Ubezpieczenie OC

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pan Tadeusz »

Witam, myślę że w temacie ubezpieczania się od OC , ten link zamknie wszelkie wątpliwości, trafiłem ( nie odkrywając pewnie Hameryki ) na fajną ofertę , szczególnie że jest tania i w dodatku ma jeszcze dodatki , które przydają się w życiu codzienym . https://www.multia.pl/formularz-kontakt ... ego-ryzyka w wariancie rozszerzonym znajdziemy tam """ Zakres rozszerzony: dodatkowo obejmuje zakresem ryzyko amatorskiego uprawiania sportów takich jak: narciarstwo, nurkowanie, kitesurfing, windsurfing, wspinaczkę, alpinizm oraz modelarstwo (ochrona osoby eksploatującej modele latające oraz bezzałogowe statki powietrzne o masie do 20 kg). """"" Proszę zauważyć ,dotyczy to tylko "amatorów" SU: 1 200 000 zł, zakres podstawowy - składka: 120 zł
SU: 1 200 000 zł, zakres rozszerzony o amatorskie uprawianie sportów - składka: 130 zł
SU: 2 000 000 zł, zakres rozszerzony o amatorskie uprawianie sportów - składka: 240 zł
Zauważcie, za 130 zł mamy ubiezpieczenie na cały świat i na kwotę 1,2 mln złotych !!!! Bajer , polecam , a kogos stać na uszkodzenia auta Ojca Tadeusza ;-) to może wykupić za 240 zł polise OC na kwotę 2 mln złotych. Ta oferta jest dla mnie super -kupuję :-)
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rafo30 »

Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ta cała multia to deal z hestią , z niejasnymi warunkami. Takie samo ubezpieczenie ale z JASNYMI warunkami i autoryzowane przez PSP jest własnie tam u paralotniarzy. Po co kombinować jak można mieć pewne ubezpieczenie w sprawdzonym miejscu za podobne pieniądze?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Ziever pisze:Jako że temat trochę ostygł, dorzucam od siebie:

Skontaktowałem się z osobą od ubezpieczeń. Ma mi do środy przygotować ofertę na dwa rodzaje ubezpieczeń:

1. OC dla modelarzy
2. OC obowiązkowe dla lotów komercyjnych

Proszę o PW (rodzaj ubezpieczenia, imię, nazwisko, e-mail, tel.) do wtorku, każdego kto jest zainteresowany. Im więcej osób tym lepsze warunki możemy wynegocjować.

Wszelkie pytania PUBLICZNIE, nie będę każdemu z osobna tłumaczył
1. Przyjmuję TYLKO zgłoszenia wg. powyższe formy, pisanie że "może" lub "się zobaczy" nie jest poważne ludzie...
2. Warunki przedstawię w czwartek - wszystko zależy od ilości ZADEKLAROWANYCH osób na kategorie. Jak będzie 10 to fajnie, jak bedzie 20 to jeszcze lepiej. Brooker zapewnił, że warunki lepsze niż w PZU (500zł za 15tyś OC obowiązkowe dla UAVO)
3. Jeżeli się nie zbierze wystarczająca ilość osób, również podeślę wynegocjowane warunki dla zebranej liczby osób
4. Nie, nie czerpię z tego $ ani niczego innego
5. Jak się skrzyknie więcej osób to może zrobimy grupówkę RCFPV
Czy ktoś zawarł to ubezpieczenie komercyjne i ma może kontakt do brokera inny niż mailowy (na maile nie odpisuje od prawie miesiąca)? Jeśli tak to proszę napisać tu lub lepiej przez pw.
Z gory dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Zdecydowałem się wykupić póki co ubezpieczenie w PSP. Rozumiem, że zapłacić trzeba za członkostwo i ubezpieczenie w wersji rozszerzonej. Jednak w ogolnych warunkach nie ma ani słowa o modelarstwie. Czy ktoś wie, gdzie znajdę szczegóły nt. ubezpieczenia modelarskiego ?
Pozdrawiam Karol
twistedme

Post autor: twistedme »

Chyba dokładnych szczegółów dt modelarstwa nie ma. Ja mam w tym systemie zefir członek PSP MODELARZ, w danych - sport główny: "modelarstwo". Na certyfikacie jest napisane: "Certyfikat do polisy numer:00000000000. Potwierdzający przystąpienie do grupowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkownika statku powietrznego." i wykupiłem oczywiście opcję rozszerzoną.

Jak chcesz więcej to zadzwoń: Członkom naszego Stowarzyszenia pomaga w załatwieniu wszelkich spraw Pani Bernadetta Florczyk (43 826 33 33).
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Zapytałem... Pani nic więcej nie wiedziała, niż znajdziemy na stronie. Czy ktoś w takim razie miał tego pecha korzystać z tego ubezpieczenia ? Czy cokolwiek się dowiedział ? Jakie są tak naprawdę warunki OC od "uprawiania sportu: modelarstwo" ?
Pozdrawiam Karol
twistedme

Post autor: twistedme »

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Nie działa to tak, że jeżeli nie podpisywałeś/dostałeś żadnych dodatkowych warunków, to nic poza OWU Cię nie interesuje?
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Ja nie mam zielonego pojęcia jak to działa - dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć o jakiś szczegółowych warunkach - co oni uznają za uprawianie sportu. Czy są to loty tylko na lotnisku aeroklubowym, albo tylko na zawodach ? itd.
Pozdrawiam Karol
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

Ja widzialem zapis o statkach latajacych, a kopter/samolot to nic innego jak bezzalogowy statek powietrzny.
mnn
Posty: 8
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 16:50
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: mnn »

Można się ubezpieczyć również w Ergo Hestia. Cytat z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Osób Fizycznych w Życiu Prywatnym:
Postanowienia ogólne § 3
1. Na podstawie odrębnych warunków Ubezpieczyciel zawiera umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody:
1) związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także wyrządzone przez rzeczy dostarczone lub wytworzone przez osoby objęte ubezpieczeniem, albo prace lub usługi przez nie wykonane,
2) związane z ruchem pojazdów mechanicznych lub prowadzeniem gospodarstwa rolnego, w zakresie objętym systemem ubezpieczeń obowiązkowych,
3) powstałe wskutek uchybień w wykonywaniu czynności zawodowych przez osoby objęte ubezpieczeniem,
4) związane z użytkowaniem statków oraz urządzeń latających i pływających,
5) w ładunku, wynikłe z niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu lub spedycji.
2. Odpowiedzialność cywilna za szkody określone w ust. 1 nie jest objęta ochroną na podstawie niniejszych warunków, bez względu na wysokość roszczenia.
Źródło: http://www.ergohestia.pl/_items/owu/owu ... e-2029.pdf

We wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia został rozszerzony zakres o szkody wyrządzone w związku z wyczynowym uprawianiem sportu:
- sporty wodne (z wyjątkiem żeglarstwa) i lotnicze oraz inne od wymienionych powyżej (inne wymienione powyżej to: boks, wschodnie sztuki walki, rugby, zapasy, kolarstwo, narciarstwo, jeździectwo, piłka nożna).

Mnie to ubezpieczenie kosztowało 84 zł na rok i działa ono na terenie Polski. Suma ubezpieczenia to 500 000 zł. Składka roczna za ubezpieczenie tego typu działające na całym świecie wynosi 125 zł.

Zastanawia mnie czy podpunkt pierwszy i czwarty działają łącznie i czy ubezpieczenie to jest również adekwatne do działalności komercyjnej (o ile posiada się świadectwo kwalifikacji UAVO)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: fragles »

Wiecie może, jak wygląda sprawa z OC na 2015 rok przez PSP? Opłaciłem składkę na 2015, zalogowałem się do Zefira a tam w dostępnych ubezpieczeniach tylko jedno OC - "20 000 SDR Dla uczniów zdających egzamin". Na stronie też nie ma żadnych informacji o ubezpieczeniach na ten rok...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Ubezpieczenie OC

Post autor: NeXuS »

W zeszłym roku ubezpieczenie obowiązywało od 1 marca, więc może 1 marca pojawią się opcje nowego OC?
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: jacekV »

Dzwoniłem dziś, najdalej do końca tygodnia ubezpieczenia pojawią się na liście (w Zefirze).

Aha,
Stawki takie same jak w ubiegłym roku.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: fragles »

Jacek, dzięki za info.
ODPOWIEDZ