Przestroga przed lataniem nad skrzyżowaniem / ulicą

suchy opis przypadków zagrożeń z udziałem modeli RC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

baniak
Posty: 26
Rejestracja: sobota 01 paź 2011, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Przestroga przed lataniem nad skrzyżowaniem / ulicą

Post autor: baniak »

Witam,

Niedawno widziałem sytuację, która powinna dać każdemu do myślenia. Tankowałem na stacji przy skrzyżowaniu ulic św. Wincentego z Ludwika Kondratowicza w Warszawie. Skrzyżowanie bardzo ruchliwe, klasyfikowane regularnie w top5 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie. Tankując zauważyłem lecącego quadrocoptera, sporego, jak na moje oko 4-5 kg. Leciał wzdłuż Wincentego i gdy przelatywał po ukosie nad skrzyżowaniem zdążyłem tylko pomyśleć o tym jak mało wyobraźni ma operator maszyny. Pomyślałem, za chwilę maszyna chyba straciła jeden silnik bo obróciła się dwa razy i runęła na ziemię. Na szczęście zdążyła minąć skrzyżowanie i prawdopodobnie spadła na skwerek zaraz za nim. Nie wiem dokładnie bo zasłonił mi samochód. Po chwili przejeżdżałem obok i widziałem tylko trochę ludzi wokoło. Maszyna chyba nie spowodowała strat bo mieszkam niedaleko i raczej bym się o tym dowiedział na forum osiedlowym. Sytuacja była jednak bardzo niebezpieczna, tutaj często giną ludzie i nie wiem co by się stało w tak nagłej sytuacji dla kierowców. Ku przestrodze.

pozdrawiam
baniak
ODPOWIEDZ