Problem z telemetrią - POMOCY, proszę

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Problem z telemetrią - POMOCY, proszę

Post autor: Filonxxxl »

Witam

Nabyłem prozaiczną drogą kupna (zreszta było widać ogłoszenie w giełdzie) telemtrię Quanum czyli TO z czujnikiem prądu i temperatury i elastyczną antenką żeby łatwiej upchać nadajnik w modelu (zakupione do modeli pilotowanych "tradycyjnie" - latam na LiFe a tam wiadomo jak się kończy prąd - NAGLE !!! i dlatego pomyślałem, że przydałoby sie coś do mierzenia ileż tego prądu jeszcze zostało.

No i mam to "coś" i... za cholerę nie chce się bindować Tx z Rx...
Najpierw polatałem po necie i przeczytałem chyba wszystkie wątki z tym związane, nawet znalazłem ponoć nieistniejącą instrukcję i "rozebrane fotki (post 156)" tego cudactwa...

Próbowałem już chyba wszystkiego: najpierw Tx potem Rx, odwrotnie, nawet razem i... lipa.

Najpierw było totalnie nic, potem kilka razy udało się na moment, potem na wyświetlaczu "No signal!", jeden raz uruchomiło się na dłużej, nawet udało mi się polatać po menu i poustawiać pojemnośc pakietu i napięcia ganiczne pod LiFePo, niestety po ponownym włączeniu znowu kaplica "No signal!"...

Dodam, że do zasilałnia Tx używałem juz różnych pakietów, od 2s LiFePo po 4S LiPo i...nic...
Rx naładowany "pod korek"...
Od tego momentu kiedy trochę działała już nic zupełnie się nie udaje...

Niby się binduje, bo dioda na Tx przestaje mrugać, ale na ekranie Rx przez moment na środku w dole wyświetla się 0.00V i za chwilę "No signal!", naciśnięcie "Bind" w celu odszukania nie pomaga, można tak sobie czekać do usr...j śmierci, tylko "Searching..." i nic...

Jeszcze jedno - przy symbolu antenki po prawej z dołu jest tylko X, więc brak sygnału...

Aha, jeszcze, jeśli to ma jakieś znaczenie: Tx jest w wersji 2.2, Rx 2.2, soft (przy starcie na ekranie) V3.0.0.0

Już próbowałem wszelkimi opisanymi w necie sposobami i nic - wychodzi na to, że coś jest z tym nie tak albo słynna chińska jakość, bo skoro raz działało to może jakis zimny lut lub coś koło tego...

Proszę, pomóżcie... odsyłanie tego do HK trochę mija się z celem, bo raz, że nie mają na stanie, dwa że koszta...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

W komentarzach z HK może znajdziesz jakąś wskazówkę - przejżyj je raz jeszcze uważnie, może za krótko naciskasz guziory albo jakaś inna pierdoła.

ROBITALY 7/21/2010 5:39:00 PM
FIRST I'M SORRY FOR MY ENGLISH.I HAVE RESOLVED THE BIND'S PROBLEM
MUST ATTACK THE CABLE TO RECEIVER BUT YOU HAVE TO REMOVE THE CABLE SIGNAL AND THEN IT'S BIND

Customer 11/4/2010 6:36:00 PM
Binding procedure is very simple: 1. Press and hold down button on transmitter (flying) unit. 2. Connect your LiPo balance plug to transmitter, when LED starts to flash you can release button 3. Press and hold BIND button on receiver (ground) unit. 4. Press and hold POWER button on receiver until it starts 5. When you'll see Quanum logo on screen you can release BIND button Please note, that holding receiver and transmitter too close to each other in most cases leads to signal loss! Place

Bozz50 5/25/2011 2:35:00 PM
Guys you need to make sure you hold the "tiny" bind button IN on the transmitter, WHILE/AS you connect the balance plug to the transmitter.
Works great for me.

Brandosch 6/10/2011 3:56:00 AM
It really works. Just exactly follow instruction. It is a little bit tricky, but works... Now I now exactly when to land :-) 1. press and hold button on transmiter 2. Connect bat. and wait for fast blinking (aprox. 3 sec.) 3. Now release the bind button on transmiter 4.press and hold button BIND on reciever 5. While holding Bind Button, press and hold power button until device is on 6. When on, then release BIND button 7. And here we are :)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

No niestety znam tą(tę?) procedurę i u mnie nie działa...
Czasami całkiem nic, czasami się binduje i przez moment pokazuje 0.00V, potem "No signal !"...
Odległości to już próbowałem od 5cm do ok. 6-7m i... jak wyżej.

Znalazłaby się jakaś dobra dusza znająca się na tym i zerknęła na to JChG (użyłem skrótu powiedzenia używanego przez mego kolegę na określenie produktów Made in China :lol: ).

Chciałbym przynajmniej wiedzieć co jest trafione - nadajnik czy odbiornik (znaczy w sensie czy nadajnik coś wysyła, bo ze sprawdzeniem odbiornika to rozumiem, że będzie większy problem...)
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
ODPOWIEDZ