CC3D Atom - bootloader i firmware

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: mrozilla »

Udało mi się zgrać oprogramowanie NT do CC3D Atom, również udało mi się powrócić do LibrePilot, po czym wgrałem już najnowsze firmware NT i po podłączeniu do Storm32 IMU nie było wykrywane. Chciałem jeszcze raz wgrać FW, ale nie da się. Nawet Flash Loader Demo (który wcześniej wgrał bootloader LibrePilot bez problemu) wywala błąd "(...) Boot loader can not be starter(...)" tylko problem w tym, że płytka wchodzi w tryb bootloadera ponieważ zapala się zielona dioda. Gdy podłączę bezpośrednio pod USB to pokazuje się komunikat nieznanego urządzenia (OliiW pisał, że tak ma być) i migają dwie diody, zielona i niebieska, czyli jakby wszystko ok, tylko dlaczego pomimo wejścia w tryb bootloader (zielona dioda) nie da się wykryć płyty przez USB UART (CH340 i FTDI) skoro wcześniej działało. Wyczyścił się wsad? Ale chyba tak czy tak dało by się wgrać programem Flash Loader Demo, co w takim razie zrobić, coś się uszkodziło? Płyta do wywalenia?
Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie...

EDIT - scalenie

Nikt nie miał z tym na tyle styczności aby miał pomysł jak przywrócić funkcjonalność kontrolera?
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: qemay »

Zawsze możesz przejść w tryb boot i wgrywać bezpośrednio. Na atomie pady do zwarcia boot są chyba pod spodem. Tylko z osobistego doświadczenia wiem że najprościej na cc3d w takim przypadku podłączyć się zewnętrznym usb uart do uart1.

Możesz wtedy wgrywać dowolny wsad dowolnym programatorem :P

Tu jest całkiem przyjazny opis
http://www.southquay3d.com/index.php?ro ... &news_id=9
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: mrozilla »

No właśnie problemem jest to, że właśnie robię tak jak w poradniku i wcześniej działało, teraz żaden program nie widzi urządzenia, pomimo, że prawidłowo wchodzi w tryb bootowania i zapalają się dwie diody.
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: arrecky »

Miałem też problemy z cc3d i powrotem do poprzedniego softu - okazało się , że problem stanowiły sterowniki windows - po podpięciu do innego kompa i zainstalowaniu wszystkiego od zera - cc3d ożył - może tędy droga...?
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: qemay »

Arrecky - owszem to może mieć znaczenie jeśli podpinamy się pod usb. Ale podpinając się zewnętrznym USB Uart sterownik jest tego urządzenia.

Mrozilla - zworkę boot zwierasz - czy zlutowałeś?
Czym flashujesz - programem od stm'a?
This means you either have made a bad FTDI cable (ouch!) or more likely – are not in DFU mode.
Dokładnie - upewnij się, że połączenie jest ok i że na pewno jesteś w trybie DFU. Mi wielokrotnie się zdarzało, że zwieranie zworki boot nic nie daje - dopiero jej zalutowanie dawało odpowiednie efekty.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: mrozilla »

Najpierw zwierałem śrubokrętem i było ok, później nie dawało to efektu więc zlutowałem i niestety nic nie pomaga. Czyżby STM był uwalony? Czy jest szansa jak wlutuję nowy STM, że uda się połączyć przez STMFlashLoader Demo (tym wgrywam) i wgrać firmware? Czy nowa kość będzie miała w sobie bootloader, że za pomocą UART wgram FW czy potrzebny będzie jakiś zewnętrzny programator?
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: CC3D Atom - bootloader i firmware

Post autor: mrozilla »

Czy zamiast STM32F103CB mogę zastosować STM32F103C8 czy to będzie zbyt duża różnica i nie ma to szans na powodzenie?
ODPOWIEDZ