sp racing f3 deluxe

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dominiv2604
Posty: 41
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 07:58
Lokalizacja: Godziesze

sp racing f3 deluxe

Post autor: dominiv2604 »

Witam, podczas konfiguracji kontrolera f3 w cleanflight, zaznaczyłem że uart 1 jest serial rx a uart 2 ustawiłem na to na co domyślnie jest uart1, od tego momentu nie mogę się w ogole połączyć z moim kontrolerem lotu. Ktoś wie jak zaradzić?
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: sp racing f3 deluxe

Post autor: hrumque@gmail.com »

dominiv2604 pisze:Witam, podczas konfiguracji kontrolera f3 w cleanflight, zaznaczyłem że uart 1 jest serial rx a uart 2 ustawiłem na to na co domyślnie jest uart1, od tego momentu nie mogę się w ogole połączyć z moim kontrolerem lotu. Ktoś wie jak zaradzić?
Zapewne łączyłeś się z nim wcześniej przez usb?
W tym kontrolerze USB jest przerabiane na szeregowy uart przez czipa usb-wirtualny-com, i podpięte pod uart1
Skoro przełączyłeś uart1 na serial RX, a funkcję kontroli przełączyłeś na uart 2 - to teraz nie połączysz się po usb, musisz zorganizować przejściówkę usb-uart (usb-com_TTL) i łączyć sie na porcie uart2

Albo - korzystając z pinów BOOT (zewrzeć podczas włączania zasilania) wymusić bootloader (zawsze działa na uart1) i załadować do kontrolera firmware od nowa przez cleanflight przez usb (z opcją "no reboot sequence" - przez bootloader, oraz "full chip erase" do wyczyszczenia ustawień itp), stracisz ustawienia ale ożywisz płytkę z powrotem do ustawień fabrycznych.
ODPOWIEDZ