Srzydło+Naze32+iNav=Problem

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

Witam,
chciałem kontynuować wątek w poprzednim temacie ale może moje problemy i próby ich rozwiązania przydadzą się innym ...
Potrzebuje uruchomić Naze32 w skrzydle w iNav. Podstawy mam bo uruchomiłem copterek w Clearflight i lata więc jakaś podstawowa wiedza jest.
Ale skrzydło to chyba inna zabawa.
1. Wgrałem soft 1.7.1
2. Wybrałem latające skrzydło
3. Podłączyłem odbiornik i uruchomiłem

I w sumie tyle bo nie wiem jak uruchomić serwa i ustawić miksery o rewersach nie wspomnę bo rozumiem że nie uruchamiam miksera w aparaturze bo płytka to robi za mnie ? no chyba że się mylę....

Od razu rozwieje wątpliwości dwa dni ryje temat i nie mogę dojść do ładu bo mój angielski jest na poziomie tłumacz google a tam wychodzą takie głupoty że szok ...

A i przy okazji robiłem kalibracje akcelerometru 6 krokową rozumiem ze nie musi być to takie bardzo dokładne z poziomnicą ?

Mam nadzieję ze jakaś dobra dusza mi udzieli wskazówek bo mnie coś trafi
Dzięki
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: hardware.net »

Kalibracja 6 stopniowa tak jak piszesz. Ja mniej więcej trzymam model w ręku i macham nim tak jak instrukcja każe i zawsze jest git. Co do rewersow. W inav w zakładce serwo szukasz serwo 3 i dajesz za 100% na -100% i tyle . U mnie zeta 84 lata właśnie w takiej konfiguracji

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: hardware.net »

No a podstawa podpinasz lewe skrzydło w 3 prawy w 2 silnik 1 lub 2 . U mnie na 2 chodzi.

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

no ok u mnie na razie nie chodzi nic serwa poszły w skrajne płożenia i nie ruszają się ......
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: DzikuVx »

w zakładce Configuration musisz włączyć PWM Output. Tak ma być, abyś serw nie popalił po flashowaniu. Teraz po prostu sygnał PWM nie wychodzi do serw. Z resztą, masz w Konfiguratorze INAVa taki czerwony napis na górze... wiem, bo sam dodawałem....
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

DzikuVx pisze:w zakładce Configuration musisz włączyć PWM Output. Tak ma być, abyś serw nie popalił po flashowaniu. Teraz po prostu sygnał PWM nie wychodzi do serw. Z resztą, masz w Konfiguratorze INAVa taki czerwony napis na górze... wiem, bo sam dodawałem....
No i mamy winowajcę zamieszania :)
Serwa ruszyły teraz powiedz zbawco jak się ustawia mixy bo na wysokości mam lotki a na lotkach .....
Dla mnie ważne jest żeby ulotnić i nauczyć się obsługi bo chcę od Marcina kupić KFC32iNav ale do póki nie rozkminie tego na Naze32 .... a model z chin już idzie ...
hardware.net pisze:Kalibracja 6 stopniowa tak jak piszesz. Ja mniej więcej trzymam model w ręku i macham nim tak jak instrukcja każe i zawsze jest git. Co do rewersow. W inav w zakładce serwo szukasz serwo 3 i dajesz za 100% na -100% i tyle . U mnie zeta 84 lata właśnie w takiej konfiguracji
no u mnie nie ma takiej opcji są tylko jakieś kratki i mnóstwo pozycji do odhaczania
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: DzikuVx »

Bihtus pisze: Serwa ruszyły teraz powiedz zbawco jak się ustawia mixy bo na wysokości mam lotki a na lotkach .....
Wystarczy, że odwrócisz jedno z serw. Nie pamiętam czy lewe czy prawe. W zakładce Servo, Rate z 100% na -100% i już
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

Oki teraz już rozumie jesteś wielki :)
Jeszcze dwa pytania
1.Rewersy ustawiam je przy pomocy rate +/- czy w radiu bo mam gaz odwrotnie i lotki
2.Tryb akro czyli bez żadnych wspomagaczy nie istnieje ? bo nawet bez żadnego trybu działa stabilizacja żyroskopowa delikatnie daje w serwa przy ruchach modelem ...i w takim trybie mamy wykonać Servo Auto Trim ?
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Verid »

Bihtus pisze:Tryb akro czyli bez żadnych wspomagaczy nie istnieje ?
Nie mieszaj. Tryb bez żadnych wspomagaczy dla kopterów to Acro (tylko żyroskop). Tryb bez żadnych wspomagaczy dla samolotów to Passthru.
Ten wredny...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

Verid pisze:Nie mieszaj. Tryb bez żadnych wspomagaczy dla kopterów to Acro (tylko żyroskop). Tryb bez żadnych wspomagaczy dla samolotów to Passthru.
Ale tu omawiamy przypadek skrzydła/samolotu więc nie ma co poruszać kwestii kopterowych... próbuje ustalić w jakim trybie uruchomić Servo Auto Trim bo z wątku Marbalona wynika że w bez trybu a sterownik potem te ustawienia przypisuje do pozostałych ... wiadomo skrzydło trzeba oblatać najpierw w jakimś neutralnym trybie bo trzeba sprawdzić SC wytrymować mechanicznie lotki a potem wspierać się wspomagaczami ....

nadal nie wiem co z rewersami zamieniłem Rate na serwach i mam poprawne lotki to z kolei wysokość mam odwrotnie i co gorsza w trybie Angle controler nie wyrównuje poziomu a pogłebia go ...

w trybie PASSTHRU wychylenia lotek są normalne jak daje aparatura w trybie żyroskopowym lotki wychylają się normalnie a wysokość już tylko minimalnie natomiast w trybie Angle wszytko wychyla się minimalnie da się to jakoś zmienić ?
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: wiesiek_kr »

Bihtus pisze:nadal nie wiem co z rewersami zamieniłem Rate na serwach i mam poprawne lotki to z kolei wysokość mam odwrotnie i co gorsza w trybie Angle controler nie wyrównuje poziomu a pogłebia go ...
A możesz kolego bardziej po polsku pisać, choćby ze znakami przestankowymi?
A wracajac do tematu to jak nagrasz film, to łatwiej nam bedzie zdiagnozować problem niż próbując rozszywfrowac co piszesz.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

wiesiek_kr pisze:
Bihtus pisze:nadal nie wiem co z rewersami zamieniłem Rate na serwach i mam poprawne lotki to z kolei wysokość mam odwrotnie i co gorsza w trybie Angle controler nie wyrównuje poziomu a pogłebia go ...
A możesz kolego bardziej po polsku pisać, choćby ze znakami przestankowymi?
A wracajac do tematu to jak nagrasz film, to łatwiej nam bedzie zdiagnozować problem niż próbując rozszywfrowac co piszesz.
ok jak człowiek ślęczy przy modelu i się wkurza to nie w głowie mu znaki przystankowe :)
Na razie (tak mi się wydaje ) opanowałem temat rewersów będę testować w polu. Chociaż nie podoba mi się to że w trybie PASSTHRU lotki wychylają się na maxa, a pozostałych dwóch trybach ledwo. Pomimo że drążki aparatury są na maxa jak by włączone był D/R. Nie wiem może ze stabilizacją tak ma być.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: wiesiek_kr »

Bihtus pisze: mu znaki przystankowe :)
Przestankowe.
W trybacg Stab, ANGLE, jest ograniczenie. Można to zmienić w CLI. Należy zwiększyć parametr set max_angle_inclination_rll = 600
set max_angle_inclination_pit = 450, domyslnie jest duzo mniej
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Verid »

Bihtus pisze:Ale tu omawiamy przypadek skrzydła/samolotu więc nie ma co poruszać kwestii kopterowych... próbuje ustalić w jakim trybie uruchomić Servo Auto Trim bo z wątku Marbalona wynika że w bez trybu
No właśnie wynika że z trybem. Acro konkretnie. Przeczytaj jeszcze raz moje żałosne próby rozkminienia tematu w tamtym wątku bo też miałem problem ze zrozumieniem jak to działczy i dlaczego.
Ten wredny...
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: wiesiek_kr »

Verid pisze:bo też miałem problem ze zrozumieniem jak to działczy i dlaczego.
Nie tylko Ty:) My ludzie starej daty nie możemy tego rozkminić bo kłóci się to z naszymi STARYMI nawykami modelarskimi, ale po przełamaniu to na prawdę działa :)
ODPOWIEDZ