GPS na I2C

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

GPS na I2C

Post autor: jarek556 »

Czy ktoś trenował podłączanie GPS po I2C ?
Po pierwsze bardzo trudno znaleźć taki GPS a informacje o podłączaniu też mizerne.
Znalazłem takie coś: https://www.tme.eu/pl/details/xa1110/mo ... -wireless/ i zastanawiam się czy dam radę tego użyć...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GPS na I2C

Post autor: arek2081 »

A konwerter uart na i2c nie pomoże?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS na I2C

Post autor: pawelsky »

Zacznijmy moze od tego do czego chcesz go uzyc...
jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS na I2C

Post autor: jarek556 »

Chcę go podłączyć do Holybro Kakute F4.
Konwerter oczywiście można użyć, ale to dodatkowe kable i gramy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS na I2C

Post autor: pawelsky »

A dlaczego po i2c a nie po serialu?
jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS na I2C

Post autor: jarek556 »

Wg. opisu GPS powinien być podłączany właśnie przez I2C. Kontorler-a jeszcze nie mam, więc na razie mogę snuć tylko rozważania teoretyczne.
Wszystkie UART-y mają tam już jakieś przeznaczenie, nie wiem na ile da się je zmienić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS na I2C

Post autor: pawelsky »

Eee, cos chyba przekombinowujesz, watpie zebys uzyl wszystkie 5 UARTow...

O jakim opisie mowisz?
jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS na I2C

Post autor: jarek556 »

New V2 Features
- Additional UART (UART 4) added to support serial camera communication such as to RunCam Split. Please note this is NOT the same as Betaflight Camera Control feature, which controls the menu of FPV cameras like Swift, etc.
- Additional UART (UART 5) added to support ESC telemetry such as from BLHeli_32 and KISS.
- Through-hole solder pads instead of flat pads for more secure soldering especially for beginners.
- Barometer sensor on board allows altitude hold mode.
- I2C pad available for certain external sensors.
Prawdopodobnie da się użyć do GPS UART4 lub UART5, ale temat I2C wydaje się ciekawy. UART-y to technologia archaiczna, I2C jest nowoczesny i ma wiele zalet, jak choćby wiele urządzeń na jednej parze drutów. Sądzę że w niedalekiej przyszłości I2C wyprze tradycyjne porty szeregowe, tak jak SBUS/iBus itp, wyparły PWM-y. Warto s więc się szykować..
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS na I2C

Post autor: pawelsky »

jarek556 pisze:Prawdopodobnie da się użyć do GPS UART4 lub UART5, ale temat I2C wydaje się ciekawy. UART-y to technologia archaiczna, I2C jest nowoczesny i ma wiele zalet, jak choćby wiele urządzeń na jednej parze drutów. Sądzę że w niedalekiej przyszłości I2C wyprze tradycyjne porty szeregowe, tak jak SBUS/iBus itp, wyparły PWM-y. Warto s więc się szykować..
I2C jest rownie archaiczna (ma juz grubo ponad 30 lat) co wiecej mocno podatna na zaklocenia, wiec nie spodziewaj sie swietlanej przyszlosci, szczegolnie dla urzadzen ktore musisz podpiac na dluzszym kablu. Dla GPSu to slepa uliczka wiec nie kombinuj w tym kierunku tylko podepnij go po bozemu UARTem.
ODPOWIEDZ