EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

filip6464
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 21:54

EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: filip6464 »

Witam, zainteresowało mnie pewne rozwiązanie sterowania ustawieniami quada, podgląd pozycji aktualnej przez telemetrie 3DR radio wraz z aplikacją EZ GUI na telefon. Wszędzie gdzie widziałem połączenie telefonu z maszyną było, albo przez BT albo przez telemetrie 3DR radio. Zastanawia mnie, czy jest jakaś możliwość wykorzystania telemetrii odbiornika i nadajnika RC, czy można jakoś w ten sposób połączyć maszynę z telefonem, bez konieczności dopakowywania oprócz niezbędnego odbiornika RC (z telemetrią) jeszcze dodatkowego odbiorniko-nadajnika z telemetrią specjalnie dla telefonu. Jest jakiś sposób?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: MacPiston »

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: pawelsky »

EZ GUI obsluguje takze telemetrie FrSky
filip6464
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 21:54

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: filip6464 »

Telemetria w obie strony w FrSky jest możliwa?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: pawelsky »

filip6464 pisze:Telemetria w obie strony w FrSky jest możliwa?
Telemetria generalnie z definicji jest jednostronna. Ale jesli chodzi o telemertie w jedna i sterowanie w druga, to tak, jest w teorii mozliwa (SP2UART) ale w praktyce niezbyt sensowna (z uwagi na niski baudrate).

Mysle ze dobrze by bylo gdybys najpierw okreslil co tak naprawde potrzebujesz i do czego, bo widze ze pytasz tak troche na slepo w roznych watkach o co popadnie ;-)
filip6464
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 21:54

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: filip6464 »

pawelsky pisze:
filip6464 pisze:Telemetria w obie strony w FrSky jest możliwa?
Telemetria generalnie z definicji jest jednostronna. Ale jesli chodzi o telemertie w jedna i sterowanie w druga, to tak, jest w teorii mozliwa (SP2UART) ale w praktyce niezbyt sensowna (z uwagi na niski baudrate).

Mysle ze dobrze by bylo gdybys najpierw okreslil co tak naprawde potrzebujesz i do czego, bo widze ze pytasz tak troche na slepo w roznych watkach o co popadnie ;-)
Pytam czego nie rozumiem, nie wiem, albo rozwiązania które już jest gdzies nie rozumiem :P

A co do telemetrii dwie strony, to zwyczajnie też rozważam po prostu opcje, w co jest sens i mam wgl możliwość pobawić się, a co nie :)

Generalnie zamysł odnośnie EZ Gui był taki, że oprócz bluetootha o którym pisałem w innych wątkach (miał służyć szczególnie do programowania na polu na szybko, a głównie do programowania tras po punkatach i trochę pomóc żeby nie szukać cały czas kabla przy wgrywaniu nowego softu z komputera) anyway, EZ Gui z samego bluetootha jest ciekawy, ale zastanawiam sie jakich modyfikacji musiałbym niezbędnie dokonać, żeby móc mieć na żywo podgląd pozycji quada na ekranie telefonu/tableta i żeby mieć możliwość też na bieżąco podawać mu punkty do których ma się przemieszczać. Tak się trochę rozmarzyłem, ale badam grunt jak mogę, na razie w teorii :P
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: EZ Gui Telemetria z odbiornika RC

Post autor: DzikuVx »

Tutaj masz telemetrię DIY na modułach HC-12 z "przelotką" na Bluetooth. Wszystko kosztuje około 60-70zł i działa na mniej więcej kilometr.
https://quadmeup.com/diy-wireless-telem ... k-for-uav/
ODPOWIEDZ