Caddx Tarsier 4k HD FPV - recenzja

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Caddx Tarsier 4k HD FPV - recenzja

Post autor: Adriee »

Witajcie ponownie!

Dzisiaj przedstawiam Wam recenzję kamery HD FPV w jednym - w postaci Caddx Tarsier.
Obecnie udało mi się zrobić rozpakowanie oraz małe wzmianki i przymiarki względem konkurencyjnych rozwiązań (m.nin. RunCam Split 3 Micro, czy Foxeer Mix 2).
Recenzje przeczytacie na moim blogu pod adresem: https://hellodronerc.pl/caddx-tarsier-k ... -recenzja/
Niedługo postaram się również zamieścić materiał wideo z tej kamery.

Za każde wejście i poświęcenie chociaż chwili czasu na przeczytanie artykułu - bardzo dziękuję! ;)
*W recenzji linki są w postaci refflinków do sklepu BG - skąd otrzymałem testowany kontroler lotu.*
Ostatnio zmieniony środa 06 lis 2019, 20:10 przez Adriee, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Recenzje - blog + wideorelacja Banggood

Post autor: PiotrSz »

Boleję nad jednym, mogli by producenci pakować do tego typu kamer gyro a informacje z niego mogło by być zapisywane w pliku video. Był by to idealny materia do stabilizacji ReelSteadyGo który bazuje na informacjach z gyro kamer GoPro ;-)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Recenzje - blog + wideorelacja Banggood

Post autor: Adriee »

W pełni się z Tobą Piotrze zgadzam. Może kiedyś producenci innych kamer (także tych dronowych) wezmą takie rozwiązanie pod uwagę. Wszelkie rozszerzenia w Adobe Premiere nie są w stanie wystarczająco dobrze ustabilizować materiał, który ma spore jello, czy drgania obrazu...
Rynek kamer bardzo dynamicznie się rozwija. Do niedawna raczej mało kto by pomyślał, że będą kamery HD FPV z dwiema osobnymi matrycami i obiektywami w ramach jednej obudowy (i to rozmiaru micro) ;)

EDIT - scalenie

Przesyłam Wam kolejną część recenzji kamery Caddx Tarsier 4k HD FPV - tym razem w postaci filmu YouTube:

Testy nagrań z kamery będę musiał przeprowadzić jeszcze raz. Karta pamięci nie dała rady już przy rozdzielczości 2.7K.
Przy 4k kamera nawet nie chciała nagrywać na mojej karcie. W tym przypadku - użyta karta pamięci: SandDisk Ultra HC1 Class10 - to stanowczo za mało dla tej kamery. YouTube dodatkowo popsuł jakość i efekt nie jest najlepszy...
Testy nagrań zrobię ponownie po zakupie karty klasy U3. Pytanie tylko jaką kupić?

EDIT - scalenie

Minęło już trochę czasu od otrzymania kamery Caddx Tarsier, a więc przyszła pora na małe podsumowanie i wnioski.
W skrócie - kamera jest warta uwagi i zakupu. Oferuje bardzo dobrą jakość nagrań HD i 4k.
W stosunku do konkurencji, czyli Runcam Split 3, Foxeer Mix v2, czy Hawkeye Firefly 4k - cenowo wypada niewiele drożej.
Otrzymujemy za to dwie osobne matryce CMOS do podglądu FPV i nagrań HD, co całkowicie niweluje bolączki w konkurencyjnych kamerach (znaczne opóźnienia FPV, pikselizacja obrazu PFV).
A minusy Caddx Tarsier?
No cóż musimy mieć o wiele więcej miejsca w ramie, by pomieścić kanapkę złożoną z dwóch płyt głównych.
Bardziej szczegółowe podsumowanie zamieściłem w poniższym filmie:

Karta MicroSD U3 także jest już zakupiona.
Kolejne testy nagrań będą wykonane już przy użyciu karty Kingston Canvas GO MicroSD HC1 U3 V30.
To już wkrótce... ;)
ODPOWIEDZ