Wzmacniacz wifi

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

Witam, zbudowalem swoją pierwszą łódkę zanętową i teraz chcialbym wyposażyć ją w sondę. Spodobal mi się deeper ktory łączy się z telefonem po Wifi. Stabilny zasieg wynosi ok 70m. Wiem ze jest możliwość zwiększenia zasiegu nawet do 400m bez ingerencji w sondę. Czy ktoś z forumowiczów wie co jest potrzebne żeby zwiększyć zasieg? Szukałem z Internecie cos w stylu repeatera lecz nic nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: mocart »

Ciekawa sprawa. Też jestem zainteresowany zwiększeniem zasięgu po wi-fi i w sumie nawet gadaliśmy sobie tutaj o tym.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=2&t=43049 ale jak do tej pory niewiele słychać w temacie. Co to jest ten deeper? Na pewno jest to jakoś do zrobienia w miarę sensownym kosztem ale trzeba troszkę pokombinować. Coś mi się wydaje że taką technologię mają właśnie Phantomy 4 serii 2 i reszta ich dronów która łączy się z aplikacją. W sumie zasięg jaki podają to 7km a chyba nie jest to zwyczajne radio tylko wsmocniony sygnał wi-fi. Czy potrzebujesz przezsłać telemetrie czy telemetrię z obrazem ?
pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

Deeper jest to echo sonda która łączy się ze smartfonem po wifi. Działa jak access point. Przesyła na aplikacje w smartfonie zarys dna, głębokość, temperaturę wody oraz położenie gps.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: maxiiii »

Zwiększenie zasięgu w sondzie można zrobić bez problemu zmieniając antenę. Chociaż 400 metrów to trochę dużo i nie zawsze się uda. Zależy też od telefonu czy tableta.
pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

W tym problem ze chce ro zrobic bez ingerencji w sonde
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: maxiiii »

To nie wróżę sukcesu.
pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

Moze sprobuje to zrobic przez router z repeaterem z brzegu z antena dookolna. Ewentualnie jakas antena kierunkowa
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: maxiiii »

Chyba ci źle doradzili. Ciekawe jak chcesz to ze sobą połączyć.
pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

Deeper dziala po wifi jako punkt dostepu czyli nadaje. Repeater odbiera bezprzewodowo i przesyla dalej do telefonu. Dobrze mysle czy nie?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: maxiiii »

Tak ale każdy sprzęt ma piste innego kompatybilnego sprzętu i sondy raczej nie ma na tej liście.
Pozostaje tylko to sprawdzić. Zazwyczaj kompatybilność jest tylko w sprzęcie danego producenta.
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: mocart »

pitexx1667 pisze:Deeper dziala po wifi jako punkt dostepu czyli nadaje. Repeater odbiera bezprzewodowo i przesyła dalej do telefonu. Dobrze myślę czy nie?
czyli jest to takie samo rozwiązanie jak w kamerkach sportowych, które łączą się z siecią do routera (repeater - wzmacnia jedynie sygnał, zachowuje się jak drugi router oddzielony od podstawowego pewna odległością.). Możesz sobie podstawowy router ustawić na brzegu, a repeater na swojej łódce z której możesz wrzucać sondę. Sondę możesz poprosić aby autoryzowała się na repeaterze a telefon na głównym routerze. Wszystko będzie działać w teorii jak masz aplikację na telefon, która umożliwia odebranie sygnału z sondy po w-fi.

Mnie tylko zastanawia czy wi-fi zadziała pod wodą :), tu jest jakiś wątek z elektrody jakoś tych 400 metrów nie widzę.....
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3356542.html
pitexx1667
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Uniejów

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: pitexx1667 »

Aplikacja jest do tego bo deeper domyślnie pracuje łącząc się z telefonem po wifi. Producent zapewnia 100m zasięgu ale w praktyce ok 70 w zależności od warunków pogodowych. Co do zanurzenia to Deeper jest echo sondą w kształcie kulki która jest zanurzona do połowy w wodzie a antena jest wbudowana gdzieś w środku. Producent przystosował ją do łączności wifi poprzez rzut wędką z brzegu (wtedy zasięg 70m jest wystarczający bo dalej się tym nie rzuci) lub do montowania w zwykłej łódce, wtedy odległość sondy od smartfona wynosi metr. Ja chce ją zamontować w model
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: mocart »

przejrzyj wątek http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=3 ... &start=450
ja na niego nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi ale było tam sporo dyskusji dotyczących zwiększenia zasięgu po wi-fi bo taką ma parrot. Może coś ciekawego doczytasz ale strasznie długi :)
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz wifi

Post autor: mocart »

Nie powinienem odpowiadac na swoje posty bo admini mi bana dadza [MOD - proponuję zapoznać się z zasadami przyznawania banów PRZED naklepaniem bzdur. Będzie trudniej go otrzymać.] ale to tylko jest taki maly update. Idac za dyskusja na wątku o parrocie, zdobylem do testow jeden z opisywanych tam routerow tj. Xaiomi nano.
I teraz kilka slow o tym jaki zasieg ma moje rpi/pixhawk. Bez zadnych przerobek routera i z beznadziejna wewnetrzna antena rpi osiagam 350m dla telemetri i obrazu. Mysle ze dodanie jedynie zewnetrznej anteny do koptera zwiekszy duzo zasieg nie mowiac juz o stockowych antenach routera. Opisywane tam zasiegi sa spore ale do osiagniecia tez dla modeli z pixami. Sterowanie pixa przez wifi jest plynne na tym dystansie, zero lagow czy opoznien. Tak ze ten routerek jest warty polecenia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ