Uwalone telemetry radio...

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Uwalone telemetry radio...

Post autor: MacPiston »

Witam. Dzisiejsza przygoda z nowym power module zakończyła się spaleniem radia i minima. O tyle ile minima wymieniłem, to radio chciałbym uratować. Na wejście 5V poszło 15V, ale wizualnie uszkodzeń nie ma - nawet dymku nie było... Posiadam dokładnie takie: http://www.goodluckbuy.com/single-ttl-3 ... -apm2.html Ktoś ma pomysł co mogę zrobić aby je ożywić? Nie zapala się żadna dioda - po prostu martwe...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uwalone telemetry radio...

Post autor: arek2081 »

Stabilizator 3.3V sprawny? Bo na takie napięcie chyba zasilane są moduły.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Uwalone telemetry radio...

Post autor: MacPiston »

Oczywiście że nie :D Znalazłem taki w TME: http://www.tme.eu/pl/details/mcp1804t-3 ... echnology/ Ciut inny numerek, ale ten sam wygląd, producent, pinout i napięcie więc powinien działać, nie?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uwalone telemetry radio...

Post autor: arek2081 »

Jeśli nie padły moduły to będzie działać podstaw stabilizator na próbę z tego sprawnego radiomodemu, albo jak masz jakiś regulowany zasilacz to na krótko zasil i zobacz czy zadziała
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Uwalone telemetry radio...

Post autor: MacPiston »

Spróbowałem zasilić z 3V3 arduino ale tylko lampki na nim przygasają więc gdzieś dalej jest pewnie zwarcie... Szkoda radyjka...
ODPOWIEDZ