Problem z ustawieniem gimbal'a na serwach w Mission Planner

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

peter.bielski
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2016, 20:40

Problem z ustawieniem gimbal'a na serwach w Mission Planner

Post autor: peter.bielski »

Dzień Dobry,

Szukam pomocy w następującym problemie:

Chciałbym za pomocą APM 2.8 wraz z oprogramowaniem Mission Planner (firmware 3.7.1. ArduPlane) ustawić na wyjściu prosty gimbal na jednym serwie - tylko roll.
Po podłączeniu wszystkiego - dajmy na to: pod A10 (tylko sygnał, zasilane jest z szyny output - bez zworki, z power module) - serwo zaczyna drżeć i nagrzewać się.
Jedno serwo już tak spaliłem, przy następnym jestem ostrożniejszy. Przestawiłem więc wyjście na szynę output - serwo nie drży.

W Mission Planner ustawiłem roll na rc6 (pod który jest podpięte serwo) - opcja Stabilise jest nieaktywna (szara). Type - nieaktywne. Input Ch. - nieaktywne. Angle limits - nieaktywne.
Mogę jedynie zaznaczyć Reverse.
Servo nie reaguje na ruchy kontrolera - w końcu nie mogę zaznaczyć Stabilise.
W parameters rc6_function jest ustawione również na mount_roll (nr. 8).

Próbowałem całość ustawić poprzez APM Planner - tam mogę zaznaczyć Input Ch. oraz Stabilise - ale niestety serwo nie reaguje na ruchy APM - jak rozumiem stabilizacja jest uzyskiwana za pomocą wbudowanego żyroskopu?

Edit: Po resecie, na kanale 6 również serwo drży i się błyskawicznie nagrzewa (serwo jest sprawne, sprawdzone na 2 innych które posiadam - ta sama reakcja - serwa są analogowe)

Jak to ustrojstwo zmusić do działania?

Dziękuję za każde wskazówki.
ODPOWIEDZ