Esc DJI 420lite - traci synchro??

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Esc DJI 420lite - traci synchro??

Post autor: matulekpl »

Cześć,
Przydarzyło się raz. Potem cisza... a dzisiaj podczas 30min lotu zdarzyło się 3 krotnie.
Wyglada to jakby jeden silnik wyłączał się na pół sekundy. Ale zaraz wraca i jeżeli dron jest wysoko to szybko wraca do poziomu i leci dalej. Niestety jak jest nisko to przywali w glebe
.
Co to może być? Silnik nawala czy esc traci synchronizację??
Silniki i esc kupowane były jako komplet. DJI e305. Esc 420lite i silniki 960kv 2312e.
Da się to jakoś na nowo skalibrować? Czy wymieniać Esc?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Esc DJI 420lite - traci synchro??

Post autor: matulekpl »

Ktoś coś? Cokolwiek? Chyba jednak kupię nowy Esc...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Esc DJI 420lite - traci synchro??

Post autor: rex »

Najpierw zamień miejscami esc lub silniki i upewnij się co niedomaga. Może też coś nie łączyć itp. Zobacz czy któryś z silników mocniej się nie nagrzewa.
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Esc DJI 420lite - traci synchro??

Post autor: Waldek 1964 »

Miałem kiedyś podobny przypadek jak Ty . też nie wiedziałem o co chodzi winny okazał się esc Favourite LittleBee 20A, dostał zimnego luta gdzieś na kondensatorku.Żeby dojść który trzymaliśmy go w ręce i gaz na 100% i 0% i tak paręnaście razy i w końcu wylazło który szwankuje na momencik się zatrzymywał silnik. Jak lataliśmy spokojnie to czasami nic się nie działo ,dopiero jak mu się porządnie wstawiło po obrotach to potrafił na momencik tracić synchro.Ile czasu i kretów było przy tym to już nie będę pisał.
ODPOWIEDZ