Eagle Tree czy EzOSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Eagle Tree czy EzOSD

Post autor: tomnow95 »

Panowie. Mam pytanie. Posiadam 2 komplety EagleTree PROi zastanawiam si3,czy kupowac stacje eagle eyes(tracker anteny) czy moze przesiasc sie na EzOSD. W ez podoba mi sie prostota konstrukcji ale nie ma tam autopilota itp. Macie jakies swoje odczucia?
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Sprzedaj wszystko i poczekaj na PitZbigOSD :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Re: Eagle Tree czy EzOSD

Post autor: Kuba »

tomnow95 pisze:Panowie. Mam pytanie. Posiadam 2 komplety EagleTree PROi zastanawiam si3,czy kupowac stacje eagle eyes(tracker anteny) czy moze przesiasc sie na EzOSD. W ez podoba mi sie prostota konstrukcji ale nie ma tam autopilota itp. Macie jakies swoje odczucia?
Widziałem EagleTree w wersji z guardianem (IMU) i wiem, że działa. Stacja też działa dobrze ale sama część diversity (a tak jej używam bo mam RVOSD a nie EagleTree w modelu) trochę leży bo przełącza w momencie zaniku synchronizacji w sygnale video a nie po rssi. Tracker anteny chodzi bardzo ładnie. O ile nie podoba mi się czcionka i układ w EagleTree to i tak pewnie bym pozostał przy tym. EzOSD nie miałem nigdy w ręku, pozatym w EagleTree masz autopilota a to duża zaleta.
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Re: Eagle Tree czy EzOSD

Post autor: Kuba »

tomnow95 pisze:Panowie. Mam pytanie. Posiadam 2 komplety EagleTree PROi zastanawiam si3,czy kupowac stacje eagle eyes(tracker anteny) czy moze przesiasc sie na EzOSD. W ez podoba mi sie prostota konstrukcji ale nie ma tam autopilota itp. Macie jakies swoje odczucia?
Widziałem EagleTree w wersji z guardianem (IMU) i wiem, że działa. Stacja też działa dobrze ale sama część diversity (a tak jej używam bo mam RVOSD a nie EagleTree w modelu) trochę leży bo przełącza w momencie zaniku synchronizacji w sygnale video a nie po rssi. Tracker anteny chodzi bardzo ładnie. O ile nie podoba mi się czcionka i układ w EagleTree to i tak pewnie bym pozostał przy tym. EzOSD nie miałem nigdy w ręku, pozatym w EagleTree masz autopilota a to duża zaleta.
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Eagle Tree jak masz ustawione to wróci nawet na samej nawigacji. Do 3,5 metrowego modelu mam jeszcze czujnik horyzontu. Czyli mówicie zostać przy tym i dokupić stacje? A może ma ktoś na sprzedaż cokolwiek do Eagle Tree?:PP
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

diem pisze:Sprzedaj wszystko i poczekaj na PitZbigOSD :D
ja na to czekam :D
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

mounter pisze:
diem pisze:Sprzedaj wszystko i poczekaj na PitZbigOSD :D
ja na to czekam :D
Pytanie tylko ile trzeba będzie czekać? Jeżeli tyle co na navi do CD to możecie nie polatać jeszcze dość długo ;)
Artu

Post autor: Artu »

emzet pisze:Pytanie tylko ile trzeba będzie czekać? Jeżeli tyle co na navi do CD to możecie nie polatać jeszcze dość długo ;)
Jak się wzięli za działanie w team-ie Piotrek&Zbyszek, to myślę, że pójdzie szybko :-P
Tym bardziej, że OSD już gotowe i pozostały ostatnie "szlify" :-D
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Ale w sumie do autopilota potrzeba IMU,na ET wraca na samym GPS. Sam już nie wiem na czym latać;/
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

tomnow95 pisze:Ale w sumie do autopilota potrzeba IMU,na ET wraca na samym GPS. Sam już nie wiem na czym latać;/
Autopilot na samym GPSsie? To chyba ćwierć-autopilot ;-) - jak on u licha ma nawigować skoro nie wie czy nie przeciąga albo w korkociąg nie wchodzi po zakręcie? Heh to jest taki autopilot który trzeba dokładnie sparametryzowac metoda prób i błędów i za każdym razem trzeba parametry pod konkretny wiatr na konkretnym kierunku parametryzować ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Artu pisze:
emzet pisze:Pytanie tylko ile trzeba będzie czekać? Jeżeli tyle co na navi do CD to możecie nie polatać jeszcze dość długo ;)
Jak się wzięli za działanie w team-ie Piotrek&Zbyszek, to myślę, że pójdzie szybko :-P
Tym bardziej, że OSD już gotowe i pozostały ostatnie "szlify" :-D
Też tak myślę, a nawet liczę że tak będzie :)
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Źle zrozumiałeś. On do poprawnej pracy potrzebuje czegoś jeszcze, akcelerometrów albo czujników horyzontu, ale jeśli nic nie ma to poleci w kierunku bazy i będzie pobierał dane o prędkości wysokości i kursie z GPS. Będzie wiedział,że podciąga, jak zacznie się zwiekaszac wysokość i maleć prędkość przy stałym silniku. Nie będzie to dobry lot,ale jednak w kierunku domu co pozwoli nam np złapać zasięg. Zawsze coś, jak na brak dodatkowego wyposażenia.
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

tomnow95 pisze:Źle zrozumiałeś. ....
Dobrze zrozumiałem :-) Napisz mi jak autopilot na samym GPSsie ma zawrócić przy bocznym wietrze który to wiatr nie pozwala lecieć z prędkością postępową względem ziemi :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Nie wiem,ale działa:) Wrócił mi na samym GPS 500m ale zjadł tyle prądu,że ja przelece na tym niecałe 2km:P
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Taki autopilot ma też jedną wadę - model musi być idealnie ustawiony oraz musi być samostateczny. Modelem bez wzniosu niestety nie wróci. Widziałem za to połączenie tego osd ze stabilizatorem FY i działo to całkiem przyzwoicie
Pozdrawiam
Kuba
ODPOWIEDZ