadzwonić i zapytać się czy można ( robiłem tak w MATZ EPDA ) powiedzieli ok , i żebym sprawdzał w AUP czy nie jest aktywny TRA. Zgadza się ? :)
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Re: Latanie w TMA

Post autor: geo »

Sprawdzałbym jeszcze czy aktywne nie są także TSA oraz Danger oraz MRT bo niektóre z MRT potrafią iść bardzo "po krzakach". Aha no i podobnie do MATZ bym popytał w ATZ bo przecież mogą mieć Cessnę na kręgach w aeroklubie :)
tegma
Posty: 12
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 17:45

Re: Latanie w TMA

Post autor: tegma »

I jak tam ? potwierdzi ktoś moje domysły :) ?
ODPOWIEDZ