Jak zrozumieć mapę

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

From_heaven pisze:Tak właśnie jest :mrgreen:
Jeśli ktoś na tej Pałacowej będzie latał w zasięgu wzroku, ze spotterem, do wysokości 50m to prawdopodobieństwo że zderzy się ze jakimś SP wynosi promile. Jeśli poleci wyżej, dalej to wzrasta logarytmicznie. Także, Panowie, zdrowy rozsądek! Poszanowanie przepisów ale przede wszystkim zdrowy rozsądek.
Załącznik 6 jest w pewnym sensie milowym krokiem bo jasno określa co wolno a co nie i kto jest za co odpowiedzialny. Teraz, hipotetycznie, jeśli łamiesz przepisy to już dokładnie wiesz kiedy i wiesz, że cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Jak to mówią kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień. Wydaje mi się że wiele razy widziałem na tym forum nękanie i piętnowanie osób które złamały prawo lotnicze przez osoby które je łamią o wiele dłużej i są na tym forum od dawna. W tej sytuacji niech się każdy dobrze zastanowi zanim podniesie kamień na bliźniego. Ja publicznie przy wszystkich oznajmiam że popełniłem wiele wykroczeń lotniczych z własnej niewiedzy i głupoty. Od teraz to się zmieni.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja się nie będę zastanawiał - daj kamienia. :mrgreen:
Oczywiście nie będę miał pretensji jak kilka poleci w moją stronę - lepiej dostać baty od kumpli i wiedzieć niż wyciąć głupotę a potem piszczeć że się nie wiedziało.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Myślę, że początki FPV były trochę jak zdobywanie dzikiego zachodu. Wszyscy rzuciliśmy się na to jak opętani gorączką złota. Dalej, wyżej, bez opamiętania. Ja w moim pierwszym locie FPV w życiu od razu poleciałem na kilometr, bez żadnego OSD (jeszcze wtedy nie wymyślili takich wynalazków), na zwykłym radiu 2.4

No i było nas mniej. Teraz jest już rzeczywiście czas, żeby sprawy trochę uporządkować.
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

krall pisze:Jeśli ktoś na tej Pałacowej będzie latał w zasięgu wzroku, ze spotterem, do wysokości 50m to prawdopodobieństwo że zderzy się ze jakimś SP wynosi promile.
Nie zmienia to faktu że łamiemy obowiązujące przepisy i dzięki uprzejmości osób trzecich ktoś może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Wczoraj jeden z paralotniarzy nie wytrzymał i zadzwonił po stróżów prawa, miał pretensję do kogoś kto tam przebywał i rzekomo latał w ich strefie gdzie zgłaszają loty. Panowie przyjechali, po kilku minutowej rozmowie wszyscy się rozjechali, więcej szczegółów nie znam. Jak widać zaczyna się nie fajna sytuacja, pytanie co z tego wyniknie na przyszłość.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

To ja jeszcze dam artykuł o tym gdzie nie latać i jak posługiwać się mapą na amc.pansa.pl

Przegląd Modelarski.pdf
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Mieszkam w strefie która oznaczona jest tak: 3500ft-FL285

Co to znaczy ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To znaczy że poniżej 3500ft strefa nie jest kontrolowana (o ile nie jest w TMA lub CTR lub wojskowych odpowiednikach...) czyli teoretycznie możesz tam latać do 3500ft nie przeszkadzając większym stalowym ptakom.... oczywiście z ograniczeniami o których wspominamy tu i ówdzie (awionetki, LPR, paralotnie, szybowce i każdy inny użytkownik przestrzeni który ma prawo latać w tej strefie tyle że nie jest objęty kontrolą naziemną)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Rurek pisze:To znaczy że poniżej 3500ft strefa nie jest kontrolowana (o ile nie jest w TMA lub CTR lub wojskowych odpowiednikach...) czyli teoretycznie możesz tam latać do 3500ft nie przeszkadzając większym stalowym ptakom.... oczywiście z ograniczeniami o których wspominamy tu i ówdzie (awionetki, LPR, paralotnie, szybowce i każdy inny użytkownik przestrzeni który ma prawo latać w tej strefie tyle że nie jest objęty kontrolą naziemną)
~1km , mało. A powyżej tych 3500ft jakie są prawa i ograniczenia. Rozumiem że tam już jest FL285 ale dużo mi ten skrót nie mówi. Wujek google też nic wartościowego nie wypluwa.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Echh Torr :-) FL285 to wysokość, rozwinięcie skrótu FlightLevel28500ft


Edicao: FLxxx to wysokość w stopach, liczbę xxx mnożymy przez sto.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 mar 2014, 10:57 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

Rurek pisze:Echh Torr :-) FL285 to wysokość, rozwinięcie skrótu FlightLevel285000ft
x100 czy x1000 ? jedno zero a różnica znaczna
ja wiem, ale czy inni sprawdzą zanim zaczną korzystać z tej wiedzy? ;)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

toretto1995 pisze:~1km , mało
Mało??? Jesteś w stanie latać na takiej wysokości patrząc na model?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

xq_operator pisze:
Rurek pisze:Echh Torr :-) FL285 to wysokość, rozwinięcie skrótu FlightLevel285000ft
x100 czy x1000 ? jedno zero a różnica znaczna
ja wiem, ale czy inni sprawdzą zanim zaczną korzystać z tej wiedzy? ;)
x100 chochlik, ręka z rana nie ta na klawiaturze :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Inaczej,ale do tego samego co podał Rurek : Dodaj do wartości FLxxx dwa 00 i będzie faktyczna wys. w fitach,potem jak się chcesz pokatować matematycznie podziel to przez 3 i są już metry :-D
Pozdrawiam, Jacek
grzbil
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 13:56
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: grzbil »

From_heaven pisze:Tak właśnie jest :mrgreen:
I tak i nie, na Pałacowej jest wydzielona strefa TSA30 (GND - 459ft). Tyle że zarezerwowana dla paralotniarzy, dodatkowo strefę trzeba aktywować w AMC, a to mogą zrobić tylko paralotniarze.
ODPOWIEDZ