Niedokładny silnik servo.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rkkmek
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: lubliniec

Niedokładny silnik servo.

Post autor: rkkmek »

Jestem nowy na forum, wiec czesc wszystkim :)
Interesuje sie modelami RC z lego, problemem jest silnik servo w tzw. Rc Unit'ie - jest to glowna jednostka modelu, ma w sobie servo, pojemnik na baterie, odbiornik radiowy i miejsce na podlaczenie kabli do zasilania silnikow.

Jest to system z 2003 roku, niestety lego zrezygnowalo z modeli radiowych i teraz wszystko jest na podczerwien. Ja zostałem przy modelach radiowych bo zasieg to ponad 20 m a nie 1m jak w podczerwieni.

Przejdzmy do sedna mojego problemu, system jest stary a servo niedokładne, obraca sie ono o 45 stopni w lewo i prawo, jednak po skrecie wyjscie serva sie nie centruje, po skrecie w lewo lub w prawo nie centruje sie a o okolo 2-5 stopni przekreca sie dodatkowo w druga strone ( czyt. po skrecie w lewo servo przekrecia sie zbyt w prawo a nie centruje sie przez co nie da sie jechac prosto)
Jest to uciazliwe, ponizej daje link do galeri jak wszystko wyglada w srodku i prosze o podpowiedz czy servo da sie zmodyfikowac aby centrowalo sie czy tez musze je wymienic i czy jest to mozliwe, z góry dzieki za pomoc :)

Tutaj fotki z srodka: http://tufotki.pl/tLsZd
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Niedokładny silnik servo.

Post autor: jelcyn »

Servo jest niedokładne fabrycznie. Przerobienie jest możliwe, ale raczej nieopłacalne.
rkkmek
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: lubliniec

Re: Niedokładny silnik servo.

Post autor: rkkmek »

Nieopłacalne z jakich względow? Jezeli chodzi o pieniadze tobudzet sie nie liczy ale oczywiscie nie chcialbym wyjsc poza 200-300 zł, pytanie jak je zmodyfikowac? Jakis serwis RC?

Edytuj posty!

Ktoś coś?
ODPOWIEDZ