Dla klientów kupujących drony jako zabawki dla dzieci...

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Pan Tadeusz pisze:Osobiście kupowałem w pewnej firmie w Wawie i na opakowaniu była informacja +18
Kowal pisze:I pewnie jak by przyszedł piętnastolatek z kasą w łapie, to pewnie by mu nie sprzedali

Też jestem przekonany że w tej pewnej firmie by sprzedali, a pan tadeusz mógłby się wtedy wykazać
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Czym? :)

Informacja +18 na opakowaniu Phantoma (o ile byla) to wymysl sprzedawcy
/ producenta nie umocowany w zaden sposob w obowiazujacym prawie.

q
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Pan Tadeusz pisze:ps a czemu niby są tacy co to nienawidzą Phantomów ?
Bo w znaczącej większości, ich użyszkodnicy to... którzy nawet nie potrafią przeczytać instrukcji obsługi...
Jakież to były wspaniałe czasy, jak nie było jeszcze w sprzedaży takich i innych RTF-ów
Wtedy trzeba było poświęcić dużo czasu na budowę, ustawienia i ogólne opanowanie tematu...
Teraz wyjmuje taki z pudełka, wkłada pakiet (bo oczywiście nie przeczyta, że najpierw trzeba go naładować) i lata nad głowami ludzi i w innych "ciekawych" miejscach...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pan Tadeusz »

pisałem o ludziach latających dla kasy Phantomem, a Pan Kowal siadając do samochodu to zna zasadę działania wszystkich częsci i podzespołów ? ;-) nie bądźmy hipokrytami, latanie dla przyjemności nie musi być obwarowane wiedzą wszechpotężna, wystarczy mysleć oraz czytać ze zrozumieniem
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Dokladnie do tego to sie sprowadza - ja bym wprowadzil zakaz sprzedazy
modeli RTF powyzej 100g wagi ;)

Zeby ulotnic swojego pierwszego "drona" musialem sporo poczytac,
jeszcze wiecej dopytac a i tak polamalem pare smigiel niczym sie wzniosl.
Chcac nie chcac musialem liznac podstawy...

Teraz bateria, aparatura i sruuuu ....."gdzie jest moj Phantom beeeee" ;)

q
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Pan Tadeusz pisze:...a Pan Kowal siadając do samochodu to zna zasadę działania wszystkich częsci i podzespołów ?...
A Widzisz, i źle Trafiłeś, bo zna :-P Elektromechanik samochodowy się kłania :-D
I bez Panów mi tutaj proszę, bo to kosztuje browara na jakimś spotkaniu :lol:
Jakub Jewuła pisze:Dokladnie do tego to sie sprowadza - ja bym wprowadzil zakaz sprzedazy modeli RTF powyzej 100g wagi ;)
Bez przesady, wystarczy wymóg przeczytania na głos instrukcji obsługi i odpowiedzi na powiedzmy 20 pytań "egzaminacyjnych" w sklepie przed zakupem :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pan Tadeusz »

[quote="Jakub Jewuła"][/quote][quote="Jakub Jewuła"]Dokladnie do tego to sie sprowadza - ja bym wprowadzil zakaz sprzedazy
modeli RTF powyzej 100g wagi ;) polecam Ci test , poproś kolegę niech Ci spuści z 4 piętra odważnik 100g ( 10 dkg ) a wtedy przestaniesz pisać bzdury o zakazach :-) POWODZENIA
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Chestnut pisze: a tak przy okazji- podpunkt "c" jest powtórzony w "g" :P
dzięki :)
, już poprawiam.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
twistedme

Post autor: twistedme »

Chciałbym dorzucić swoje 3 grosze do tematu, mimo, ze jestem dość świeży w tej materii. Stałem się niedawno właścicielem ulubionego przez Was Phantoma :) i jak zacząłem się głębiej wgryzać w temat, to jestem coraz bardziej przerażony :) Miałem plany, żeby rzeczywiście dodać takie usługi do swojej oferty, ale nie wiem, czy zdążę zrobić papiery zanim będzie zakaz :) Oglądając filmy na YT jak facet leci 500-800 metrów przez rzekę i wlatuje nad tłum bawiący się na koncercie lub bicie rekordów "over clouds", to obawiam się, że nastąpi to bardzo szybko... Skoro Phantoma można kupić już nawet w RTV AGD...

Dokładnie wiadomo, jak wyglądało by to w PL gdyby niedajboże spadł jakiś samolot, scenariusz jak przy każdej tego typu okazji - nagonka medialna taka, że będziecie się bali wyjść z domu z modelem, w obawie przed linczem.

Rozwiązania za bardzo nie widzę z uwagi na konflikt interesów - niestety u nas większość ludzi prowadzi biznes z dnia na dzień i zależy im żeby sprzedać jak najwięcej tu i teraz, a nie myśleć długofalowo. Może jakimś rozwiązaniem byłoby, żeby np. taki Phantom w ogóle nie wystartował CTR/MATZ tylko błyskał na czerwono, różowo, zielono? Przecież jest to proste do zrobienia. Jeden problem z głowy. Latanie nad tłumami - nie mam pomysłu.

Generalnie, to poparłbym każdą inicjatywę w kierunku uświadamiania użytkowników i zwiększania bezpieczeństwa, bo w razie W, to odbije się to na wszystkich. Tego możemy być pewni.
tadekstop
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tadekstop »

Kowal pisze:I bez Panów mi tutaj proszę, bo to kosztuje browara na jakimś spotkaniu :lol:
Nie wierzę że układasz się z największym konfidentem oszołomem z tego forum. Straciłeś Artu ostatnie resztki godności czy nie wiesz kim jest Pan Tadeusz?
Polecam czytanie z pienieniem
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pan Tadeusz »

Myślę , że obrażanie kogokolwiek świadczy o Twojej kulturze Panie "tadekstop", może napisz konkretnie o co Ci chodzi i się przedstaw , jeśli jesteś poważnym człowiekiem
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Panie Tadeusz, nie zaczynaj Pan kolejnej dyskusji prowadzącej do awantury. Podjedź Pan na jakiś zlot/spotkanie i podyskutuj Pan z ludźmi którzy poważnie i odpowiedzialnie traktują swoje hobby i wtedy może będziesz Pan miał kompletniejszy ogląd sytuacji. Hejt na naszym forum do niczego nie prowadzi. Nie odpisuj mi Pan tylko przeczytaj Pan co napisałem i przeanalizuj Pan w zaciszu.
Nie chcemy tu na forum kolejnej porcji jadu. Dotyczy wszystkich.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Z tego co kojarzę w nowszysch softach fantomy mają blokadę na start w CTR
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Jak to mówią, jedno zdjecie za 1000 słów ?
Może i tak, ale widząc coś takiego jak poniżej pewnie co, któryś klient zrezygnowałby z zakupu zabawki. To jest sprzeczne z interesem sprzedawcy :)

http://chrismeme11.over-blog.com/article-36258812.html
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
twistedme

Post autor: twistedme »

Tak, masz rację, niby jest coś takiego jak No FLY Zones http://www.dji.com/fly-safe/category-mc. Tu gość tłumaczy jak to działa http://youtu.be/YoXAMRQoIAA rzeczywiście działa to prawie jak myślałem, muszę się kiedyś przejechać i potestować w jakiejś bezpiecznej odległości, żeby nie mieć do czynienia z SOL. Skoro można tak, to co za problem zrobić dokładnie tak, żeby się pokrywało z przepisami?

Nie przeczytałem nigdzie, żeby się jakiś fantomas skarżył, że będzie wysyłał sprzęt do serwisu, bo mu nie startuje ;) Widziałem za to dużo filmów z Trójmiasta czy Poznania, które w ogóle nie powinny powstać (mam przeczucie graniczące z pewnością, że nikt kontrolera o zgodę nie pytał :)) i raczej nie były na manualu. Widocznie było to może jeszcze przed update.

Poza tym to w sumie chyba niezły pomysł, nie tylko na poskromienie Phantoma.

Zostaje kwestia latania nad głowami. Obawiam się, że to dopiero poprawi się po pierwszym spektakularnym incydencie. Czego nikomu oczywiście nie życzę.
ODPOWIEDZ