Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: ci3jk4 »

W swoim z84 postanowiłem przełożyć popychacze na górę no i mam teraz mały problem, bo ramię serwa jest po prostu za krótkie i ledwo co wystaje ponad górną powierzchnię skrzydła.
Sprawę rozwiązać dwojako.
Albo ramię owo przedłużyć/wymienić na dłuższe, albo podciąć piankę żeby obecne więcej wystawało na zewnątrz.
Co do cięcia jestem dość negatywnie nastawiony, bo tam jest dosłownie 5-6 mm materiału, a żeby to miało ręce i nogi, to ze 4 musiałbym wyciąć - mocowanie serwa będzie wiotkie...


Zostaje dobranie dłuższego ramienia, albo przedłużenie go jakoś na patencie.
W obu modelarskich w których byłem nie mają ramion do mikro serw, a ja chciałbym w weekend polatać :)

Wie ktoś może gdzie takiego gotowca mogę dostać, albo ewentualnie zna patent na przedłużenie tej dźwigni w solidny sposób?
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: rychoo »

Pamietaj tylko ze przedluzona dzwignia na serwie i orczyk na lotce bez zmian spowoduje drastyczne powiekszenie zakresu pracy lotki :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: Adrián »

Tak na szybko, to ja bym zrobił z kawałka np fr4. Wyciąć wąski pasek i przykrecic na 2 śrubki lub jedną i przykleic do seryjnego. Możesz dowolnie przedłużyć i tylko trzeba kilka otworów przewiercic w przedluzce. Ale chyba najlepiej na dwie i przykleic.
Też będę u siebie zmieniał na górę. Chociaż jeszcze nic nie uszkodziłem, ale tak dla spokoju.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: yoseph »

Ja bym przełożył dźwignię serwa do góry. Wybrał odpowiednią ilość materiału, tak żeby pracowała w skrzydle, zrobił tylko wylot ze skrzydła na popychacz. Wymaga trochę pracy, ale po wszystkim jest czysto, elegancko a serwo i dźwignie nie wystaje po żadnej stronie skrzydła.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: ci3jk4 »

No do frezarki nie mam obecnie dostępu więc wyciąć z fr4 na szybko nie da rady.
Mam jakiś tam zestaw nie pasujących dłuższych orczyków, no i jako że nie mogę znaleźć odpowiedniej sztuki, myślałem że potnę je i przykleję/przykręcę do obecnych krótkich, ale to raczej rozwiązanie tymczasowe, zakładam że zamówię w międzyczasie u chinczyka jakiś duży zestaw i wtedy dobiorę jakiegoś gotowca.

Zakresy i tak muszę ograniczyć w apce i kontrolerze więc to nie problem.
Korci mnie jeszcze to co powiedział yoseph (miałem tak w x7 i wyglądało bardzo czysto i schludnie), ale już zdążyłem zrobić przelotki na orczyk, więc chyba sobie odpuszczę tą opcję, bo znowu musiałbym jeszcze otwory jakoś ładnie zalepić...

Straszna lipa że te orczyki nie są uniwersalne, a że każdy producent robi na swoje zęby i swoje serwa, bo np towerpro mam chyba z 10 kompletów różnych rozmiarów i nic nie pasuje.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: Verid »

ci3jk4 pisze:No do frezarki nie mam obecnie dostępu więc wyciąć z fr4 na szybko nie da rady.
Co? Pilnik i wiertarka wyszły z mody?
ci3jk4 pisze:Zakresy i tak muszę ograniczyć w apce i kontrolerze więc to nie problem.
Tja, tylko dajesz dłuższą dźwignę czyli bardziej obciążasz serwo. Żebyś przypadkiem nie skopcił tego czy owego. Lepiej zrób jak pisał yoseph. Podskrobać trochę gniazdo serwa w miejscu gdzie pracuje orczyk, obrócić orczyk i wbić bowden by przechodził przez skrzydło.

Podobnie jak tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=13639&start=15
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: ci3jk4 »

No tak, tylko serwo jest też raczej na wyrost - 2,5kg, 14 gram względem polecanych 9g. Z drugiej strony ramię było by przedłużone o max 5mm.
Z trzeciej strony po przeszukaniu internetu dla orczyka na serwo 21T o mocowaniu 4,70mm znalazłem jak na razie tylko jakieś uniwersalne mocowanie od dubro i aluminiowy orczyk na amazonie.
Ciężka sprawa.
Myślę ze zamontuję jak na razie na patencie, i tak jak mówiłem zamówię jeszcze kilka orczyków na spróbowanie. Jak nie zadziała to przełożę popychacz spowrotem na dół, albo zrobię tak jak piszecie z yosephem (nawiasem mówiąc żałuję że nie zrobiłem tak od razu, bo teraz baaardzo odrzuca mnie opcja łatania epp w miejscu nacięcia na orczyk).
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: jelcyn »

O 5mm to sobie przedłuż byle jaką dźwignią od byle jakiego serwa. Skręć na dwa wkręty z oryginalną dźwignią i zabezpiecz CA.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: ci3jk4 »

Taki właśnie jest plan. Pytanie tylko było czy ktoś gdzieś gotowych orczyków nie widział na 21t żeby potem mieć już estetycznego gotowca.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: jelcyn »

Olej ilość zębów, liczy się tylko średnica. Jak wchodzi z wyraźnym oporem to na pewno będzie trzymać.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: rychoo »

Ograniczanie zakresu z tego powodu w apce powoduje ze tracisz rozdzielczosc na serwie... serwo powinno pracowac w maksymalnym dla siebie zakresie.

Po to sa dziurki po stronie serwa i orczyka zeby uklad mechanicznie pracowal optymalnie... tzn: maksymalne wychylenia serwa powoduje dokladnie takie wychylenie lotki jak powinno byc.. dopiero jak juz mechanicznie nie mozesz nic poprawic to ostatni szlif robisz w apce

Jestes przed przekladka to zrob tak jak koledzy wyzej proponuja i nie wydluzaj ramienia :)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: ci3jk4 »

Z tą rozdzielczością to zobaczymy. Najwyżej będę dalej kombinować...
Zamówiłem kilka różnych zestawów orczyków, a jak na razie "uszyłem" sobie takie przedłużki:
Obrazek

Zszyte drutem kenthal i już tu było praktycznie bez luzów, zalałem też CA, a przy montażu wsadzę jeszcze w termokurcz i znowu doleję CA, żeby być pewnym że w locie złapie najwyżej luz zamiast się ułamać, albo przesunąć.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Corona CS-939MG dłuższa dźwignia - skąd wziąć?

Post autor: jelcyn »

No i git. Można to wzmocnić naciągając bardziej drut i wtapiając go w plastik na głębokość grubości drutu.
ODPOWIEDZ