Ogniwa LI-HV 3,85V.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Spiderski »

Witam!

Niewiecie koledzy gdzie można zakupić pojedyncze ogniwa LI-PO (HV) do wlutowań, które mają 3,85V, a nie 3,7V. Wszędzie gdzie nie zaglądniesz to są 1S 3,7V. Mam całą elektronikę od baterii Phantoma 3 i uszkodzone są mechanicznie 2 cele i chcę wymienić wszystkie cztery na nowe. Czy jak wstawię zwykłe LI-PO 3,7v to jak się będzie pakiet ładował, czy elektronika baterii nie będzie ich przeładowywać?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Verid »

Jakiś czas temu kopałem internety w tym samym celu i było tego (w sensie LiHV) trochę na Aliexpress ale żadne wymiarami nie podchodziły pod te stosowane w Ph3. Może coś się zmieniło ostatnimi czasy...
Podpinania zwykłych LiPo bym nie ryzykował jeżeli chcesz ładować elektroniką Mydelnicy.
Ten wredny...
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Spiderski »

No właśnie nie mogę znaleźć nigdzie LIHV pojedynczych. Wszędzie całe pakiety 4s. Zwykłych LIPO nie chcę wkładać szkoda pieniędzy na testy. Na alliexpressie też może nie za bardzo umiem wyszukać.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: lesz »

nie spotkalem takich pojemnosci :/ (ok. 4500mah)
moze kupic baterie podbobe do P3 za 60$ i z niej wyjac ogniwa, a elektronike pozostawic z org?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: szoja »

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: pawelsky »

szoja pisze:a takie cus ?
A jak Ty chcesz takie dlugie ogniwa wcisnac w obudowe od baterii P3?

Pomijam juz ze watkotworca nie szuka pakietu tylko pojedynczych cel...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: lesz »

ale sam pisze, ze chce wymienic wszystkie 4 cele na nowe...
a patrzac, ze nie ma zbytnio sprzedawanych pojedynczo - najrozsadniej wyjdzie kupic caly nowy pakiet 4S HV(lub zamiennik baterii) i go rozmontowac na czesci
jesli ma ambicje rozlozyc i zlozyc baterie do ph3 :) to rozlozenie zwyklego pakietu nie powinno byc problemem :D
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Verid »

lesz ale czytamy ze zrozumieniem. Te cele są za długie, będą wystawać.
Jak jeszcze miałem ciśnienie na eksperymenty z pakietem do Ph3 to się sadziłem do tych https://hobbyking.com/en_us/multistar-l ... -pack.html ale te ponoć są z kolei za szerokie
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: lesz »

Ver - nawzajem :)
wczesniej proponowalem mu kupno zamiennika baterii - gdzie wymiary cell raczej beda sie zgadzac :)
nie kaze mu kupowac TEJ konkretnie baterii, ale sugerowalem tylko pojemnosc podobna do org (ok. 4500mah) Jesli Spider chce wymienic 4 celle, to najprawdopodobniej bedzie to tansze rozwiazanie niz kupno 4xpojedyncza (JESLI znajdzie gdzies pasujace wym/poj, bo mi sie nie udalo takowych namierzyc)

edit - w sumie jakie C maja lipo z ph3? takie 10C deko malo wg. mnie
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Verid »

lesz pisze:wczesniej proponowalem mu kupno zamiennika baterii - gdzie wymiary cell raczej beda sie zgadzac :)
Co jest zupełnie bez sensu bo wszystko tytułowane "do Phantoma" jest z miejsca 200% droższe niż powinno. Najprościej zestaw sobie ceny oryginalnej baterii do Ph2, zamiennika z np. BG i Multistara 5200 3s2s który pasuje wręcz idealnie, nawet w oryginalną ramkę. Po kiego grzyba ma kupować zamiennik baterii do Ph3 i pruć to wszystko w celu podmiany elektroniki jak zamiennik działa i bez tego?
Z Ph3 jest ten problem że o ile oryginalne baterie i zamienniki (również drogie poza zdrowym rozsądkiem ale mniej niż oryginały) można dostać to jest problem z dobraniem takiego pakietu (lub osobnych cel bo to bez różnicy) LiVH który będzie parametrami zbliżony do oryginału (na tyle by oszukać elektronikę) a jednocześnie jego wymiary pozwolą go upchać do środka Mydelnicy bez nadmiernego zakłócania SC tudzież cięcia obudowy. Całych pakietów LiHV można dostać na pęczki tylko one NIE WLEZĄ - niezależnie czy kolega kupi je jako cały pakiet czy będzie usiłował polować pojedyncze cele.
Ten wredny...
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: skow29 »

A nie lepiej w tym przypadku kupić drugi oryginalny, uszkodzony pakiet i przełożyć tylko tą jedną celę? Koszt niski, pełna kompatybilność zachowana. Nie będzie nowy pakiet, ale skoro zależy ci na wbudowanej elektronice...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Verid »

skow29 pisze:A nie lepiej
Lepiej. Tylko z tą dostępnością i niską ceną nie jest aż tak różowo. A jak jeszcze wtopisz bo przysłany pakiet będzie miał sprawną TYLKO elektronikę albo TYLKO jedną celę (a kolega potrzebuje dwóch) to opłacalność całego manewru stoi pod solidnym znakiem zapytania. Jeżeli kolega ma mało pakietów oryginalnych to rozważałbym raczej próbę przeróbki Ph pod tradycyjne baterie przez wmontowanie elektroniki na stałe w budę Mydelnicy i dostosowanie komory bateryjnej do wybranych pakietów.
Ten wredny...
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: skow29 »

Aaa, fakt, 2 cele ma uszkodzone.
Jest jeszcze jedna opcja - ma teraz dobre 2 cele na podmiankę jak załatwi 2 kolejne w innym pakiecie. ;)
Optymistą trzeba być i zawsze plusy dostrzegać.
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Ogniwa LI-HV 3,85V.

Post autor: Spiderski »

Wymienić chcę wszystkie cztery cele, ponieważ nie wiadomo dokładnie w jakiej kondycji są te co zostały. Jeżeli kupię dwie od pakietu jak koledzy podawali wyżej to też się może okazać że bateria będzie mało wydajna. Połączenie jest szeregowe więc pojemność baterii będzie taka jak najsłabsza cela z pakietu. Poszukam uszkodzonej baterii która ma niesprawną elektronikę.
ODPOWIEDZ