Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ejassie
Posty: 0
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 05:46
Lokalizacja: Wrocław

Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: ejassie »

Kiedyś zgubiłem quada i uratowal mnie właśnie buzzer który był podpiety do baterii ponieważ jest on bardzo głośny są tam właściwie 2 buzzery. Zastanawiam się czy nie da się ich jakoś odlutować i połączyć jako buzzer pod aparaturę. Czy wystarczyło by żeby tam dać 12v np. I działał by jako lost.model buzzer?

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: Verid »

Ten wredny...
Awatar użytkownika
ejassie
Posty: 0
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 05:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: ejassie »

Dziękuję ci dobry człowieku :)
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: Kubiako »

Odświeżę temat bo zakończył się chwilę po tym jak się rozpoczą. Nie próbował ktoś przerobić tego alarmu żeby można go było wysterować a aparatury? W quadzie wyścigowym mało miejsca więc szukam rozwiązania które nie będzie wymagać dodatkowo urządzenia. Myślałem o podaniu napięcia na z BEC ograniczonego do wartości 4V na pierwszy niewykorzystany styk w alarmie i ograniczenie go do wartości poniżej 2,7V przez jakiś tranzystor żeby wzbudzić alarm na tej celi. Same zasilanie z BEC wykrywane jest poprawnie, ale po połączeniu z LiPo aktywne jest 0V. Pewnie o czymś istotnym z zakresu elektrotechniki zapomniałem, ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: pawelsky »

Kubiako pisze:Pewnie o czymś istotnym z zakresu elektrotechniki zapomniałem, ma ktoś jakiś pomysł?
O tym ze na kazdym styku mierzysz nie napiecie pojedynczej celi tylko sume napiec wszystkich cell od pierwszej do tej ktora mierzysz? :-)
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: Kubiako »

Ale ze mnie debil, wiedziałem że to będzie banalne :oops: Jednak w dalszym ciągu wydaje mi się że można coś takiego zrobić. Z racji pogody czasem dostanie się trochę śniegu do alarmu i uznaje on ze mną więcej cel, przy czym te których jest więcej maja jakieś znikome napięcia i wzbudzają alarm. Ma ktoś pomysł co należy że sobą zewrzeć żeby uzyskać taki efekt?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: pawelsky »

Kubiako pisze:Ale ze mnie debil, wiedziałem że to będzie banalne :oops: Jednak w dalszym ciągu wydaje mi się że można coś takiego zrobić.
Mozna tylko po co skoro mozna kupic to co Verid podal w pierwszym linku lub TO jesli wystarczy Ci 4S?
Kubiako pisze:Z racji pogody czasem dostanie się trochę śniegu do alarmu i uznaje on ze mną więcej cel, przy czym te których jest więcej maja jakieś znikome napięcia i wzbudzają alarm. Ma ktoś pomysł co należy że sobą zewrzeć żeby uzyskać taki efekt?
Dwa piny do pomiaru cel, ale ZDECYDOWANIE ODRADZAM robienie tego przy podlaczonej baterii, bo zrobisz na niej zwarcie.

Zanim zaczniesz dalej kombinowac, usiadz sobie i na spokojnie postaraj sie zrozumiec w jaki sposob alarm mierzy napiecia na poszczegolnych celach...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: kuczy »

Kubiako pisze:Odświeżę temat bo zakończył się chwilę po tym jak się rozpoczą.
Pierwszy link podany przez Verida zawiera w sobie wszystko czego szukasz plus mrygajaca jasna diode LED - więc po co na siłę odkrywać na nowo coś, co już jest zrobione?
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: Kubiako »

kuczy pisze:
Kubiako pisze:Odświeżę temat bo zakończył się chwilę po tym jak się rozpoczą.
Pierwszy link podany przez Verida zawiera w sobie wszystko czego szukasz plus mrygajaca jasna diode LED - więc po co na siłę odkrywać na nowo coś, co już jest zrobione?
Nie mierzy on niestety napięcia na pojedynczych celach, uśrednia tylko napięcie z wszystkich cel. To co zaproponował PAWELSKY jest fajne, niestety nigdzie już niedostępne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: Verid »

Kubiako pisze:uśrednia
Sumuje
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Czy da się przerobić "lipo voltage alarm" na buzzer?

Post autor: kuczy »

Kubiako pisze:Nie mierzy on niestety napięcia na pojedynczych celach, uśrednia tylko napięcie z wszystkich cel.
Ale tak samo na zasadzie pomiaru calego pakietu działają systemy failsafe i buzzery w racerach sterowane przez FC. Owszem masz racje, ze nie mierzone sa pojedyncze cele, ale jakbys zobaczył jaki rozrzut pomiarow mają te wskazniczki - moglbys się bardzo zdziwić - jesli balansujesz cele - raczej nie powinny sie rozjechac podczas jednego lotu. Ale spoko, każdy ma swoje priorytety.
ODPOWIEDZ