Polskie Forum FPV
http://rc-fpv.pl/

Kanda - dron uziemił samoloty i helikoptery gaśnicze...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=52&t=44784
Strona 1 z 1

Autor:  photolucas84 [ wtorek 24 lip 2018, 21:41 ]
Tytuł:  Kanda - dron uziemił samoloty i helikoptery gaśnicze...

Obecnie na terenie Kanady w rejonie British Columbia, straż pożarna walczy z pożarami wywołanymi przez uderzenie pioruna. Walkę z ogniem utrudnia wysoka temperatura i wiatr.

Kanadyjska straż pożarna została zmuszona do wstrzymania operacji lotniczych nad terenami objętymi pożarem. Odpowiedzialny za wstrzymanie lotów jest dron który został dostrzeżony przez pilota śmigłowca gaśniczego który uczestniczył w akcji.

Według informacji przekazanych przez Kanadyjską straż pożarną - helikopter zrzucający wodę na płomienie został zmuszony do lądowania z powodu obecności drona.

W poniedziałek z tego powodu Kanadyjska straż pożarna została zmuszona do wstrzymania lotów śmigłowców i helikopterów na terenie działań jednostek (do odwołania).
Istniało bardzo duże ryzyko że jednostki gaśnicze z powietrza mogą zderzyć się z dronem - co mogłoby zakończyć się katastrofą lotniczą.

Zgodnie z Kanadyjskim prawem, nielegalne jest latanie dronami w promieniu pięciu mil morskich oraz wysokości 3000 stóp nad pożarami. Zgodnie z przepisami dotyczącymi transportu w Kanadzie, operator drona może zapłacić grzywnę w wysokości 25 000 USD lub spędzić do 18 miesięcy w więzieniu.

Oprócz lotów bezzałogowych, każdy, kto ingeruje w działania przeciwpożarowe, zostanie ukarany grzywną w wysokości do 100 000 dolarów i rokiem więzienia.
Przepisy zostały wprowadzone w 2016 r. na podstawie ustawy straży pożarnej rejonu British Columia w Kanadzie. Policja wciąż szukają pilota drona.

To nie pierwszy raz, gdy drony przelatywały nad pożarami. Ludzie nie zdają sobie sprawy że latając dronami nad pożarem mogą utrudnić akcje straży pożarnej.

Policja prosi o nie używanie dronów wokół miejsc objętych pożarem.

źródło: https://news.gov.bc.ca/releases/2018FLNR0183-001456

Autor:  pawelsky [ wtorek 24 lip 2018, 21:56 ]
Tytuł:  Re: Kanda - dron uziemił samoloty i helikoptery gaśnicze...

Jak juz cytujesz to chociaz podaj zrodlo...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/