Upalony (?) SPF3 Acro

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: jabbarider »

Cześć,
zacząłem niedawno budowę swojej pierwszej 250-ki. Jako FC wybrałem (jak się okazało) klona SPF3 w wersji acro kupionego na BG. Na początku łączył się z wielką łaską z moim laptopem, sflashowałem najnowszy soft, próbowałem zmienić orientację płytki programowo ale się nie dało, nie było żadnej reakcji na zmiany. W każdym razie, poskręcałem ramę, polutowałem wszystko, dolutowałem do PDB stabilizator 5v i powiesiłem na haku na ponad miesiąc. Za niedługo ma mi przyjść aparatura więc pomyślałem że zacznę już quada konfigurować, sprawdziłem miernikiem napięcie na stabilizatorze oraz polaryzację, podłączyłem z niego 5v do jednego z pinów VCC a minus do masy płytki. Zonk, płytka jest wykrywana przez komputer ale nie łączy się wcale.
Po podłączeniu usb na ułamek sekundy miga dioda aktywności (czerwona), dioda niebieska świeci się światłem ciągłym. Płytka nie pozwala sflashować nowego softu jeśli nie jest w trybie boot, jeśli jest- nie ma problemu.
Po sflashowaniu jednego z softów na wersję F3OSD dioda czerwona również paliła się światłem ciągłym. Płytka jest wykrywana jako Silicon Labs CP210x i jest przypisana do portu COM3 ale dalej się nie łączy.
Sprawdziłem zasilanie procesora oraz ACC, obydwa są dobre i wynoszą 3,29V.
Nie potrafię sprawić aby płytka była wykrywana jako STM32 BOOTLOADER żeby wgrać plik .hex,
nie wiem co robić i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.
Co jeszcze sprawdzić, co zrobić?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: Gmeracz »

Włączyć manualną prędkość połączenia.

Edytuj posty!

Poza tym w trybie boot system instaluje inne stery dla FC
Od śmigła...
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: jabbarider »

Spróbowałem wszystkich baudrate'ow, żaden nie działa. Dodatkowo nieważne czy w trybie boot czy nie - menedżer urządzeń wykrywa tak samo.
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: sudik »

Spróbuj z innym kablem, lub portem USB na niektórych USB 3.0 nie działa poprawnie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: jabbarider »

Próbowałem na różnych laptopach, czterech różnych kablach, dwóch róznych OS'ach.
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: sudik »

Plik *.hex wydaje mi się że będziesz mógł wgrać za pomocą portu rs232 bo załączeniu zworki boot. Spróbuj tak:
Podłączyć konwerter USB do rs232 do komputera
Zewrzyj zworke boot
Podłącz zasilanie i przewody sygnalowe do płytki.
Odpal stm 32 bootloader

Pamiętaj aby przy połączeniu kable szły rx do TX i na odwrót tx do rx, w innym przypadku pomysłu nie mam.


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: jabbarider »

Sudik, próbowałem podłączyć konwerter FTDI232 do uarta 1(tam jest ustawiony MSP) ale dalej urządzenie nie jest wykrywane jako STM BOOTLOADER tylko tak samo jakbym normalnie przez USB podłączyl. Jak założę zwore na boot to pomimo że nie wykrywa bootloadera to udaje się sflashować (według cleanflighta, w rzeczywistości nic się nie zmienia). Podejrzewam że procesor jest zepsuty, może regulator na płytce 3,3v się jakimś cudem uszkodził i przy podłączeniu procesor dostał 5v na nóżki, jeśli tak to gdzie szukać nowego procesora?
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: sudik »

Jeśli umiesz lutowac powierzchniowo to możesz poszukać w tme.eu jest to polski sklep

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Upalony (?) SPF3 Acro

Post autor: pma_ »

co masz w managerze urządzeń?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ