telemetria, tablet, droidplanner

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kubekwkubek
Posty: 13
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 16:45
Lokalizacja: Poznan

telemetria, tablet, droidplanner

Post autor: kubekwkubek »

Dobry,
Kupiłem moduł do telemetrii: Moduł Telemetrii Mini V2 433MHz 100mW - TTL do Pixhawk. Podłączyłem do pixhawka i do tableta.. To urządzenie ktore jest podlaczone do tableta (na androidzie) miga na zielono/czerwono. Proba polaczenia konczy sie komunikatem MavLink Error: device not found. Jednocześnie jeśli to samo urządzenie podłącze do telefonu Samsung wszystko śmiga jak należy. IMHO jest jakis problem z usb tableta. Mam zatem pytanie: czy ktos może polecić jakiegos tableta ok 8 - 9'' na ktorym mozna zainstalowac droidplannera i ktory będzie dzialal bez problemow z ww urządzeniem ? dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: telemetria, tablet, droidplanner

Post autor: ci3jk4 »

Jeszcze jest jedna opcja która może zadziałać.
Zrootować tablet i dodać obsługę host OTG.
Tylko tutaj już byś się musiał upewnić że jest taka możliwość na forach urządzeń mobilnych.
Sam osobiście tego nie robiłem bo już dawno wszystko odROOTowałem, ale wiem że jest taka opcja dla niektórych urządzeń.

Aaaa no i jeszcze się upewnij że oprócz droid planera masz zainstalowany ten mini programik 3cośtam cośtam - wymagany żeby właśnie była obsługa telemetrii przez te apki.

Jest w polecanych pod droidplanerem i podobnymi apkami.

Sorry że tak lakonicznie, ale dopiero wczoraj sam się tym bawiłem i jeszcze nie pamiętam nazw, a teraz siedzę w robocie...
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: telemetria, tablet, droidplanner

Post autor: alkatras13 »

kubekwkubek pisze:To urządzenie ktore jest podlaczone do tableta (na androidzie) miga na zielono/czerwono. Proba polaczenia konczy sie komunikatem MavLink Error: device not found
U mnie tak się dzieje jak nie łączy gniazdo w tablecie..
Droidplanner nie jest aktualizowany juz i pisza żeby instalować Tower (aktualizacja była w maju), jest tez Tower beta (aktuazizacja 3dni temu) , ja wczoraj zainstalowałem Tower beta (z Tower mnie wywalało) ale bete dopiero będę testował moze dzisiaj.

Droidplanner 2 w sumie używałem do tej pory ale tylko do telemerti ew. Guide sie bawiłem i follow me.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: telemetria, tablet, droidplanner

Post autor: ci3jk4 »

Jeszcze jest to Q cośtam.
Wczoraj porównywałem i może do lotów tower lepszy, ale do ustawień, przez laika modelu to qcośtam dużo prościej skumać (kwestia zobrazowania ustawień a nie tylko listy parametrów).
ODPOWIEDZ