Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

Szukałem, szukałem i nigdzie nie znalazłem więc postanowiłem sobie zrobić: wyzwalacz RC do kamer XIAOMI YI.
Moduł łączy się z kamerą za pomocą WiFI i po podaniu sygnału PWM z odbiornika RC powyżej 1700us wyzwala migawkę aparatu.
Moduł sterujący oparty jest na bardzo popularnym układzie ESP8266. Układzik ten jest bardzo tani można go kupić za ok 1,70$.
Najlepiej zakupić wersję ESP12-e ponieważ ma wyprowadzone więcej pinów i można je później do czegoś wykorzystać.
Układ ten można prosto programować za pomocą środowiska ARDUINO i ja tak też zrobiłem.
Z racji tego że układ zasilany jest napięciem 3.3V trzeba zastosować odpowiedni stabilizator oraz dzielnik napięcia dla PWM.
Zasilanie układu z 5V powoduję jego zniszczenie po kilkunastu sekundach pracy (przetestowane).
Jak widać na filmiku poniżej prostu układzik a działa i to niezawodnie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: matulekpl »

To to petardziocha!!! Sam czegoś takiego szukałem. Ale powiedz jeszcze jakie koszta.
No i najważniejsze - działa na wifi wiec na 99% bedzie zakłócać link RC.

Istnieje chyba łatwiejsze rozwiazanie: zakup pilota do Xiaomi. On jest na blutacza i przylutowanie do niego kabelków w odpowiednich miejscach aby wyzwalać je z sygnału RC. Gdzieś na necie widziałem opis tej modyfikacji.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: shaggee »

Nie będzie zakłócać bo to nie transmisja ciągła. Zakłóca podgląd video który wymaga dużego strumienia danych. Tak samo działa shutter Wifi dla GoPro4.
Ten shutter robi tylko fotki czy fotki i filmy?
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

Nie ma problemu z zakłóceniami, moc transmisji jest niewielka. Na razie działa tylko wyzwalanie migawki, ale dorobię jeszcze opcje start/stop nagrywania przez dłuższe np 3 sekundowe przytrzymanie przełącznika.
Koszt jest znikomy, zakup ESP12-e i stabilizatora LM1117 3.3V nie przekroczy 10zł u chińczyków

Schemat połączeń jest banalnie prosty, tylko zasilanie i dzielnik napięcia PWM

Obrazek
Jakimiuczek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 21:20
Lokalizacja: Łosice

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: Jakimiuczek »

Nie no, proste, dobrze że są ludzie dla których takie rzeczy są proste ;-)
Mam nadzieję że niedługo po fazie testów będzie można coś takiego u Ciebie zakupić??
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: pater »

Korzystales z gotowej biblioteki do Xiaomi Yi czy sam napisaleś ? Bardzo fajny projket sam nad tym myślalem, ale aktualnie jestem w trakcie pisania apki do Xiaomi Yi na Androida/iOSa
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

Nie wiedziałem że są gotowe biblioteki do XIAOMI, sterowanie polega na wysyłaniu prostych komunikatów w JSON
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: pater »

tak wiem bo właśnie taka biblioteke piszę w C#, dlatego też stąd było moje pytanie. Arduino jest tak popularna platformą i myslalem ze juz ktos taka gotowa biblioteke naklepał :)
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

Wreszcie jest wersja finalna, przetestowana. Działa wyzwalanie migawki aparatu przez krótki klik przełącznikiem oraz START / STOP nagrywania poprzez przytrzymanie przełącznika powyżej 2 sekund.


Poniżej filmik prezentujący działanie:



Udostępniam firmware do wgrania do modułu ESP-12
https://drive.google.com/open?id=0B5m1I ... lZVX1c2aFU

Firmware wgrywamy tym programem:
https://github.com/nodemcu/nodemcu-flasher

Aby moduł się połączył nazwa SSID musi być: xiaoyi hasło: 1234567890
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: Dezet »

Super sprawa. Kupiłbym gotowca- będziesz produkował?
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: Marciniasty »

Jest taki gotowy moduł z wbudowanym stabilizatorem i usb do programowania . Załatwia to sprawę kanapek i innych lutowań . http://www.banggood.com/Geekcreit-Doit- ... 85891.html
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

Marciniasty pisze:Jest taki gotowy moduł z wbudowanym stabilizatorem i usb do programowania . Załatwia to sprawę kanapek i innych lutowań . http://www.banggood.com/Geekcreit-Doit- ... 85891.html
Mam ten moduł do prototypowania, ale to jest duże i ciężkie. Tam gdzie liczy się wielkość i waga lepiej zrobić kanapkę :-)

Zamówiłem kilka sztuk modułów jak ktoś będzie chciał to mogę zrobić.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: Gone »

Czyli jakby to przerobić na baterie np cr2325 (odchodzi nam przetworniczka) i dodać przycisk plus drukowana obudowa to jest pilot do sterowania i robienia zdalnie filmów/zdjęć za grosze.
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: jackov »

No można tak zrobić, niewielka zmiana w kodzie i gotowe. Tylko po co, jest już gotowy pilot na bluetooth w zgrabnej obudowie. Do kupienia za niecałe 7$
godzian
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 13:37

Re: Wyzwalacz RC migawki do XIAOMI YI

Post autor: godzian »

jackov, Witam. Czy jest mozliwosc wykonania takiego wyzwalacza przez Pana i odsprzedania? pozdrwiam
ODPOWIEDZ