Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

scorpion10 pisze:Jak właściwie powinno być skonfigurowane to rxrssi w pixhawku ? Jeżeli mam podpięty X8R i na Pixie na porcie Telemtria 1 jest modem a na Tgelemetria 2 podpiąłem minimOSD i raz przez chwile nawet ruszyło a tera znów nie Działa Horyzont, Współrzędne Sat, Napięcie Bateri itp... działają tylko tryby Lotu. Czy jakos specjalnie trzeba jeszce konfigurować cos w Pixie dla podpięcia OSD na wy/we Telemetria2 ?
Tak musisz ustawic na tym porcie czyli telem2 (jego oznaczenie dokładne znajdziesz w dokumentacji) protokół mavlink bo takim się minimosd karmi.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: scorpion10 »

lgojniczek pisze:ak musisz ustawic na tym porcie czyli telem2 (jego oznaczenie dokładne znajdziesz w dokumentacji) protokół mavlink bo takim się minimosd karmi.
Są do wyboru Mavlink1 i Mavlink2 który jest właściwy ? Posiadam minimOSD zakupione w ABC-RC, jakie najlepiej do niego zastosować, na obecną chwile oprogramowanie, bo jest tego sporo i nie wiem które teraz jest najlepiej używać. Dodatkowo mam problem przy wgrywaniu i odczytywaniu danych z minimOSD za każdym razem muszę wciskać przycisk reset, czy tak ma być ? Podpinam przez konwerter USB-TTL +5V,GND,TX,RX i nie mam jak podpiąć reset, by wykonywał się automatycznie. Kilka razy na jakimś starym oprogramowaniu udało mi się uruchomić działające OSD ale po restarcie Pixa znów nie działa Horyzont, Batria itp........ Software jkoś się wgrywa, ale nie udaje mi sie wgrywać font-ów wyskakuje zawsze błąd DATA... czy przy fontach jest jakiś dodatkowy zabieg ?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

Ja polecam MWOSD, ustaw mavlink2. Czcionki wgraj przez mwosd configurator, w obecnej wersji poprawili wgrywanie czcionek.

Jesli chodzi o reset to owszem bez tej lini bedziesz musial recznie sie wstrzelic w odpowiedni moment
zeby moc przeprogramowac ten uklad w minimosd. Sama zmiana parametrow w mwosd juz nie wymaga resetu.
ODPOWIEDZ