Matek F405-STD + X-RACER QUADRANT ESC = grzejnik

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Matek F405-STD + X-RACER QUADRANT ESC = grzejnik

Post autor: Mobrus »

Może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem i doradzi rozwiązanie.

Quad w czasie startu zawadził śmigłem o kabel od baterii (mea culpa) i spadł. Kombinowałem, że zapewne przechylając się chciał dać w palnik tym śmigłem i poszedł jeden ESC.
Silnik sprawdziłem w innym samolocie i ładnie kręci. Zamówiłem ESC. Wgrałem nowy Inav. Wszystko na zielono, ale żaden silnik nie kręci. Nowy ESC zaczął się bardzo grzać. BLHeliSuite32 krzyczy, że przekroczony jest prąd na tym silniku (skąd to wie, jak nie mam telemetrii podpiętej do ESC?). Grzeje się nawet po odcięciu kabla sygnałowego na samym zasilaniu. Po fizycznym odcięciu nowego ESC (pewnie też już zbrickowanego) BLHeliSuite32 dalej krzyczy to samo i nie daje dostępu do pozostałych trzech ESC.
Obstawiam uszkodzony FC, choć wszystko pod inav wygląda zdrowo. Jak te uszkodzenie zweryfikować? Wgrać jakiś inny soft?
Druga sprawa to jak sprawdzić sprawność ESC bez FC? Ktoś to robił przez arduino?

Konfiguracja:
Inav
Matek F405-STD
FCHUB-6S
4 szt. X-RACER QUADRANT BLHELI32 ESC – 25A
4szt. Silnik Racerstar 2205-2300kV
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Matek F405-STD + X-RACER QUADRANT ESC = grzejnik

Post autor: df2 »

Blheli 32 telemetrię do FC przesyła tym samym przewodem, którym bierze sygnał o poziomie przepustnicy. Stąd masz jednak telemetrię. Czy się mylę?
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Matek F405-STD + X-RACER QUADRANT ESC = grzejnik

Post autor: Mobrus »

Wydaje mi się że się mylisz. Jak ostatnio interesowałem się tematem był do telemetrii oddzielny pad na ESC który trzeba było pociągnąć do wolnego UART.

Ale to dla mnie w tej chwili nieważne.
Muszę się dowiedzieć dlaczego FC pali mi ESC'y na pierwszym kanale. Ewentualnie do czego tak uszkodzony FC może mi się przydać. O ile jest uszkodzony.

Podłączyłem się przez arduinodo do tych dwóch spalonych ESC i cisza (ze zdrowym gada, ale trzeba odciąć przewód sygnałowy od FC).
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
ODPOWIEDZ