Napęd

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Napęd

Post autor: marcin.gala »

Jak to zrobić żeby mieć audio o słabnących bateriach 2x2200mAh Turnigy jak mam tylko jeden li-po alarm...i jest od 2S do 4S------ 7.2V do 14.4V -------kupić drugi czy da się jakoś pokombinować....Baterie są połączone równolegle daje mi to 4400mAh ale jak ugryźć ten alarm...narazie nie mam OSD więc ... :roll:

P.S.-żadne fotki nie chcą mi się załadować w poście nawet 20kb...??Pokazuje mi że za duży rozmiar musi być 756kb a ja tylko daję 20kb..idija jakaś..
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nic nie musisz robić :-) LiPo alarm mierzy całkowite napięcie pakietu a nie pojedyńczych cel. Ponieważ połączyłeś równolegle dwa pakiety czyli plus z plusem a minus z minusem to na złączu balancera, każdym z dwóch masz to samo napięcie do pomiaru przez LiPo monitora. Podłączasz go w losowo wybrane złącze balancera i już. Oczywiście LiPo monitor skonfigurowany do mierzenia trzech cel 11,1 V bo takie masz pakiety połączone równolegle z tego co pamiętam.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

no w sumie tak, pozostaje 11.1V jak są tak połączone i to są pakiety 3S więc ten lipo alarm będzie działał tylko on wtedy widzi 3cele ale coś jak więcej pojemne i tyle ,tak to rozumiem...jak będzie git to fajnie podłączę do jednej w komorze z przodu i już "tam mam ustawiony mikrofon do nasłuchu silnika i tego alarmu" ,druga kablami na kadłub jest wyprowadzona dla wyważenia modelu...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

marcin.gala pisze:...widzi 3cele ale coś jak więcej pojemne i tyle ,tak to rozumiem...
nie nie to nie tak LiPo monitor nie widzi trzech cel, widzi jedno źródło o napięciu nominalnym 11,1V (gdy jest ustawiony na "widzenie" 3ch cel). Możesz tych cel mieć podłączonych np. 30ci :-) czyli dziesięć równoległych pakietów 3s...a LiPo monitor i tak będzie widział i badał napięcie trzech cel czyli 11,1V. Inna sprawa że 10ciu pakietów połączonych równolegle w żaden sposób taki monitorek poprawnie nie zbada jak jedna cela z trzydziestu zacznie puchnąć bo pozostałe dwadzieścia dziewięć mogą ją "zrównoważyć" i napięcie pomiarowe nie spadnie do krytycznych 9 voltów...
Oczywiście rozważamy tutaj powszechnie używany LiPo monitor z którego wychodzą dwa kabelki. I nie podłączamy dziesięciu pakietów ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

A jak się takie baterie rozładowują wszystkie cele po trochu w tym samym czasie i się jakoś równoważą czy po kolei..??Właśnie skończyłem Juniora...jako takie moje pierwsze FPV troche kabli na nim ale mam dostęp do wszystkiego..
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

teoretycznie i przy założeniu że są podobnie sprawne to rozładowują się równomiernie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ