Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

Witam

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem jak poniżej na zdjęciu? Wgrane najnowsze MWOSD 1.7, czcionki wszystkie po kilka razy. Zasilanie na 3 różne sposoby podpinane (port USB, PM, dedykowana przetwornica 5V), zrobiony mod na 5V (podłączony tylko przewód + od strony cyfrowej do analogowej, brak połączenia mas z obu stron).

MinimOSD dokładnie taki https://goo.gl/images/wRf23X
Załączniki
test.jpg
test.jpg (129.65 KiB) Przejrzano 3243 razy
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: analogowy »

Użyj forumowej wyszukiwarki ;-)
Czasami można znaleźć coś ciekawego w temacie.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=39307
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

analogowy pisze:Użyj forumowej wyszukiwarki ;-)
Czasami można znaleźć coś ciekawego w temacie.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=39307
Czytałem to ale problem jaki opisujecie nie bardzo pasuje do mojego (patrz zdjęcie) u mnie czcionki nie są "rozjechane" tak jak u was. U mnie czcionki są kompletnie nie czytelne, zostawiają obok siebie poświatę czarną a same są obcięte w połowie, wygląda to tak jakby sygnał był nie wiem "przesterowany"?
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: loko3126 »

Witam mam ten sam problem i rozwiazania narazie nie znalazłem, tu jest film https://www.youtube.com/watch?v=oHUp8B_XbCY oraz krótki temat http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=39307, tylko ja mam osd zintegrowane z kontrolerem.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: analogowy »

Zrób to co opisałem w cytowanym wątku i będzie dobrze. Miałem tak samo jak Ty.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

analogowy pisze:Zrób to co opisałem w cytowanym wątku i będzie dobrze. Miałem tak samo jak Ty.
Sprawdzę to rozwiązanie i dam znać. Martwi mnie jednak to, że u mnie czcionki się wgrywają poprzez MWOSD GUI ponieważ po załadowaniu czcionek bold widać na ekranie że są większe a więc się załadowały co by świadczyło o innym problemie niż twój bo Ty miałeś problem by je w ogóle wgrać?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: yoseph »

analogowy pisze:Zrób to co opisałem w cytowanym wątku i będzie dobrze. Miałem tak samo jak Ty.
Mam ten sam problem: SP f3, oddzielnie minimosd i wszystko ma działać pod iNavem. No i niestety, czcionki zupełnie nieczytelne. Wgrałem czcionkę "default.mcm" poprzez konfigurator od mwosd kvteam. Czcionki są wyraźne i czytelne, ale co z tego skoro nie mogę edytować wyglądu osd. Zmiany nic nie wprowadzają. Nie ważne co ustawię w gui mwosd 1.7. Zawsze przy zmianie czcionek wlatuje jakieś domyślne ustawienie :evil:
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: loko3126 »

U mnie czcionki też sie wrywają przez MW Configurator ale niestety są rozmazane.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: yoseph »

ale ten konfigurator- rozszerzenie do chrome? Jeśli tak to nic nie zmieni. Wgraj przez starsze GUI, uruchamiane jako oddzielny program
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: analogowy »

Panowie ... osd generalnie składa się z dwóch elementów: microkontroler ATmega 328 i kostki OSD MAX7456.
Firmware MWOSD wgrywany jest do microkontrolera ATmega, a czcionki do MAX'a.
Zmiana firmware'u w microkontrolerze nie powoduje nadpisania/usunięcia czcionek z MAX'a. Tak więc czcionki możemy wgrać dowolnym innym softem do tego celu. Dlatego też ja rozwiązałem to tak:
1. Wgrałem firmware Minimosd-extra w wersji LTM,
2. Przy pomocy konfiguratora od tego firmware wgrałem czcionki default.mcm od firmware'u MWOSD,
3. Wgrałem firmware MWOSD w wersji 1.7.1 przy pomocy konfiguratora MWOSD (aplikacja z Chrome'a).

Nie ruszam już wgranych czcionek przy pomocy konfiguratora MWOSD.
Zwieranie wszystkich GND, zasilanie toru 12V w minimosd, zmiana interface USB-UART nie dawały żadnych pozytywnych rezultatów w moim przypadku.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

analogowy pisze:Panowie ... osd generalnie składa się z dwóch elementów: microkontroler ATmega 328 i kostki OSD MAX7456.
Firmware MWOSD wgrywany jest do microkontrolera ATmega, a czcionki do MAX'a.
Zmiana firmware'u w microkontrolerze nie powoduje nadpisania/usunięcia czcionek z MAX'a. Tak więc czcionki możemy wgrać dowolnym innym softem do tego celu. Dlatego też ja rozwiązałem to tak:
1. Wgrałem firmware Minimosd-extra w wersji LTM,
2. Przy pomocy konfiguratora od tego firmware wgrałem czcionki default.mcm od firmware'u MWOSD,
3. Wgrałem firmware MWOSD w wersji 1.7.1 przy pomocy konfiguratora MWOSD (aplikacja z Chrome'a).

Nie ruszam już wgranych czcionek przy pomocy konfiguratora MWOSD.
Zwieranie wszystkich GND, zasilanie toru 12V w minimosd, zmiana interface USB-UART nie dawały żadnych pozytywnych rezultatów w moim przypadku.
Jasna sprawa, nie neguję tego że to nie zadziała tylko jest to dla mnie duże zaskoczenie że wgranie czcionek wprost z MWOSD konfiguratora nie działa tak jak powinno, i trzeba tak kombinować (w dodatku że ten konfigurator jest teraz płatny).
Słowem sprawdzę dzisiaj twój sposób i dam znać czy pomogło. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i pomoc.
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: loko3126 »

Zrobiłem jak analogowy polecił przy starcie czcionki wyświetlały się w miarę wyrażnie, ale później na osd wyswielane są bzdury, większe czcionki w miare czytelne te mniejsze rozmazane niestety.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

loko3126 pisze:Zrobiłem jak analogowy polecił przy starcie czcionki wyświetlały się w miarę wyrażnie, ale później na osd wyswielane są bzdury, większe czcionki w miare czytelne te mniejsze rozmazane niestety.
Sprawdź jeszcze wgrywając starszą wersją MWOSD GUI (bodajże wersja 1.5)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: Verid »

Może głupie pytanie ale.....wszystkie masy masz w porządku? Pokazałeś rozjechane czcionki ale bez jakiegokolwiek tła. Obraz jako taki masz ostry?
Ten wredny...
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: loko3126 »

Wgrałem 1.5 i dalej to samo, masy są ok. obraz wyraźny, podłączałem też bezposrednio pod telewizor i to samo.
ODPOWIEDZ