sonar cc3d

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dzimus
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 07 lip 2016, 20:01
Lokalizacja: poznań

sonar cc3d

Post autor: Dzimus »

Witam panowie
Mam problem z cc3d evo i sonarem niby jest wejście sonar ale za choinke nigdzie nie mogę znajdnąc żadnej instrukcji .
Wiem pewnie zaraz będzie było 100 razy opisane .
To ja sie pytam gdzie ??
Jest i owszem bla bla bla idzie podłączyć , zbędny bajer . No to jak idzie i ktoś pyta jak to jak wszyscy wiedzą niech wreszcie tą tajemnice zdradzi JAK ??
Po nic tego wejścia sonar nie zrobili i nie jest to dla mnie zbędny bajer ja go chce i chce latać na altitude hold i tyle. baro jest nie tak precyzyjne poza tym baro też nie mogę podłączyć .
Czy ktokolwiek ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat lub potrafi mnie odesłac do odpowiedniego tematu w polskim lub angielskim języku .
Pozdrawiam serdecznie .
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: sonar cc3d

Post autor: kuczy »

Dzimus, czasami trzeba poszukać poza - po 5 min chyba mi się udało znaleźć interesujący poradnik:

https://quadmeup.com/connecting-ultraso ... eanflight/

Kod: Zaznacz cały

Depending on flight controller hardware, HC-SR04s Trig and Echo has to be connected to different pins:

    Naze32 and Flip32 when parallel PWM radio is connected (this is the only case when resistors are not need. Those pins are 5V tolerant):
        Trig: Motor 5
        Echo: Motor 6
    Naze32 and Flip32 when PPM or Serial RX is connected
        Trig: RC7
        Echo: RC8
    CC3D
        Trig: RC4
        Echo: RC5
    SPRacingF3
        Trig: RC4
        Echo: RC5
        Since the same pins can be used by other features like SoftSerial or Parallel PWM RC, depending on hardware, some of those function can not be used with Sonar.
Dzimus
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 07 lip 2016, 20:01
Lokalizacja: poznań

Re: sonar cc3d

Post autor: Dzimus »

Z tego co rozumiem to naza i flip po pwm-ie to 5 i 6 ale w cc3d tylko ppm wtedy mamy 4 i 5 wolny a widzialem na yt jak gosc po pwm do cc3d podłączył i działało . I poco mi w Evo to wejscie sonar na dole ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: sonar cc3d

Post autor: kuczy »

Dzimus, nie pytaj się mnie - ja znalazłem poradnik - miałem kiedys Flipa32 teraz APM więc więcej nie jestem w stanie pomóc z CC3D. Spróbuj tak jak napisali i może zadziała.
ODPOWIEDZ