latanie za granicą - Grecja/Kreta

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

latanie za granicą - Grecja/Kreta

Post autor: jacekV »

Tak BTW, można by było wydzielić temat p.t. Latanie za granicą, bo tworzą się tematy w kolejnych wakacyjnych destynacjach :-)

Czy ktoś miał okazję jak w temacie Grecja/Kreta ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Ja myślę, że grecy mają tak luźne podejście do życia, ze nie będzie problemu
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
g0rd0n_2007
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: g0rd0n_2007 »

czy orientujecie się czy jest jakiś problem gdybym chciał w walizkach spakować drona z aparaturą? Latam sporo samolotami ale drona nigdy nie zabierałem a nie chciałbym mieć problemów na lotnisku :->
Na pewno nie zabiorę go do USA - za każdym razem miałem walizkę przepyraną...
Hexacopter 680.
Czas lotu: 36minut
Przetestowany zasięg: 1.8km na 200mW 5,8GHz Stock antennas
Gimbal na pokładzie
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Zaliczyć kreta na Krecie - droncepcja :-)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Artgraf1981 pisze:Zaliczyć kreta na Krecie - droncepcja :-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

lece w niedziele na krete krecic filmy dronem ( przy okazji rzecz jasna :)
dam znac co i jak , jak tylko wroce
PS: i oby nie było kreta na krecie :P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pma_ pisze:Ja myślę, że grecy mają tak luźne podejście do życia, ze nie będzie problemu
Nie byłbym taki pewien :-P
Kiedyś byłem dawno temu jak nie byliśmy w NATO i postanowiłem pobawić się w spottera i nakręcić uroczo lądujące nad głowami samoloty na Santorini... spędziłem z kolegami kilka godzin w areszcie wojskowym bo to przy okazji było lotnisko bazowe dla pary dyżurnej NATO :lol: :lol: :lol:
i przesłuchanie rodem z filmów o rambo, prawie podtapiali tyle że w winie (byliśmy z kumplami w stanie po 3 litrach rycyny na łeb z miejscowej winiarni ;-) ale tak czy siak pewien pułkownik który nas przesłuchiwał, demonstracyjnie z wdziękiem killera wypruł mi taśmę z mojej HIósemki :-)
Ale najlepsze było na koniec :-) pod eskortą dwóch radiowozów z przeprosinami podprowadzili nas pod nasze kwatery.... tyle że my mieliśmy ze sobą skutery... i na nich jechaliśmy :-) przypomnę pod eskortą :lol: :lol: :lol: w stanie raczej poważniejszego spożycia 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Czyli w sumie mają luźnie podejście hehe.

P.s. Santorini polecasz? Nie jest to za mała wyspa jak na tygodniowy pobyt?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

qwert pisze:P.s. Santorini polecasz? Nie jest to za mała wyspa jak na tygodniowy pobyt?
Jest taki trip, wykupujesz otwarty bilet na promy miedzy czterema punktami (pireus, naxos, paros, ios, santorini) i sobie pływasz kiedy i jak chcesz :-)
Znaczy po jednym razie ale w dowolnym terminie w czasie dwóch czy trzech tygodni.
Zaczynasz w pireusie potem tak jak są wyspy po drodze i na końcu z santorini wracasz do pireusu.
Alternatywnie można zacząć i skończyć na santorini o ile się wykuka czarter, bodajże z frankfurtu.
Dwa razy tak pływałem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

2 przydatne linki

http://ucandrone.com/index.php?route=in ... tion_id=14

http://www.wipo.int/wipolex/en/text.jsp ... kTarget_86

PS: mogą mi coś zrobić za publikację materiałów z krety z większej wysokości niż te 400 stóp ? może wynająłem kogoś, aby mi takie zdjęcia film zrobił ?
Czy lepiej nie ryzykować i nie publikować ?
bo pewnie w razie czego muszę podać kto mi takie coś zrobił , a tłumaczenie, że poznałem gościa na ulicy , bo też latał jak ja i mi zgrał materiał, pewnie na wiele się nie zda...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

pma_ pisze:Ja myślę, że grecy mają tak luźne podejście do życia, ze nie będzie problemu
Zdecydowanie nie mają luźnego podejścia do życia. To państwo poli...ne z przerośniętym aparatem urzędniczo represyjnym. Teraz może mniej, bo im Unia przestała finansować to towarzystwo :lol:
Po przygodach podczas urlopu z przed kilku lat, nie ryzykował bym żadnych lotów, bez pierdyliona zaświadczeń i stosownych pozwoleń :-/
Mr. Drone
Posty: 50
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodków

Re: latanie za granicą - Grecja/Kreta

Post autor: Mr. Drone »

W ubiegłym roku byłem właśnie na Krecie ale niestety nie było mi dane zabrać ze sobą hexy:(
Tereny do latania bardzo dobre a plaże jedne z najpiękniejszych w Europie!

PS: Jak leciałbym tam jeszcze raz, to na pewno wziąłbym hexe:)
Tarot 680FY, DJI NAZA, DJI 30a, T-motor 2814, Futaba T8FG
NWC
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 09:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re:

Post autor: NWC »

Piotrowy pisze:
pma_ pisze:Ja myślę, że grecy mają tak luźne podejście do życia, ze nie będzie problemu
Zdecydowanie nie mają luźnego podejścia do życia. To państwo poli...ne z przerośniętym aparatem urzędniczo represyjnym. Teraz może mniej, bo im Unia przestała finansować to towarzystwo :lol:
Po przygodach podczas urlopu z przed kilku lat, nie ryzykował bym żadnych lotów, bez pierdyliona zaświadczeń i stosownych pozwoleń :-/
Hmmmm, nie wiem jak na kontynencie, rok temu byłem w Grecji - dokładniej na Krecie i tam Grek (który nas wiózł lotnisko-hotel) jak i sami rezydenci mówili, że wyspy rządzą się trochę innymi prawami, policja przyjeżdza dopiero jak coś się dzieje, fotoradar widziałem 1 na całą Kretę, pijani kierowcy to norma. Zależy od drona bo ja bym CX-20 sie nie bał latać, inna sprawa jeśli chodzi o latanie jakimś dronem co nie wygląda jak zabawka ;-)
Było: Cheerson CX-10, JJRC H8C
Jest: Quanum Nova , JJRC X6 Tarantula
W drodze: Eachine H8 mini

http://youtube.com/c/NiezdecydowanyMultihobbysta <- czasem wrzucam coś o dronach
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: latanie za granicą - Grecja/Kreta

Post autor: Carrock »

Odświeżam temat. Wybieram się na Korfu. Ma ktoś doświadczenie z lataniem w tamtej okolicy? Wyspa jest tak mała, że teoretycznie w całości może znajdować się w naszym odpowiedniku CTR. Jeśli ma ktoś jakieś info bede zobowiązany.
P3A v.2
ODPOWIEDZ