żyroskop w modelu szybowca.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Popełniłem kiedyś zakup tych żyroskopów. Leżą już pół roku w oczekiwaniu na płatowca.
Z tą wadliwością to pojęcia nie mam, skoro takie to jest delikatne to śmigłowce by spadały tak często jak samoloty.

Po zmontowaniu T-FPV i oblocie sprawdzę jak to jest ze wspomaganiem.

Czy mowa jest o samych lotkach czy też SW? Zaopatrzyłem się na lotki i SW.
Tylko cała regulacja i on/off wymaga dodatkowego kanału a mi ciągle jest niedosyt. Po regulacji i ustawieniach czułości można podpiąć mały tester serw (ustawić tak jak jest ustawiony kanał w nadajniku).
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

No to Szymon zrób jakieś krótkie testy z działania tego gyra na lotkach i SW. Może jakis krótki filmik minutowy z działania tych gyr w modelu :?:
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zrobię testy i owszem. Jednak sezon kolokwialny mnie dopadł :shock: .
Znajdę czas to kończę T-FPV i lecę. Później Zapakuję kamerę a na koniec żyroskopy.

Bo najlepiej będzie to widać z pokładu (gdy żyro on i off).
smootny

Post autor: smootny »

--mi-- pisze:Sporo latałem na EK704 ale odradzam ten typ. Potrafi zawiesić się w locie. Raz po takim numerze wylądowałem zupełnym fartem.
Zmieniłem gyro na takie i mogę powiedzieć, że w ciągu kilku godzin latania Foxem z nim w powietrzu nie było nic co mogłoby zaniepokoić. FOx przy wietrze 5 m/s jest trudny do opanowania. Z tym gyro latałem przy 7 m/s i było ok.
.. w który dokładnie pin odbiornika rc (kanału) wpina się ten jeden pojedyńczy kabelek wychodzący z Zyro ??
smootny

Post autor: smootny »

ok znalazłem :
Wolny kabelek od gyro podłącza się pod pin sygnału, czyli zazwyczaj pierwszy pin od środka odbiornika
środkowy pin to plus a zewnętrzny pin to minus.
Można wcale go nie podłączać wówczas gyro pracuje cały czas.
ODPOWIEDZ