Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:W minimosd ze zdjęcia nie ma zworek do lutowania.
Alez oczywiscie ze sa
maxiiii pisze:A jak robi się jakiegoś moda zawsze trzeba pamiętać, że się go zrobiło :)
Tylko po co robic moda o ktorym trzeba pamietac i ryzykowac sfajczenie ukladu skoro mozna to zrobic bezpieczenie tak jak przewidzial producent i bez ryzyka?
Saiti pisze:pawelsky, wyklikasz mi proszę tą informację?
Na plytce masz 3 zworki (mniej wiecej jak na obrazku ponizej, ale nie dokladnie tak samo). PAL pozostawiasz niezalutowana, pozostale dwie zalutowujesz i podajesz zasilanie TYLKO od strony 5V. 12V nie podlaczasz do plytki.
Obrazek
Saiti pisze:Zamówione, zapłacone ;)
Jeszcze nie dziekuj bo zaraz tu wrocisz z pytaniami jak wgrac firmware do OSD ustawic czcionki itp... ;-)
Saiti pisze:Zamówione, zapłacone ;)
Mozliwe ze niepotrzebnie, bo przy zwarciu zworek omijasz przetwornice i nawet jak jest padnieta (mozna ja z plytki kompletnie usunac) max i tak powinien byc zasilony przez 5V.
Saiti
Posty: 18
Rejestracja: sobota 13 maja 2017, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Saiti »

pawelsky,
Odnośnie firmware i czcionek wszystko jest w sieci z tego co widzę, także bez przesady ;) Z tym pytaniem przyszedłem, bo zrobiłem wszystko co jest w sieci i nie banglało. Ostatecznie zwarłem te dwa mostki po obu stronach płytki i dalej nie udało mi się włączyć drugiej diody. W międzyczasie prawdopodobnie zrobiłem zwarcie, po podłączeniu do APM ten drugi mi zgasł, jak wypiąłem to się włączył, nie ryzykuję już zabawy żeby nie uszkodzić APM. Zobaczymy co z tego będzie. Tego Mavlinka kupiłem w Avifly za 28 zł, nie płakałem za bardzo. A cały czas się uczę, więc spokojnie, muszą być ofiary ;) Chociaż tą płytkę upaliłem przez nienależytą staranność :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: pawelsky »

Saiti pisze:Odnośnie firmware i czcionek wszystko jest w sieci z tego co widzę, także bez przesady ;)
O sposobach zasilania Minima, zworkach itp. tez jest w sieci a jednak nie ogarnales, takze nie mow hop ;-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: maxiiii »

:-P
Saiti
Posty: 18
Rejestracja: sobota 13 maja 2017, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Saiti »

pawelsky pisze:O sposobach zasilania Minima, zworkach itp. tez jest w sieci a jednak nie ogarnales, takze nie mow hop
Tylko tu była opcja "Nie działa, a innym działa", a teraz będzie opcja "Ech te chinole" ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: kuczy »

Ja dopiero po kilku próbach z różnymi wersjami soft/czcionka uzyskalem zadowalający efekt, wiec na spokojnie. Skutkiem jest folder w kompie o nazwie "OSD - dzialaaaa!" Hihihi.
Jak ruszy to juz pol sukcesu. Pewnie ktos ci tu podpowie co i z czym.
Saiti
Posty: 18
Rejestracja: sobota 13 maja 2017, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Saiti »

O, słuchaj, to może pomógłbyś mi oszczędzić czasu na poszukiwaniach? :D

BTW jestem w stanie sflashować to przez APM? Czy bezpośrednio? Płytka właśnie przyszła, zaraz sobie polutuję, a wieczorem podłączę.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: kuczy »

Saiti, osd nie progrmuje się poprzez APMa, musisz miec przejściówke PC - Serial, wpisz sobie FTDI w allegro, takie czerwone płytki z jednaj strony maja usb a z drugiej Vcc, Tx, Rx, Dtr, Gnd i chyba cos jeszcze - obecnie jestem na wyjeździe firmowym wiec nie pomoge z plikiem, ale na tym firum znajdziesz chyba cały temat o minim osd
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Adrián »

O minim a Nawet o micro minim osd. Więc szukaj jest tam wszystko.
Saiti
Posty: 18
Rejestracja: sobota 13 maja 2017, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Saiti »

Jasne, super :)

Wszystko podłączyłem, oczywiście rozpędziłem się w pracy i porobiłem już sobie wiązki, żeby się w domu okazało, że na zasilaniu użyłem innego złącza, niż mi się wydawało :/ Także jutro jeszcze do przeróbki.

Efekt pracy:
"No Signal/Disarmed" - czyli działa. Muszę pokombinować z zasilaniem 5V bo wnioskuję, że jest potrzebne, ale przetworniczki zostawiłem w pracy - także jutro działam dalej :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: Adrián »

Tak, najlepiej żeby miał zawsze 5V, poniżej, robią się problemy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mavlink OSD - brak sygnału, blokuje kamerę.

Post autor: kuczy »

Ja chyba zasiliłem OSD prosto z PIXa - ale z osobnego źródła zasilania jest pewniej - lepiej nie obciążać niczym FC.
ODPOWIEDZ