Nierówna praca silników pod kontrolą APKI.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

corristo25
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2018, 22:50
Lokalizacja: BB

Nierówna praca silników pod kontrolą APKI.

Post autor: corristo25 »

Cześć
Napotkałem pewien problem z moją Dronką. Od złożenia do kupy wszystko było ok, polatałem trochę. Jednak napotkałem problem z opóżnieniem reakcji względem tego co robię na pilocie.
Zachciało mi się pogrzebać w elektronice, chcąc uzyskać RSSI, bo parę razy już spadłem. Znalazłem filmik na YT gdzie teoretycznie można dolutować kabelek do danego kondesatora na A8S, następnie do RSSI na FC, ustawić Analog_RSSI w BF i gotowe.
Teoretycznie działało, ale nie do końca. Zakres % strasznie skakał i nie dało się go wyskalować na 0-100%.
Po tym fakcie już nie dało się latać, wcześniej responsywność była na całkiem dobrym poziomie, teraz mogę zrobić disarm, a kopter dalej leci przez chwile po czym spada.

Odbiornik Flysky FS-A8S + FC Omnibus F4 SD

Pierwsze co pomyślałem to, że pewnie przy zabawie w lutowanie, uszkodziłem odbiornik A8S. Kupiłem nowy, wymieniłem. Niestety bez zmian. ;/
Badając głębiej sprawę zauważyłem:
1. Słyszalne zwiększanie obrotów różnych silników, mimo że przepustnica na pilocie była w stałej pozycji.
2. To samo przeprowadzone przy podglądzie w BF daje obraz na zróżnicowane poziomy na poszczególnych silnikach.
3. Sprawdzając silniki głównym suwakiem w BF, wszystkie 4 idą równiusieńko.
4. Aktualizacja ESC oraz BetaFlight z 3.4.1 na 3.5.1 nic nie zmieniła.

Podejrzewam że coś uwaliłem na FC. ESC raczej są OK, ze względu na równą pracę pod kontrolą suwaka w BF.

Zainteresowałem się FPV, jak i samym RC dość niedawno. W sierpniu poskładałem pierwszego koptera. Także mam prośbę do was o potwierdzenie, bądź nakierowanie co tu nie gra.
Dzięki
Załączniki
suwak MASTER
suwak MASTER
error3.png (200.01 KiB) Przejrzano 2060 razy
APKa
APKa
error2.png (187.23 KiB) Przejrzano 2060 razy
APKa
APKa
error1.png (197.62 KiB) Przejrzano 2060 razy
APKa
APKa
error.png (105.59 KiB) Przejrzano 2060 razy
corristo25
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2018, 22:50
Lokalizacja: BB

Re: Nierówna praca silników pod kontrolą APKI.

Post autor: corristo25 »

Nieaktualne, nowe FC zamówione.
Temat do kosza.
ODPOWIEDZ