Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: greg2804 »

Cześć wszystkim

Mam pewien problem z FC po podłączeniu do komputera kontroler lotu jest wykrywany w betaflight ale nie widzi GPS.

Podłączyłem GPS pod UART 6 włączyłem w portach GPS i w configuracji również włączyłem GPS i ustawiłem ublock. Po zapisaniu ustawień nie zapala się ikonka GPS mimo że na GPS świeci się niebieska dioda.

Chciałem zaktualizować oprogramowanie w FC ale jak daję flash firmware cały czas pojawia się komunikat "NO response from the bootloader, programing: FAILED" i nie potrafię sobie z tym poradzić.

Próbowałem również uruchomić to w Inav i jest to samo

z góry dziękuję za chęć pomocy
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: PiotrSz »

greg2804, aktualizację zrób z poziomu bootloadera/DFU czyli uruchom ze zwartą zworką boot i dopiero wtedy wgraj, pamiętaj że musi być ustawiony manual baud rate na 256k. Można wprowadzić kontroler w tryb DFU z poziomu CLI wpisując komendę BL o ile dobrze pamiętam. Upewnij się że wybrałeś właściwy firmware bo możesz mieć problemy potem.
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: greg2804 »

Uadało mi się zaktualizować omnibusa. Musiałem zainstalować program zadig i tam ustawić STM bootloader i teraz swobodnie wgrywam Inav lub betaflight. W Inav gps zapalił się na niebiesko ale nie znajduje satelit natomiast w betaflight jakieś satelity są wykrywanie ale nie łapie fix. Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić. Może być tak ze gps znajduje się w mieszkaniu i nie może złapać sygnału ?.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: Adrián »

Tak, wyjdź na zewnątrz i powinien złapać fix'a jeśli jest wykrywany i pokazują się satelity w gui.
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: greg2804 »

Ok dzięki Panowie za pomoc wygrałem tą nie równą walkę :) gps złapał fix i działa co prawda nie wczytuje się mapa tylko widać sama pineskę ale to pewnie problem Inav
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: lgojniczek »

greg2804 pisze:Ok dzięki Panowie za pomoc wygrałem tą nie równą walkę :) gps złapał fix i działa co prawda nie wczytuje się mapa tylko widać sama pineskę ale to pewnie problem Inav
To nie problem inav tylko twojego połączenia internetowego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Omnibus f4 pro V3 + GPS BN-880

Post autor: pawelsky »

lgojniczek pisze:To nie problem inav tylko twojego połączenia internetowego.
Niekoniecznie, moze byc to tez problem wybranego w inav providera map (OpenStreet vs Bing)...
ODPOWIEDZ