Beitian bn-800 u-center nie łączy się

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: mikun »

Próbuję podłączyć antenę GPS M8N Beitian BN-800 z U-center, dokładnie taką:

Obrazek


Próbowałem przez 2 różne USB->TTL jeden na FTDI drugi na PL-2303HX, podałem port com, prędkość domyślną czyli 9600 i kliknąłem ikonkę dwóch wtyczek. Te u góry po lewej są zielone, czyli program połączył się z konwerterem USB-TTL ale na dole na pasku są czerwone i mrugają szybko (tak samo szybko jak dioda LED na antenie), obok nich wypisany port i prędkość. Protocol mam jako UKNOW. Zamieniałem TX z RX sprawdzałem napięcia zmieniałem prędkości na inne i nic. Na antenie gps mruga niebieska dioda LED tak gdzieś 5 razy na sekundę druga dioda LED czerwona zapaliła mi się chyba gdy antena złapała fixa.

screen z u-center:

Obrazek

Czy antena jest padnięta?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: pawelsky »

Otworz Binary console i zobacz co wyswietla.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: mikun »

W binary console pustki.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: wrepinski »

Sprawdzałeś inne prędkości ?


Wysłane z Telefonu, przepraszam za zwięzłość.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: mikun »

Zanim napisałem tutaj, starałem się wykorzystać wszystkie możliwości, także przeleciałem wszystkie prędkości. Na aukcji allegro sprzedający napisał między innymi:

Moduł GPS U-blox NEO-M8N
Model: BN-800 Bestar
Szybkość transmisji: 4800-115200bps (domyślnie 9600dps)

Edyta:

Ruszyło!!! Wiem że na 100% u mnie nie działa na PL-2303HX na FTDI też nie chciało ruszyć ale znalazłem jeszcze starą płytkę uruchomieniową na atmedzie 644 (tam też siedzi FTDI):

Obrazek

Wydłubałem atmegę i wpiąłem się w piny TX i RX i ruszyło ale na prędkości 38400.

Chciałem przeprogramować na 57600 wg tutoriala Clawa http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=24693 ale nie chce mi się zapisać. Ciągle uruchamia się w u-center na 38400.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:Chciałem przeprogramować na 57600 wg tutoriala Clawa http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=24693 ale nie chce mi się zapisać. Ciągle uruchamia się w u-center na 38400.
Nie chce sie zapisac, ale sie zmienia na 57600, czy nawet nie udaje Ci sie zmienic?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: mikun »

Po wykonaniu komend, które opisał Claw, daję SEND i drugi raz SEND i nie widzę żadnego paska postępu zapisu, czy jakiegoś potwierdzenia zapisu. Odpinam antenę, wyłączam program, uruchamiam wszystko na nowo, daję 57600 ikonka łączenia jest szara, daję 38400 zielona, mruga i w okienku binary console lecą dane.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:Po wykonaniu komend, które opisał Claw, daję SEND i drugi raz SEND i nie widzę żadnego paska postępu zapisu, czy jakiegoś potwierdzenia zapisu. Odpinam antenę, wyłączam program, uruchamiam wszystko na nowo, daję 57600 ikonka łączenia jest szara, daję 38400 zielona, mruga i w okienku binary console lecą dane.
Rozdziel 2 rzeczy: zmiana predkosci (CFG-PRT) i zapisanie konfiguracji w pamieci nieulotnej (CFG-CFG).

Czy po tej pierwszej widzisz zmiane predkosci? Jesli nie to masz problem gdzies na linii TX adaptera - RX GPSa albo zmieniasz parametry zlego portu (pokaz screen z CFG-PRT przed kliknieciem Send).

Jesli zmiana predkosci nastepuje ale dane sie nie zapisuja to prawdopodobnie zle zapisujesz (pokaz screen CFG-CFG przed kliknieciem Send).

Otworz Packet console i obserwuj co sie tam dzieje gdy wysylasz komendy.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: mikun »

Dzięki Pawelsky już wiem dlaczego nie chciało mi zapisywać. Nie było napisane że trzeba zaznaczyć pozycję 1 w okienku DEVICES przed UBX CFG CFG SEND. U mnie było domyślnie zaznaczone 0 i 1. Teraz śmiga jak powinno 57600 i 14 satelit w pomieszczeniu :-) HDOP 0,0,6

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beitian bn-800 u-center nie łączy się

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:U mnie było domyślnie zaznaczone 0 i 1
Jesli bylo zaznaczone 0 i 1 to rowniez powinno zadzialac (najlepiej zaznaczac wszystkie 4 opcje), wiec problem prawdopodobnie byl gdzie indziej, ale jesli juz dziala to OK.
ODPOWIEDZ