Diody w regulatorze Phantom 1

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

Witam! Mam na imię Artur i jestem z Koszalina. Posiadam Phantoma P330.

Orientuje się ktoś jak jest ze sterowaniem diodami pod regulatorem. Są płytki z diodami czerwonymi i zielonymi. Uszkodzony mam regulator z czerwonymi LEDami, zakupiłem drugi i w nim diody świecą na zielono. W jednym i drugim przypadku dioda LED jest dwukolorowa - lecz nie wiem w jaki sposób jest sterowanie kolorami rozwiązane. Czy można jakoś łatwo zmienić kolor świecenia? Bo przelutowanie diod nic nie da!

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: pawelsky »

Kupiles oryginalne ESC czy zamiennik? Pokaz zdjecie.
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

Kupiłem oryginalny zestaw naprawczy do Phantoma 1 wraz z silnikiem. Na opakowaniu jest napisane: P330 Spare Part NO 6 Phantom ESC GREEN i numer części z kodem kreskowym. Zdjęcie mogę puścić ale wieczorem dopiero.
Wiem że wersja GREEN czyli zielona, lecz dioda jest dwukolorowa.

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: pawelsky »

Spiderski pisze:lecz dioda jest dwukolorowa.
A przyjrzyj no sie dokladnie...
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

pawelsky pisze:A przyjrzyj no sie dokladnie...
Miernik przełączony na diodę i do nóżek - świeci na zielono nóżki prawa strona i czerwono nóżki lewa strona.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: pawelsky »

Spiderski pisze:Miernik przełączony na diodę i do nóżek - świeci na zielono nóżki prawa strona i czerwono nóżki lewa strona.
Zakladalbym zatem, ze to firmware ESC decyduje ktorym kolorem swiecic. Jedna rzecz ktora mozesz jeszce sprawdzic to zajrzec pod bialego gluta zabezpieczajacego kabelek idacy do Nazy, czy nie ma tam jakiegos solderpada.
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

Jakiś solderpad jest pomiędzy przewodami. Trzy pady są jeszcze na drugim końcu płytki. Na elementy uszkodzone niepatrz bo to jest ten uszkodzony regulator. Ten zielony wygląda identycznie (ale nie patrzyłem jak są przewody przylutowane na wejściu z Nazy do regulatora).

Pozdrawiam
Artur
Załączniki
IMG_9167 (Medium).JPG
IMG_9167 (Medium).JPG (101.61 KiB) Przejrzano 3716 razy
IMG_9166 (Medium).JPG
IMG_9166 (Medium).JPG (126.46 KiB) Przejrzano 3716 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: pawelsky »

Spiderski pisze:Jakiś solderpad jest pomiędzy przewodami. Trzy pady są jeszcze na drugim końcu płytki. Na elementy uszkodzone niepatrz bo to jest ten uszkodzony regulator. Ten zielony wygląda identycznie (ale nie patrzyłem jak są przewody przylutowane na wejściu z Nazy do regulatora).
To mi raczej wyglada na zasilanie. Jednakowoz z tego co widze zdjeciu to obok pinu A od silnika jest rezystor i wolne solderpady obok siebie. Porownaj z pozostalymi ESC ktore masz, ale wydaje mi sie ze to wlasnie miejsce przylutowania tego rezystora decyduje o kolorze. Zapewne bedziesz tez musial dobrac jego wartosc odpowiednio do koloru diody.
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

Sprawdzę w domu, ale widzę na zdjęciach w googlach, że różnią się właśnie tym rezystorem. Rezystor przelutuję z uszkodzonego regulatora. Jak się uda oświetlić na czerwono to masz u mnie wielkie piwqo :) W razie co post będzie dla potomnych ;-)

Pozdrawiam
Artur

PS. DJI marzą całą płytkę jakimś środkiem, jakimś zabezpieczeniem i nie idzie nic miernikiem sprawdzić, bo ta substancja nie przewodzi prądu. Żeby coś sprawdzić trzeba nożyka i skrobać leciutko.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: pawelsky »

Spiderski pisze:PS. DJI marzą całą płytkę jakimś środkiem, jakimś zabezpieczeniem i nie idzie nic miernikiem sprawdzić, bo ta substancja nie przewodzi prądu. Żeby coś sprawdzić trzeba nożyka i skrobać leciutko.
IPA powinno usunac warstwe ochronna bez szkody dla reszty.
Spiderski
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:12

Re: Diody w regulatorze Phantom 1

Post autor: Spiderski »

Spróbuje izopropanolem, bo już się robiło nudne, najgorzej z SMD do sprawdzenia było.... Dzięki i dam znać jak wyszło z diodami :)
ODPOWIEDZ