Jest różnica? Wtyki dwu pinowe 51005 czy jst ph 2.0

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Jest różnica? Wtyki dwu pinowe 51005 czy jst ph 2.0

Post autor: qbikos »

Witam,

Pytanie tyczy się połączeń między baterią a dronem.

Ostatnio na youtubach, przy okazji filmików o tiny whoopach, widziałem że ludzie przerzucili się z JST-PH 1.25 na JST-PH 2.0mm.
Ja na swoich mikrusach korzystam z wtyka który oznaczany jest jako 2 pin 51005. Ktoś kojarzy czy jest jakaś różnica? czy warto przerzucić się też na JST-PH 2.0?

Pytam, bo na jednym mikrusie po dosłownie minucie szybszego lotu, moc drastycznie spada. Oczywiście silniki są ciepłe, ale to normalne przy tego rodzaju silniczkach. Co mnie zastanawia, to że wtyk i gniazdo łączące baterię z dronem są gorące. Czy to normalne?

Przy okazji zapytam też jak to się ma do standardowych JST, które znowu mam przy małych bateriach 2S.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jest różnica? Wtyki dwu pinowe 51005 czy jst ph 2.0

Post autor: pawelsky »

qbikos pisze:Ja na swoich mikrusach korzystam z wtyka który oznaczany jest jako 2 pin 51005. Ktoś kojarzy czy jest jakaś różnica? czy warto przerzucić się też na JST-PH 2.0?
Oba sa do 2A, wiec nie.
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: Jest różnica? Wtyki dwu pinowe 51005 czy jst ph 2.0

Post autor: qbikos »

Ok, czyli tak jak się domyślałem. Dzięki za info.

EDIT:

Dzisiaj przypadkowo rozwiązałem zagadkę rozgrzanych mocno silników i wtyków do baterii.

Po zmianie wszystkich śmigieł, quad zaczął smigać jak nowy. Wygląda na to że zagięcia na śmigłach zwiększały opór ale nie koniecznie na rzecz siły nośnej. Szkoda że śmigła do mikrusów są takie delikatne.
ODPOWIEDZ