Srzydło+Naze32+iNav=Problem

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srzydło+Naze32+iNav=Problem

Post autor: Bihtus »

Verid pisze:
Bihtus pisze:Ale tu omawiamy przypadek skrzydła/samolotu więc nie ma co poruszać kwestii kopterowych... próbuje ustalić w jakim trybie uruchomić Servo Auto Trim bo z wątku Marbalona wynika że w bez trybu
No właśnie wynika że z trybem. Acro konkretnie. Przeczytaj jeszcze raz moje żałosne próby rozkminienia tematu w tamtym wątku bo też miałem problem ze zrozumieniem jak to działczy i dlaczego.
Powiem tak już wiem o co chodzi. Tryb Acro w skrzydle działa tak że go stabilizuje. Ma związek z ustawieniem serw które ustawia kontroler i model leci prosto. I wtedy następuje zapisanie tych ustawień do kontrolera. W trybie PASSTHRU to nie miało by sensu ponieważ model robi tylko tyle ile każe mu użytkownik za pośrednictwem radia. Więc ta kolejność jest poprawna.

PS. oblataliśmy sky surfera kolega mega zadowolony
wiesiek_kr pisze:
Bihtus pisze: mu znaki przystankowe :)
Przestankowe.
W trybacg Stab, ANGLE, jest ograniczenie. Można to zmienić w CLI. Należy zwiększyć parametr set max_angle_inclination_rll = 600
set max_angle_inclination_pit = 450, domyslnie jest duzo mniej
no właśnie bo w Trybie Angle prawie zabrakło mi prawie pola jak zakręcałem :)

Wątek na razie uznaje za zamknięty bo PID-y były dalekie od ideału i strasznie telepało dziadem ... robiłem różne eksperymenty i niestety rozwaliłem skrzydło. Był to egzemplarz eksperymentalny i już wcześniej wiele przeszedł dlatego na razie eksperymenty kończę. Myślę jednak nad sterownikiem z Autotune bo PID-y mnie przerażają...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ