Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

Verid pisze:Może głupie pytanie ale.....wszystkie masy masz w porządku? Pokazałeś rozjechane czcionki ale bez jakiegokolwiek tła. Obraz jako taki masz ostry?
Tak obraz z kamery mam ostry, kolory w porządku i kontrast też - generalnie doczepić się nie mogę niczego. Jedyne co to tak jak wspomniałem masa części cyfrowej nie jest spięta z masą części analogowej (układ MAX) spięty jest tylko przewód zasilający +5V. Spróbuję spiąć też masy obu stron oraz wgrać czcionki sposobem jaki koledzy proponowali i dam znać.

Testowałem to zarówno poprzez nadajnik jak i na "krótko" wprost do monitora - efekt ten sam.

EDIT - scalenie

Pełny sukces Panowie, wgrałem firmware z wersji mwosd 1.5 do tego czcionki z mwosd 1.7 a później znów mwosd 1.7 i do strzału ruszyło.

Ten konfigurator nowy niby wgrywa te czcionki ale trwa to w nim o połowę krócej niż w starej wersji i ten fakt już jest zastanawiający. Pomimo nawet tego że w nowym baudrate jest ustawiony na 57600 a w starym domyślnie na multiwii 115200...

Tak czy inaczej działa, podziękowania @analogowy za wskazówki.

Jedyny mały problem jaki teraz mam to rssi na osd, nie chce działać z pixhawkiem pomimo że w pixie mam poprawną wartość rxrssi, może ktoś podpowie? (zaznaczona opcja use fc rssi w mwosd)
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: loko3126 »

Zrobiłem wg. twojego opisu lgojniczek i wszystko śmiga także dziękuję bardzo z pomoc. Pozdrawiam.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

loko3126 pisze:Zrobiłem wg. twojego opisu lgojniczek i wszystko śmiga także dziękuję bardzo z pomoc. Pozdrawiam.
Cieszę się że i Tobie się udało, na przyszłość może ktoś skorzysta z tego rozwiązania również.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Mi też RSSI nie działa więc pewnie problem z softem
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

MacPiston pisze:Mi też RSSI nie działa więc pewnie problem z softem
Trzeba zerknąć do kodów źródłowych MWOSD i zobaczyć jakie dane czyta z MAVLINK przy zaznaczonej opcji Use FC RSSI, i dodatkowo sprawdzić w jaki sposób Pixhawk wysyła rxrssi przez MAVLINK (czy w ogóle wysyła - dokumentacja jest skąpa na ten temat). Jak będę miał dziś czas to zerknę i czegoś się dowiemy.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Znajdę dzisiaj chwilę to popatrzę
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

MWOSD odbiera dane o rssi z mavlinka sprawdziłem, arducopter bo o nim mowa wysyła wartość rxrssi w tym samym polu co pozostałe ewentualne wartości rssi więc musi to zadziałać. (rssi prze mavlinka jest zunifikowane)

Po oględzinach stwierdziłem że trzeba zasymulować niską wartość sygnału i w inputs w taranisie zmniejszyłem wagę nadawanego rssi do 10 i bingo na osd wartość rssi zmalała. To był sygnał do rozwiązania, kalibracja wartości min i max, szybkie wejście do menu osd i kalibracja zgodnie z manualem i działa :)

Kluczem do rozwiązania jest poprawna wartość odbieranego sygnału rssi w pixhawku pod postacią rxrssi. Podobno można to też uzyskać podpinając się do wejścia sbus wprost z odbiornika np x8r po zastosowaniu filtra rc ale ja nie kombinowałem - wypchnąłem wartość rssi z powrotem do pixhawka z taranisa poprzez kanał rc pwm i odpowiednio zmodyfikowałem ustawienia pixhawka.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Z tym że ja mam podłaczone RSSI do pixa kabelkiem, i poprzednio działało a teraz na MWOSD już nie działa...
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

MacPiston pisze:Z tym że ja mam podłaczone RSSI do pixa kabelkiem, i poprzednio działało a teraz na MWOSD już nie działa...
Czy w pixhawku wyswietla ci poprawnie wartosc parametru rxrssi?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Tak, na innym OSD działało i w MP też jest ok
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Hmmm... Właśnie zauważyłem że nie mogę wejść do menu w OSD - u ciebie działa?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

MacPiston pisze:Hmmm... Właśnie zauważyłem że nie mogę wejść do menu w OSD - u ciebie działa?
Działa elegancko właśnie wylądowałem ;)

Edycja:
Tak dla informacji do zainteresowanych, przedmiotowy problem z wgrywaniem czcionek został poprawiony w wersji GUI konfiguratora 1.7.1.5
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: MacPiston »

Jakbyś mógł podać jakie masz maksymalne wartości kanałów roll, pitch itd. Ustawiłem też że RSSI leci poprzez jeden z kanałów, pixhawka też poprawnie ustawiłem a OSD dalej milczy... Symulowanie niskiej wartości też nie pomaga.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: lgojniczek »

MacPiston pisze:Jakbyś mógł podać jakie masz maksymalne wartości kanałów roll, pitch itd. Ustawiłem też że RSSI leci poprzez jeden z kanałów, pixhawka też poprawnie ustawiłem a OSD dalej milczy... Symulowanie niskiej wartości też nie pomaga.
Jasne że podam tylko muszę chwilę wygospodarować
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Minimosd + MWOSD - kompletnie nieczytelne czcionki

Post autor: scorpion10 »

Jak właściwie powinno być skonfigurowane to rxrssi w pixhawku ? Jeżeli mam podpięty X8R i na Pixie na porcie Telemtria 1 jest modem a na Tgelemetria 2 podpiąłem minimOSD i raz przez chwile nawet ruszyło a tera znów nie Działa Horyzont, Współrzędne Sat, Napięcie Bateri itp... działają tylko tryby Lotu. Czy jakos specjalnie trzeba jeszce konfigurować cos w Pixie dla podpięcia OSD na wy/we Telemetria2 ?
ODPOWIEDZ